List tygodnia: Coś dzieje się źle...

2020-11-14 11:00:00(ost. akt: 2020-11-13 12:49:46)

Autor zdjęcia: Halina Rozalska

Szanowna Redakcjo, pogubiłam się już w tych protestach...
Najpierw ludzie wychodzili na ulice, bo sprzeciwiali się decyzji trybunału dotyczącej aborcji. W sumie się zgadzam, nikogo nie można skazywać na cierpienie i zmuszać do heroizmu. Ale im dalej w las, tym ciemniej.

Razi mnie w oczy ta ciemność naznaczona wulgaryzmami z tęczowymi flagami w tle. Pytam zatem o co chodzi? Czy postulaty Ogólnopolskiego Strajku Kobiet znane są tym wszystkim, zazwyczaj bardzo młodym ludziom, którzy wychodzą na ulice?

Postulat dotyczący aborcji brzmi: "żądamy dostępu do bezpiecznego przerywania ciąży". Czyli jak? Na żądanie? Trudno mi to zrozumieć, nic nie jest czarne albo białe. Ale te młode dziewczyny powinny być poinformowane "za czym protestują" bo postulaty ogólnopolskich protestów są chyba nie do końca im znane.

Nie zmienia to faktu, że jeśli ktoś wychodzi na ulice, czy to kobiety, czy rolnicy czy nauczyciele to znaczy, że coś dzieje się źle. Dobrze tylko, aby "Polka walcząca" nie była wykorzystania do jakichś pobocznych interesów.

Alicja S. z Olsztyna


Autorka listu otrzyma książkę ,,Sny lazurowej wody" autorstwa Rafała Milcewicza.


***

Dołącz do nas!

"Maseczka to znak solidarności". To nasza kampania społeczna związana z koronawirusem. Zachęcamy wszystkich do wysyłania zdjęć w maseczkach! Będziemy je publikować na gazetaolsztynska.pl i w Gazecie Olsztyńskiej. Nie dajmy się zarazie. Żyjmy normalnie, ale "z dystansem".

Zdjęcia wysyłajcie (imię, nazwisko, miejscowość i ewentualnie zawód) na maila:
redakcja@gazetaolsztynska.pl
Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Komentarze (44) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Genialny projekt ministra Ziobry #3008066 | 91.233.*.* 18 lis 2020 00:25

  Ma być rozpatrywany w Sejmie "genialny" Projekt ministra Ziobry. Przewiduje on powołanie w szpitalach zespołów ,które będą okreslały czy kobiety w ciąży mają zdrowy płód. W przypadku stwierdzenia niezdrowego płodu kobieta MA BYC PRZYMUSOWO OSADZONA w specjalnym ośrodku gdzie będzie przebywać do momentu rozwiązania. Potem oczywiście po urodzeniu to jej zmartwienie. W uzasadnieniu minister Ziobro podaje ze to ma zapobiec nielegalnym aborcjom. W czasie pobytu w odosobnieniu ma być otoczona "opieka" lekarzy , psychologów, prawników i ...duchownych, bez wzgledu na to czy jest wierząca czy nie. Według mnie za sam taki pomysł Ziobro powinien iść do więzienia. Bo skoro wprowadza przymusowe miejsce odosobnienia dla kobiet w ciąży ,to już jest dobry pocżątek dla pomysło na stworzenie miejsc odosobnienia bez wyroku dla każdego niewygodnego obywatela -czyli tworzymy ...obozy koncentracyjne

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 2. Do Pawła #3008016 | 91.233.*.* 17 lis 2020 22:14

  Jak widzę trochę liberalizowane sa poglądy.Aborcja na własny koszt to jednak aborcja dopuszczalna. Pawle czy nie popełniasz grzechu ciężkiego? Zapamiętaj .Według prawa kanonicznego zatwierdzononego przez JP II. Aborcja kobiety to grzech ciężki, antykoncepcja to grzech ciężki, Pedofilstwo u księdza nie jest grzechem cięzkim

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Paweł #3007880 | 188.146.*.* 17 lis 2020 18:51

   Usuwajcie ciążę na żądanie jeśli tego chcecie, wasza sprawa wasze sumienie. Róbcie to za własne pieniążki a nie na NFZ , za pieniądze nas wsxystkich. Uprawiacie seks, wasza prywatna sprawa, wasza przyjemność wasza ciąża . Oczekujecie że za wasz brak odpowiedzialnosci mamy wszyscy płacić? Społeczeństwo ma sponsorować aborcję ? Otóż skoro Uprawiacie seks to wy i facet z którym plodzicie dziecko jesteście za to odpowiedzialni a nie wszyscy Polacy. Jestem przeciwny aborcji na żądanie ale drogie panie róbcie ze swoim ciałem co chcecie usuwajcie nienarodzone dzieci na wlasne sumienie i za własne pieniążki.

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. Jeżeli chodzi o wyzwtska #3007520 | 91.233.*.* 17 lis 2020 08:39

    Lecą tu na Formu z obu stron rózne inwektywy pod adresem strony przeciwnej.Ale prawdę powiedziawszy to jednak lepiej brzmi "Lamparcice" niż"Kaczory" Lamparty to jednak symbol jakieś siły i rządzenia ale Kaczory to tylko po prostu kaczory

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

   2. Po prostu #3007517 | 91.233.*.* 17 lis 2020 08:36

    Po prostu popieram protest i jestem zwolennikiem legalnosci aborcji.Do tego nie trzeba miec zadnej sympatii politycznej ..jestem po prostu normalnym człowiekiem i chciałbym zyc w normalnym , swieckim i tolerancyjnym kraju.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    Pokaż wszystkie komentarze (44)