List tygodnia: Nie wygląd mnie definiuje, nie muszę spełniać oczekiwać innych!

2020-10-31 12:10:23(ost. akt: 2020-10-30 12:28:31)

Autor zdjęcia: Pixabay.com

Z ogromnym zainteresowaniem przeczytałam artykuł opublikowany z ostatnim sobotnim wydaniu ,,Gazety Olsztyńskiej" pt. ,,Nie wygląd jest sednem, nie wygląd was definiuje".
Odkąd pamiętam byłam byłam szczupłą dziewczyną. Chuderlak w przedszkolu i szkole podstawowej, w szkole średniej atrakcyjna figura. Nie doświadczyłam wyzwisk, wyśmiewania się, szyderczych spojrzeń. Do czasu...

W wieku 22 lat wyszłam za mąż, dwa lata później urodziłam syna. Jednak już po ślubie zauważyłam, jak stopniowo moja waga zaczęła rosnąć. Nie jadłam więcej, nie zaniedbałam się. Pomyślałam sobie: ,,kurczę, naprawdę tak jest, że z wiekiem coraz trudniej utrzymać wagę".

Zaczęłam doświadczać wówczas nieprzyjemnych komentarzy ze strony najbliższych. Niby niewinne: ,,upolowałaś faceta, to teraz myślisz, że nie musisz o sobie dbać" - usłyszałam od koleżanki.

Podobnie mama zaczęła sugerować, że ,,jak nie schudnę to mąż zacznie rozglądać się za atrakcyjniejszymi kobietami".

Po porodzie przełamałam wstyd i zgłosiłam się do lekarza. Zlecił badania. Niedoczynność tarczycy. Przez cały czas wspiera mnie mąż, a toksyczne relacje ze względu na swój komfort psychiczny ograniczyłam.

Powtórzę za autorką tekstu: Nie wygląd mnie definiuje, nie muszę spełniać oczekiwać innych!

Barbara


Autorka listu otrzyma książkę ,,Sny lazurowej wody" autorstwa Rafała Milcewicza.


***

Dołącz do nas!

"Maseczka to znak solidarności". To nasza kampania społeczna związana z koronawirusem. Zachęcamy wszystkich do wysyłania zdjęć w maseczkach! Będziemy je publikować na gazetaolsztynska.pl i w Gazecie Olsztyńskiej. Nie dajmy się zarazie. Żyjmy normalnie, ale "z dystansem".

Zdjęcia wysyłajcie (imię, nazwisko, miejscowość i ewentualnie zawód) na maila:
redakcja@gazetaolsztynska.pl
Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. K #2998583 | 109.241.*.* 31 paź 2020 14:13

  Lat 20 a lat 30, nie mówiąc o 40 to jest przepaść. Nawet nie wiesz kiedy i skąd wzięły się te kilogramy. No chyba że ma się szajbę na punkcie liczenia każdej kalorii i się biega jak Kenijczyk na sawannie od rana do wieczora. Jeśli załapiesz pracę np. siedzącą (z czegoś trzeba żyć) a samochód to twój główny środek do przemieszczania się to nie ma bata, zaokrąglisz się na bank, nawet ruszając się w miarę systematycznie. Nie ta przemiana materii. Po 40-tce to już nie ma zlituj, trzeba myśleć co i jak się je i pije. Kiedyś zagadał mnie przed biedroną jakiś kolo Cześć Krzychu! A ja do niego: my się znamy? I robię dziwne miny, że to jakaś pomyłka. Dopiero jak się przedstawił zrobiłem wielkie oczy i zajarzyłem, że studiowaliśmy razem 15 lat temu. Taki się zrobił cały okrągły, że nie było szans abym go rozpoznał.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. elo #2998576 | 31.60.*.* 31 paź 2020 13:51

  Sorry ale nadwaga to tylko wstęp do miażdżycy, cukrzycy, chorób serca, układu sercowo-naczyniowego etc... Nie powinno się promować "tłustego" stylu życia, bo to nic dobrego. Leczenie samej cukrzycy to miliony złotych rocznie. W 99% przypadków ludzie sami są sobie winni.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

 3. wot #2998504 | 95.49.*.* 31 paź 2020 12:25

  Wygląd jest istotny, ale bystra, dowcipna, serdeczna, przeciętnie wyglądająca osoba jet bardziej atrakcyjna od urodziwych, ale nabzdyczonych pań i panów.

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) odpowiedz na ten komentarz