Młodzi olsztynianie pamiętają o grobach

2020-11-06 16:10:16(ost. akt: 2020-11-06 16:41:05)

Autor zdjęcia: Społeczny Komitet Ratowania Dawnych Cmentarzy/ Facebook

Społeczny Komitet Ratowania Dawnych Cmentarzy na Warmii i Mazurach dba o groby w naszym regionie nie tylko przed listopadowym świętem, ale i przez cały rok. Okazuje się, że ma w tym sojuszników. Uczniowie olsztyńskich szkół odwiedzili cmentarz.
Takie gesty młodzieży to dla tych, którzy ze szczególną troską podchodzą do opieki nad warmińsko-mazurskim cmentarzami, powód do pochwały.

Nic więc dziwnego, że na profilu facebookowym Społecznego Komitetu Ratowania Dawnych Cmentarzy na Warmii i Mazurach odnotowano te bezinteresowne działania.

"Nasza członkini p. Iwona Jóźwiak przesłała nam informację o godnych pochwały działaniach młodzieży. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 zadbali o grób Jana Baczewskiego – umyto nagrobek, postawiono kwiaty itp. Inne placówki uczyniły podobnie m.in. SP nr 30 i 13" - czytamy na Facebooku.

"Serdecznie dziękujemy uczniom i ich opiekunom za to, że pamiętają o tych, którzy odeszli" - dodali przedstawiciele Komietu.

Zdjęcia dokumentują działania SP nr 2 i SP nr 13.Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl