Poseł Małecki zaprzecza pogłoskom

2020-11-06 07:26:14 (ost. akt: 2020-11-06 08:14:31)
poseł Jerzy Małecki uważa PiS za najlepszy dla Polski projekt polityczny

poseł Jerzy Małecki uważa PiS za najlepszy dla Polski projekt polityczny

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

Ta informacja ucieszyła tych, którzy mają za złe PiS tzw. "piątkę dla zwierząt". Media ogólnopolskie podały, że z klubu rządzącej partii chce wystąpić grupa posłów związana z byłym ministrem rolnictwa. Wymieniono Jerzego Małeckiego z Pisza. Sęk w tym, że sam poseł nic o tym nie wie.
Informację podała Interia, a za nią powtórzyły inne media. Również te przychylnie nastawione do rządów Prawa i Sprawiedliwości. Według tych informacji były minister Jan Krzysztof Ardanowski miał zebrać grupę posłów, którzy zdecydowali się na oficjalny bunt.

Rozpoczęły się medialne spekulacje, czy buntownicy przeciw prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu utworzą koło poselskie, czy klub poselski. Do założenia koła wystarczy trzech posłów, Do założenia odrębnego klubu trzeba ich 15-tu. Gdyby powstał taki klub, to koalicja Zjednoczonej Prawicy mogłaby strać większość w sejmie. Wśród inicjatorów poselskiej rebelii wymieniono posła z Warmii i Mazur, pochodzącego z Pisza, Jerzego Małeckiego.

Sprawdziliśmy. Poseł stanowczo zaprzeczył rewelacjom mediów ogólnopolskich. Więcej, zaprzeczył nawet, że ktokolwiek ze współpracowników byłego ministra rolnictwa kontaktował się z nim w sprawie wyjścia z klubu rządzącej koalicji.

– Trudno mi to komentować. Ja naprawdę uważam Prawo i Sprawiedliwość za najlepszy projekt polityczny dla Polski. Nie zamierzam występować ze swojej partii. Nawet mi to do głowy nie przyszło – zapewnił poseł Jerzy Małecki w rozmowie z dziennikarzem "Gazety Olsztyńskiej".

Pochodzący z Pisza parlamentarzysta nie ukrywa jednak, że nadal jest przeciwnikiem rządowego projektu nazwanego "piątką dla zwierząt", który wywołał gwałtowne protesty rolników. Jednak również w sprawie swojego sprzeciwu uważa, że sprawa nie jest już tak palącą, jak wcześniej.

– Projekt trafił do tzw. zamrażarki i nie jest w tej chwili procedowany. To oznacza, że nie ma w tym momencie zagrożenia dla słusznych interesów polskich rolników – stwierdza poseł.

Przypomnijmy. Spośród parlamentarzystów z Warmii i Mazur przeciw "piątce dla zwierząt" głosowali parlamentarzyści PSL oraz właśnie poseł Jerzy Małecki z PiS. W pierwszym głosowaniu w sejmie przeciw projektowi własnego klubu głosowało w sumie 38 posłów klubu PiS, w tym wszyscy posłowie Solidarnej Polski, dwóch Porozumienia, a 15 posłów Porozumienia wstrzymało się od głosu. Szef klubu PiS Ryszard Terlecki poinformował w jeszcze przed głosowaniem, że każdemu członkowi klubu PiS, który zagłosuje niezgodnie z rekomendacją klubu ws. projektu noweli ustawy o ochronie zwierząt, będą groziły konsekwencje, łącznie z zawieszeniem w prawach członka partii i utratą stanowisk i funkcji.

I tak się stało. W konsekwencji, decyzją prezesa Jarosława Kaczyńskiego, w prawach członka partii zawieszonych zostało czternaścioro posłów PiS, w tym minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski, Henryk Kowalczyk i Lech Kołakowski oraz właśnie Jerzy Małecki. Dla posła PiS z Pisza to nie był koniec partyjnych problemów. w związku z zawieszeniem w prawach członka partii stracił funkcję szefa piskich struktur Prawa i Sprawiedliwości.

"Piątka dla zwierząt" obejmowała m. in. zakaz hodowli zwierząt na futra, zakaz dokonywania uboju rytualnego wołowiny na eksport, a także zakaz wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych. Według informacji upublicznionych przez rzecznika PiS, w najbliższym czasie ma pojawić się nowy projekt pakietu ustaw związanych z rolnictwem.
SK

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (9) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. P R Y M I E R #3002242 | 81.15.*.* 6 lis 2020 11:00

  BRAWO PIS! BRAWO JA!

  Ocena komentarza: warty uwagi (11) odpowiedz na ten komentarz

 2. panstwo teoretyczne #3002240 | 31.60.*.* 6 lis 2020 10:58

  Gdy pis choć w jednej setnej energie jaką poświęca na lobbowanie w sprawie budowania korytarz s-16 do Rosji poświęcił na walkę z covidem to byśmy miel w regionie kilka nowych szpitali , tysiące nowoczesnych respiratarów , i dobrze opłacany wyszkolony personel służby zdrowia .

  Ocena komentarza: warty uwagi (12) odpowiedz na ten komentarz

 3. KWA #3002227 | 81.15.*.* 6 lis 2020 10:36

  - dziecko sie łudzi, ze bedzie miało miejsce na listach pisu, kwa, kwa, kwa - stanowczo mówię NIE!

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz

 4. ZAPRZECZA POSEŁ TYM POGŁOSKOM? #3002223 | 81.15.*.* 6 lis 2020 10:29

  A CZY ZAPRZECZA POSEŁ POGŁOSKOM : ŻE TO PAN ZŁOŻYŁ WNIOSEK DO TK O ZMIANĘ W PRZEPISACH ABORCJI EUGENICZNEJ? BO JA POSIADAM WIEDZĘ, ZE PAN TEZ ZŁOŻYŁ WNIOSEK O ZAOSTRZENIE PRZEPISÓW I OSOBIŚCIE PANA WINIĘ I PIS, ŻE LUDZIE ZOSTALI WYPROWADZENI NA ULICE.

  Ocena komentarza: warty uwagi (12) odpowiedz na ten komentarz

 5. hyy #3002222 | 83.15.*.* 6 lis 2020 10:28

  To się dowie!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (9)
2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD