Koronawirus: Olsztyńskie instytucje kultury zamknięte dla publiczności

2020-11-05 14:36:12(ost. akt: 2020-11-05 14:50:26)

Autor zdjęcia: Ewa Mazgal

W związku z drugą falą pandemii i podjęciem zdecydowanych kroków mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19, Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego zdecydował o czasowym zamknięciu instytucji kultury dla publiczności do 29 listopada 2020 r.
W związku z tym od najbliższej soboty (7 listopada) nie będzie można odwiedzać olsztyńskich instytucji, takich jak: planetarium i obserwatorium, teatr lalek, biblioteki oraz galeria. Przełożone zostały także wydarzenia zaplanowane przez Miejski Ośrodek Kultury oraz zamknięte jednostki podległe MOK-owi.

Podchodzimy odpowiedzialnie do najnowszych obostrzeń i wierzymy, że jeśli mają one realnie pomóc w walce z pandemią, to niech tak się stanie — mówi dyrektor MOK, Mariusz Sieniewicz. — O losie kolejnych wydarzeń oraz o nowych terminach będziemy informować na bieżąco. Przepraszamy za utrudnienia, mimo wszystko licząc zrozumienie.

W czasie obowiązywania nowych zasad nie będzie można odwiedzać Galerii Dobro, Galerii Amfilada i Muzeum Nowoczesności. Przełożonych zostało także pięć wydarzeń, zaplanowanych na najbliższe dni, m.in. Sobota z Watchdocs, wystawa "Samochody prezydenta Mościckiego" czy warsztaty haftu białoruskiego.

Na później trzeba także odłożyć wizytę BWA Galerii Sztuki i Olsztyńskim Teatrze Lalek. W Olsztyńskim Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym odwołany został już piątkowy wykład oraz wydarzenia i seanse kolejnych dni.

Wszystkie osoby, które kupiły bilety, mogą je zwrócić albo zatrzymać i wykorzystać w innym terminie — informuje dyrektor OPiOA, Jacek Szubiakowski.

W przypadku biletów kupionych on-line należy przesłać informację na adres e-mail: opioa@planetarium.olsztyn.pl, w której należy podać: numer zamówienia, imię i nazwisko osoby wnioskującej, numer konta bankowego oraz wnioskowaną kwotę zwrotu. Bilety kupione w kasie Planetarium lub Obserwatorium można zwrócić bezpośrednio w kasach.

Do 29 listopada nie będzie można także korzystać z usług Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Termin zwrotów materiałów bibliotecznych, który przypada na czas zamknięcia, zostaje przedłużony — mówi zastępca dyrektora MBP, Łukasz Ślusarczyk.


Źródło: UM Olsztyna

***

Dołącz do nas!

"Maseczka to znak solidarności". To nasza kampania społeczna związana z koronawirusem. Zachęcamy wszystkich do wysyłania zdjęć w maseczkach! Będziemy je publikować na gazetaolsztynska.pl i w Gazecie Olsztyńskiej. Nie dajmy się zarazie. Żyjmy normalnie, ale "z dystansem".

Zdjęcia wysyłajcie (imię, nazwisko, miejscowość i ewentualnie zawód) na maila:
redakcja@gazetaolsztynska.pl
Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. O co kaman ? #3002071 | 79.190.*.* 6 lis 2020 07:22

    Ludzie, jeśli sztuka jest często awangardą, to internet nie jest Wam obcy. Skoro byle tępaki mogą się jutjubować to dlaczego Wy nie ? Jest jak żyć a nie non stop jęczeć i prosić o kasę. Daj kasę na 500+, na 13-14 dla moherów, na Owsiaka, na Kościół, na badylarzy, na lekarzy, na nauczycieli. Wychodzi na to że ci co mają się zrzucić mają zaebiście i niewyczerpane źródełko kasy.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

  2. buli #3001940 | 81.190.*.* 5 lis 2020 19:52

    jestem zbulwersowana zamknięciem bibliotek !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! czemu kościoły nie są zamykane, a tam zagęszczenie zarazy wielokrotnie większe !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Chory kraj rządzony NIERZĄDEM !!!!!!!!!!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz