Quantcast

Poniedziałek, 25 stycznia 2021. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

Koronawirus: Olsztyńskie instytucje kultury zamknięte dla publiczności

2020-11-05 14:36:12 (ost. akt: 2020-11-05 14:50:26)

Autor zdjęcia: Ewa Mazgal

W związku z drugą falą pandemii i podjęciem zdecydowanych kroków mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19, Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego zdecydował o czasowym zamknięciu instytucji kultury dla publiczności do 29 listopada 2020 r.

W związku z tym od najbliższej soboty (7 listopada) nie będzie można odwiedzać olsztyńskich instytucji, takich jak: planetarium i obserwatorium, teatr lalek, biblioteki oraz galeria. Przełożone zostały także wydarzenia zaplanowane przez Miejski Ośrodek Kultury oraz zamknięte jednostki podległe MOK-owi.

Zobacz także: Wszystkie filie MBP w Olsztynie zostają zamknięte  Od najbliższej soboty (7 listopada) do niedzieli (29 listopada) wszystkie filie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie zostają zamknięte.
Zobacz także: Duży wzrost zakażeń koronawirusem w powiecie olsztyńskim Duży wzrost zakażeń koronawirusem w powiecie olsztyńskim Olsztyn i powiat olsztyński są dziś w czołówce zakażeń koronawirusem na Warmii i Mazurach. W powiecie w ciągu ostatniej dobry odnotowano aż 147 nowych...
Zobacz także: Koronawirus: Kolejny rekord zakażeń w kraju i w regionie. Ponad 27 tys. nowych przypadków Koronawirus: Kolejny rekord zakażeń w kraju i w regionie. Ponad 27 tys. nowych przypadków Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 27 143 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. W naszym województwie zachorowało 795 kolejnych...
Podchodzimy odpowiedzialnie do najnowszych obostrzeń i wierzymy, że jeśli mają one realnie pomóc w walce z pandemią, to niech tak się stanie — mówi dyrektor MOK, Mariusz Sieniewicz. — O losie kolejnych wydarzeń oraz o nowych terminach będziemy informować na bieżąco. Przepraszamy za utrudnienia, mimo wszystko licząc zrozumienie.

W czasie obowiązywania nowych zasad nie będzie można odwiedzać Galerii Dobro, Galerii Amfilada i Muzeum Nowoczesności. Przełożonych zostało także pięć wydarzeń, zaplanowanych na najbliższe dni, m.in. Sobota z Watchdocs, wystawa "Samochody prezydenta Mościckiego" czy warsztaty haftu białoruskiego.

Na później trzeba także odłożyć wizytę BWA Galerii Sztuki i Olsztyńskim Teatrze Lalek. W Olsztyńskim Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym odwołany został już piątkowy wykład oraz wydarzenia i seanse kolejnych dni.

Wszystkie osoby, które kupiły bilety, mogą je zwrócić albo zatrzymać i wykorzystać w innym terminie — informuje dyrektor OPiOA, Jacek Szubiakowski.

W przypadku biletów kupionych on-line należy przesłać informację na adres e-mail: opioa@planetarium.olsztyn.pl, w której należy podać: numer zamówienia, imię i nazwisko osoby wnioskującej, numer konta bankowego oraz wnioskowaną kwotę zwrotu. Bilety kupione w kasie Planetarium lub Obserwatorium można zwrócić bezpośrednio w kasach.

Do 29 listopada nie będzie można także korzystać z usług Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Termin zwrotów materiałów bibliotecznych, który przypada na czas zamknięcia, zostaje przedłużony — mówi zastępca dyrektora MBP, Łukasz Ślusarczyk.


Źródło: UM Olsztyna

***

Dołącz do nas!

"Maseczka to znak solidarności". To nasza kampania społeczna związana z koronawirusem. Zachęcamy wszystkich do wysyłania zdjęć w maseczkach! Będziemy je publikować na gazetaolsztynska.pl i w Gazecie Olsztyńskiej. Nie dajmy się zarazie. Żyjmy normalnie, ale "z dystansem".

Zdjęcia wysyłajcie (imię, nazwisko, miejscowość i ewentualnie zawód) na maila:
redakcja@gazetaolsztynska.pl
Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. O co kaman ? #3002071 | 79.190.*.* 6 lis 2020 07:22

  Ludzie, jeśli sztuka jest często awangardą, to internet nie jest Wam obcy. Skoro byle tępaki mogą się jutjubować to dlaczego Wy nie ? Jest jak żyć a nie non stop jęczeć i prosić o kasę. Daj kasę na 500+, na 13-14 dla moherów, na Owsiaka, na Kościół, na badylarzy, na lekarzy, na nauczycieli. Wychodzi na to że ci co mają się zrzucić mają zaebiście i niewyczerpane źródełko kasy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. buli #3001940 | 81.190.*.* 5 lis 2020 19:52

  jestem zbulwersowana zamknięciem bibliotek !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! czemu kościoły nie są zamykane, a tam zagęszczenie zarazy wielokrotnie większe !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Chory kraj rządzony NIERZĄDEM !!!!!!!!!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz