Meden-Inmed dla dobra pacjentów!

2020-10-31 12:00:00(ost. akt: 2021-03-12 09:03:18)
Meden-Inmed Team podczas targów „Rehabilitacja” w Łodzi

Meden-Inmed Team podczas targów „Rehabilitacja” w Łodzi

Autor zdjęcia: materiały prasowe

Jak trzeba, to nawet dziennikarzowi możemy pomóc w jego codziennej pracy — przekonuje Maciej Zinka, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu firmy Meden-Inmed. — Szczególnie takiemu, który wiele godzin spędza, stojąc i przeprowadzając wywiady!
Wszystko dzięki temu, że firma Meden-Inmed jest polską firmą rodzinną oraz czołowym producentem i dystrybutorem profesjonalnego sprzętu medycznego. Na rynku obecna od 1989 roku — stale wspiera pacjentów, zwracając szczególną uwagę na ich konkretne potrzeby. Dba też o specjalistów i cały czas dotrzymuje kroku naukowcom. Ostatecznie te ponad trzy dekady doświadczeń i badań po prostu zobowiązują.

Misja i wartości


Naszą misją jest służba kadrze medycznej i jej podopiecznym — mówi Maciej Zinka. — Dostarczamy im zaawansowane technologicznie urządzenia medyczne najwyższej jakości.

Ale firma Meden-Inmed działa też zgodnie z wartościami, które stanowią fundament jej kultury organizacyjnej.
Są dla nas niczym kompas — potwierdza prezes Zinka. — Wyznaczają nam kierunek działania i dalszego rozwoju. Choć każdy członek naszego zespołu różni się od innych, to właśnie te wspólne wartości pozwalają nam tworzyć zgrany i kreatywny zespół.

Siła w zespole


Z pewnością to wieloletnie doświadczenie zawodowe w dziedzinie techniki medycznej, ale też liczne sukcesy inżynierskie umożliwiły i znacznie ułatwiły firmie Meden-Inmed szybki rozwój i realizację zamierzeń konstrukcyjno-produkcyjnych. A co za tym idzie, powstały i wciąż powstają kolejne miejsca pracy dla osób, których pasją jest aparatura medyczna służąca ochronie zdrowia.

Zespół systematycznie rośnie, bo wciąż dołączają do niego nowi specjaliści z dziedziny elektroniki, mechaniki, wzornictwa, marketingu i ekonomii. A to, jak zawsze, daje dobre podstawy zawodowe i decyduje o szybkim rozwoju firmy. Meden-Inmed wykreował klimat pracy twórczej, ciągłego wyprzedzania najlepszych i pamiętania o celu nadrzędnym: wprowadzaniu nowoczesnej techniki medycznej do klinik, szpitali i przychodni.

Może nasz sukces polega też i na tym, że cały zespół szybko nauczył się czerpać wiedzę zawodową z doświadczenia środowiska medycznego. Ale też z należną pokorą przyjmujemy oceny naszej pracy, którą regularnie wystawiają nam lekarze, terapeuci, pielęgniarki i wszyscy ci, dla których walka o życie, zdrowie i komfort pacjenta jest nadrzędnym celem — zastanawia się prezes Maciej Zinka.

Dzięki dobrej współpracy ze środowiskiem medycznym w XXI wiek Meden-Inmed wkroczył jako dystrybutor uznanych na świecie producentów aparatury medycznej, ale też jako liczący się coraz bardziej w Europie producent aparatury medycznej i sprzętu do rehabilitacji. Dzięki systematycznie prowadzonym szkoleniom i kursom dla lekarzy oraz terapeutów sam zespół czuje się zmotywowany do ciągłego podnoszenia kwalifikacji, poziomu wiedzy i sięgania w swoich konstrukcjach po najnowsze rozwiązania technologiczne. Meden-Inmed we współpracy z terapeutami i lekarzami organizuje też specjalistyczne kursy i szkolenia, promujące nowe metody diagnostyki i leczenia.

Dbamy o pacjenta


Jak to było? Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz? No właśnie.

Jakże często sami przekonujemy się, że granica między zdrowym a pacjentem jest nader wątła. Bo choć jeszcze wczoraj cieszyliśmy się żelazną odpornością na wszelkie choroby, dziś, w jednej chwili możemy potrzebować pomocy, w tym także pomocy bardzo specjalistycznej. A z pomocą może nam przyjść specjalista, który jednak sam, bez właściwego sprzętu niewiele zdziała. I tu wchodzi Meden-Inmed.

Oferujemy duży wybór produktów dla specjalistów z dziedziny rehabilitacji, ortopedii, chirurgii kręgosłupa, ginekologii, urologii, kardiologii, neurologii i wielu innych — wylicza Maciej Zinka. — Ostatnio wzbogaciliśmy nasze portfolio o nowoczesne urządzenia do rehabilitacji weterynaryjnej, rehabilitacji kręgosłupa i termochemioterapii. Oprócz pojedynczych elementów mamy też rozwiązania kompleksowe oraz pomagamy klientom pozyskać fundusze z Unii Europejskiej. Nasze panele do sal operacyjnych cieszą się w Europie ogromnym uznaniem — takim samym jak nasze wyposażenie placówek Medical SPA & Wellness.

Firma Meden-Inmed proponuje ponadto szeroką gamę sprzętu i akcesoriów niezbędnych w domach opieki dla seniorów. Oferta obejmuje wyposażenie łazienek, pokoi, sprzęt do wspomagania mobilności, sprzęt rehabilitacyjny oraz medyczny, akcesoria do utrzymania czystości. Ważnym elementem jest też zapewnienie bezpieczeństwa medycznego osobom starszym.

Fot. materiały prasowe

Opieka nad pacjentem niepełnosprawnym lub unieruchomionym — to kolejny obszar działania firmy Meden-Inmed.
Oferujemy kompleksowe rozwiązania do transportu pacjenta z niepełnosprawnością: podnośniki, szyny transportowe oraz profesjonalne wózki kąpielowe, ułatwiające dbanie o higienę pacjenta. Wspomagamy w ten sposób nowoczesnym sprzętem i pacjentów, ale też ich opiekunów, ułatwiając im codzienną, niełatwą przecież pracę — podkreśla Maciej Zinka.

Choćby takie podnośniki. Podnoszą komfort życia osoby chorej, bo dają możliwość przemieszczania się bez potrzeby korzystania z wózka inwalidzkiego. Tylko tyle i aż tyle.

A dla dziennikarza?


W Meden-Inmed dystrybuujemy egzoszkielety, ale interesujemy się też ergonomią pracy — tłumaczy Maciej Zinka. — Wyobrażam sobie zatem, że w przypadku długiego wywiadu, który odbywać się będzie w pozycji stojącej, w dodatku z bardzo gadatliwym rozmówcą — nasza firma może wspomóc panią, wyposażając w egzoszkielet do podparcia. W ten sposób odciążymy pani kończyny dolne oraz kręgosłup.

Tego jeszcze nie było — takiego wsparcia w czasie pracy jeszcze nie miałam, a i pierwszy raz w ogóle coś takiego mi zaproponowano. Ale... z firmą Meden-Inmed wszystko jest możliwe!

Magdalena Maria Bukowiecka

Maciej ZinkaMaciej Zinka, prezes Meden-Inmed:
Naszą misją jest służba kadrze medycznej i jej podopiecznym. Dostarczamy im zaawansowane technologicznie urządzenia medyczne najwyższej jakości.


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl