Staniszewski mistrzem Polski!

2020-10-25 17:00:00(ost. akt: 2020-10-25 17:13:37)

Autor zdjęcia: Jakub Nitka

Zbigniew Staniszewski (Ford Fiesta RX) wywalczył tytuł mistrza Polski w rallycrossie w najsilniejszej klasyfikacji supercars. W klasyfikacji generalnej olsztynianin o punkt wyprzedził Jakuba Przygońskiego (Peugeot 208 RX).
Ostatnią rundę mistrzostw Polski, która odbyła się na torze w Słomczynie, ostatecznie wygrał Przygoński, ale uważna jazda Staniszewskiego i drugie miejsce w finale niedzielnych zawodów pozwoliły olsztynianinowi zwyciężyć w wojnie o tytuł najlepszego kierowcy w kraju. I tak pierwszy pełny sezon startów w rallycrossie „Stanik” kończy z tytułami mistrza Polski i mistrza Europy strefy centralnej.
Zbigniew Staniszewski: - Jesteśmy niezwykle szczęśliwi jako zespół, a ja osobiście jestem szczęśliwy na maksa. Mistrzostwo Polski, które tu wywalczyliśmy, to jest coś wielkiego, to mój życiowy sukces. Nie mogę znaleźć słów, aby oddać to, co czuję. To była ciężka praca i bardzo dużo nerwów, ale opłacało się. Jesteśmy najlepsi w kraju i w Europie. Już myślę o nowym sezonie, w którym odrobinę szybszym samochodem pojedziemy mistrzostwa Polski i mistrzostwa CEZ. Będziemy bronić obu tytułów, dlatego już dzisiaj złożyłem całemu mojemu zespołowi propozycję współpracy również w nowym sezonie. Znakomicie przygotowali i serwisowali samochód przez cały rok. Chciałbym więc, aby pojechali ze mną w przyszłym roku. Wspaniali ludzie, niezwykle zaangażowani w pracę. Zwycięskiego składu się nie zmienia. Musimy razem bronić tytułów. To jest plan na przyszły rok.

WYNIKI
* Autodrom Słomczyn; 1. Jakub Przygoński (Peugeot 208 RX) - 4.43,124; 2. Zbigniew Staniszewski (Ford Fiesta RX) - 4.46,240; 3. Ales Fucik (VW Polo RX) - 4.51,111
* Mistrzostwa Polski 2020: 1. Zbigniew Staniszewski 111 pkt; 2. Jakub Przygoński 110; 3. Marcin Wicik 69.