Quantcast

Czwartek, 28 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Radny Klonowski: Wstrzymajmy sprzedaż basenu przy ul. Głowackiego

2020-10-09 10:39:51 (ost. akt: 2020-10-10 09:35:37)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Sprzedaż działki z basenem i halą sportową przy ul. Głowackiego w Olsztynie jest już przesądzona. Wyceniono ją na równo 7 mln 100 tys. złotych. Nie wszystkim jednak podoba się ten pomysł. Radny Paweł Klonowski napisał interpelację do prezydenta Piotra Grzymowicza w sprawie wstrzymania sprzedaży.

Zobacz także: Basen przy Głowackiego wyceniony Basen przy Głowackiego wyceniony Znamy cenę wywoławczą działki z basenem i halą sportową przy ul. Głowackiego w Olsztynie.
Zobacz także: Baseny w Olsztynie. Jest ich za dużo, za mało, czy w sam raz? Baseny w Olsztynie. Jest ich za dużo, za mało, czy w sam raz? Basen przy ul. Głowackiego ma iść pod młotek, ale — jak to mówią — nie szkoda róż, gdy płonie las. Tym bardziej że obiekt ma już swoje lata, a na jego...
Zobacz także: Basen idzie pod młotek. Koalicja jest na tak, opozycja na nie Basen idzie pod młotek. Koalicja jest na tak, opozycja na nie Trwają przygotowania do rozpisania przetargu na sprzedaż działki przy ul. Głowackiego, na której stoją basen i hala sportowa. To sposób na dodatkowe pieniądze...
Radny wnosi w niej o udzielenie szczegółowych informacji odnośnie planów wygaszenia działalności basenu przy ulicy Głowackiego oraz sprzedaży nieruchomości wraz z leżącymi na jej działce terenami zielonymi pod zabudowę komercyjną.

Wyraża również wątpliwości dotyczące niekontrolowanej zabudowy tych oraz wszelkich innych miejskich terenów bez obowiązujących planów zagospodarowania przestrzennego.

— W kontekście wspomnianych planów nie mam wątpliwości, że wszelkie tego typu działania powinny być bezwzględnie podejmowane kompleksowo w stosunku do większych terenów oraz na bazie uchwalonych miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, szczegółowo określających kryteria zabudowy, w tym w szczególności ich wysokość i kształt oraz realizowane funkcje i wpływ na otoczenie. Dopiero natomiast w momencie określenia tych zasad powinny być natomiast podstawą dyskusji na temat ewentualnego zbycia jakichkolwiek terenów — pisze radny Paweł Klonowski.

Radny Klonowski zauważa, że sprawa terenów przy ulicy Głowackiego jest o tyle istotna, że dotyczy ścisłego centrum Olsztyna, likwidacji zasłużonego obiektu sportowego oraz niepewnych losów potencjalnego nowego parku miejskiego.

— W związku z powyższym wnoszę o zawieszenie procedury zbycia terenów basenu przy ulicy Głowackiego do czasu opracowania wskazanego dokumentu planistycznego i przyjęcia go w formie prawa miejscowego przez Radę Miasta Olsztyna. Powyższego wniosku proszę nie traktować jako działania negującego przyjęty plan działania, a jedynie doprecyzowującego jego zasady, a więc zabezpieczającego interesy miasta oraz jakość i funkcje przestrzeni publicznej Olsztyna.

Interpelacja w sprawie wstrzymania sprzedaży basenu przy ulicy Głowackiego do czasu opracowania Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla terenów w kwartale pomiędzy ulicami Głowackiego, Żołnierską, Obiegową i Piłsudskiego wpłynęła do ratusza 7 października 2020 roku.
— Odpowiedź na interpelację zostanie udzielona we właściwym czasie, czyli w przeciągu 14 dni — powiedziała nam Marta Bartoszewicz, rzeczniczka Urzędu Miasta w Olsztynie.

Do tematu wrócimy.

Milena Siemiątkowska


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (42) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. poposłuszne osły #2984090 | 88.156.*.* 11 paź 2020 13:44

  pozbywajo sie za grosze popłatnych działek , by popomoc kolegom oszustom i złodziejom

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Rzeczpospolita Deweloperska #2984086 | 94.254.*.* 11 paź 2020 13:38

  Planowanie przestrzenne to podstawa. To samorządy a nie deweloperzy powinni decydować jak wyglądać mają ich gminy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. TROL WARMIŃSKI #2983423 | 83.5.*.* 10 paź 2020 10:57

  On chyba coś ćpa !!!!! Przyjrzyjcie się dobrze zdjęciu !!!!!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-9) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. TROL WARMIŃSKI #2983421 | 83.5.*.* 10 paź 2020 10:55

   Takich właśnie baranów wybrało to głupie olsztyńskie społeczeństwo. Miasto potrzebuje kasę na wkład własny potrzebny do budowy nowej Hali Urania, Wystawia atrakcyjne działki i obiekty, aby pozyskać kasę, a taki baran namawia do bojkotu sprzedaży !!!! Wstyd rajco

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-9) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. d . upek #2983406 | 94.254.*.* 10 paź 2020 10:22

    trzeba skończyć z betonowiczem - nie chcę mieszkać w betonowej śmierdzącej dziurze po której jeżdżą tramwqaje......

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (42)