Radny Klonowski: Wstrzymajmy sprzedaż basenu przy ul. Głowackiego

2020-10-09 10:39:51(ost. akt: 2020-10-10 09:35:37)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Sprzedaż działki z basenem i halą sportową przy ul. Głowackiego w Olsztynie jest już przesądzona. Wyceniono ją na równo 7 mln 100 tys. złotych. Nie wszystkim jednak podoba się ten pomysł. Radny Paweł Klonowski napisał interpelację do prezydenta Piotra Grzymowicza w sprawie wstrzymania sprzedaży.
PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Basen przy Głowackiego wyceniony

Basen przy Głowackiego wyceniony

Radny wnosi w niej o udzielenie szczegółowych informacji odnośnie planów wygaszenia działalności basenu przy ulicy Głowackiego oraz sprzedaży nieruchomości wraz z leżącymi na jej działce terenami zielonymi pod zabudowę komercyjną.

Wyraża również wątpliwości dotyczące niekontrolowanej zabudowy tych oraz wszelkich innych miejskich terenów bez obowiązujących planów zagospodarowania przestrzennego.

— W kontekście wspomnianych planów nie mam wątpliwości, że wszelkie tego typu działania powinny być bezwzględnie podejmowane kompleksowo w stosunku do większych terenów oraz na bazie uchwalonych miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, szczegółowo określających kryteria zabudowy, w tym w szczególności ich wysokość i kształt oraz realizowane funkcje i wpływ na otoczenie. Dopiero natomiast w momencie określenia tych zasad powinny być natomiast podstawą dyskusji na temat ewentualnego zbycia jakichkolwiek terenów — pisze radny Paweł Klonowski.

Radny Klonowski zauważa, że sprawa terenów przy ulicy Głowackiego jest o tyle istotna, że dotyczy ścisłego centrum Olsztyna, likwidacji zasłużonego obiektu sportowego oraz niepewnych losów potencjalnego nowego parku miejskiego.

— W związku z powyższym wnoszę o zawieszenie procedury zbycia terenów basenu przy ulicy Głowackiego do czasu opracowania wskazanego dokumentu planistycznego i przyjęcia go w formie prawa miejscowego przez Radę Miasta Olsztyna. Powyższego wniosku proszę nie traktować jako działania negującego przyjęty plan działania, a jedynie doprecyzowującego jego zasady, a więc zabezpieczającego interesy miasta oraz jakość i funkcje przestrzeni publicznej Olsztyna.

Interpelacja w sprawie wstrzymania sprzedaży basenu przy ulicy Głowackiego do czasu opracowania Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla terenów w kwartale pomiędzy ulicami Głowackiego, Żołnierską, Obiegową i Piłsudskiego wpłynęła do ratusza 7 października 2020 roku.
— Odpowiedź na interpelację zostanie udzielona we właściwym czasie, czyli w przeciągu 14 dni — powiedziała nam Marta Bartoszewicz, rzeczniczka Urzędu Miasta w Olsztynie.

Do tematu wrócimy.

Milena Siemiątkowska


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plKomentarze (42) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. poposłuszne osły #2984090 | 88.156.*.* 11 paź 2020 13:44

  pozbywajo sie za grosze popłatnych działek , by popomoc kolegom oszustom i złodziejom

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 2. Rzeczpospolita Deweloperska #2984086 | 94.254.*.* 11 paź 2020 13:38

  Planowanie przestrzenne to podstawa. To samorządy a nie deweloperzy powinni decydować jak wyglądać mają ich gminy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 3. TROL WARMIŃSKI #2983423 | 83.5.*.* 10 paź 2020 10:57

  On chyba coś ćpa !!!!! Przyjrzyjcie się dobrze zdjęciu !!!!!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-9) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. TROL WARMIŃSKI #2983421 | 83.5.*.* 10 paź 2020 10:55

   Takich właśnie baranów wybrało to głupie olsztyńskie społeczeństwo. Miasto potrzebuje kasę na wkład własny potrzebny do budowy nowej Hali Urania, Wystawia atrakcyjne działki i obiekty, aby pozyskać kasę, a taki baran namawia do bojkotu sprzedaży !!!! Wstyd rajco

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-9) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. d . upek #2983406 | 94.254.*.* 10 paź 2020 10:22

    trzeba skończyć z betonowiczem - nie chcę mieszkać w betonowej śmierdzącej dziurze po której jeżdżą tramwqaje......

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (42)