Dziś rolnicy z całej Polski będą protestować przeciwko "Piątce dla zwierząt"

2020-10-07 08:17:11(ost. akt: 2020-10-07 09:47:27)

Autor zdjęcia: Pixabay.com

Na środę (7 października) na godzinę 10:00 rolnicy z całej Polski zapowiedzieli protesty przeciwko tzw. Piątce dla zwierząt. Protestujący chcą zmusić w ten sposób rząd by wycofał się z nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, która zakłada m.in. likwidację hodowli zwierząt futerkowych, ograniczenie uboju rytualnego a także większe prawa dla organizacji prozwierzęcych.
Protesty odbędą się także w naszym regionie. Zapytaliśmy jednego z organizatorów protestu w Dobrym Mieście, dlaczego zdecydowali się wyjść na ulicę i co ich najbardziej bulwersuje.
— Ta ustawa jest dla rolnictwa ostatnim gwoździem do trumny. Dlatego zdecydowaliśmy się, że po prostu wyjdziemy na ulicę i pokażemy się. Nie chcemy powodować wielkich utrudnień w ruchu, będziemy co jakiś czas przechodzić przez przejście. Ale chcemy zostać dostrzeżonymi — mówi pan Edward, rolnik z Dobrego Miasta. — Zbulwersowała nas ta ustawa, która została przegłosowana. Taki szmatławiec, powinien zostać wyrzucony do kosza już na etapie pisania, a on przeszedł nawet przez pierwszą drogę legislacyjną, czyli przez Sejm. W dobie recesji gospodarczej, w dobie kryzysu, podcina się skrzydła wiodącej gałęzi gospodarki, jaką jest rolnictwo. Bo przecież rolnictwo to nie jest tylko 3 proc. budżetu narodowego, ale też otoczenie rolnictwa i wszystkie firmy, które pracują na rzecz rolnictwa. Podcina nam się skrzydła, a my naprawdę nie mamy już z czego żyć. To nie jest tak, że ten protest wynikł spontanicznie, że spotkało się dwóch chłopów i skrzyknęło kolegów. To nie jest tak łatwo skrzyknąć teraz ludzi. Ale do kogo tylko zadzwoniłem to wszyscy odpowiedzieli, że trzeba to zrobić. Ludzie są już na skraju wytrzymałości — dodaje.

Pan Edward podkreśla także, że protest jest również pewnego rodzaju ukłonem w stronę ministra Ardanowskiego. — Ministrem się bywa, a człowiekiem jest się przez całe życie. Minister Ardanowski wskazał drogę wszystkim politykom. Wiedział, że zagłosowanie przeciwko tej ustawie oznacza dla niego koniec ministerialnego stołka, ale jednak się nie zawahał i potrafił to zrobić.

msCzytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. PAWEŁ #2981933 | 83.20.*.* 7 paź 2020 17:12

  Jak można było dopuścić do tego ,że stary starzec robi z Polaczkami co tylko zechce? ale to początek tego burdelu

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. as #2981787 | 176.97.*.* 7 paź 2020 13:33

   bardzo pouczająca (wulgarna) treść hasła na ciągniku w majestacie prawa

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  2. as #2981786 | 176.97.*.* 7 paź 2020 13:31

   to parodia nie strajk, strajkować należy w Warszawie i tylko w Warszawie. pismaku nie usuwaj moich wpisów

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  3. PIOWCY - PA, PA, PA JUŻ NIEDŁUGO #2981717 | 81.15.*.* 7 paź 2020 11:25

   DZISIEJSZE SŁOWA ARDANOWSKIEGO, SĄ ŚWIĘTE: ,,Zdaniem Ardanowskiego "rolnicy ostatniego zdania nie powiedzieli i ich gniew państwo może mocno odczuć". "Przez wojnę z rolnikami PiS może już nie wygrać żadnych wyborów. Jeszcze jest czas na opamiętanie się" - ocenia.

   Ocena komentarza: warty uwagi (11) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Jasio #2981707 | 88.156.*.* 7 paź 2020 11:17

    Ha, ha, ha. Chłopii chcieli PiS, mają PiS !!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    Pokaż wszystkie komentarze (8)