Odlotowa Beza łapie w lot

2020-10-06 17:10:20(ost. akt: 2020-10-06 12:19:56)
Beza na zawodach

Beza na zawodach

Autor zdjęcia: Bartosz Bolewski

Decydujesz się na adopcję psa ze schroniska i nie wiesz, jaki zwierzak trafi do twego domu. Małżeństwo z Lubawy adoptowało suczkę, która łapie w lot wszystko, głównie... dyski do frisbee. I dzięki temu stanęła na podium.
Paweł i Katarzyna Jakubowscy z Lubawy rok temu zdecydowali o wzięciu psa z iławskiego schroniska. – Byliśmy zdecydowani na adopcję, zaproszono nas do środka, byśmy sobie wybrali psa – opowiada Paweł. – Stwierdziliśmy, że zamiast tego poprosimy o zaproponowanie nam psa dopasowanego charakterem do nas. Nie chcieliśmy dokonywać wyboru i patrzeć, czy ten ma krzywy nos, a tamten krzywą łapkę. Poprosiliśmy więc o psa, który zamieszka z nami w bloku, będzie w miarę aktywny, bo i my spędzamy aktywnie wolny czas. I jeszcze, żeby potrafił czekać na nas spokojnie w domu, bo oboje pracujemy.

Zaproponowano im suczkę, którą w schronisku nazywano Różą. To kundelek, czyli pies wielorasowy.
– Adopcję zrobiliśmy na wariata – śmieje się Paweł. – Pojechaliśmy wziąć ją na spacer i chcieliśmy po nią wrócić za ponad tydzień, bo przed nami było kilka wyjazdów.

Nie chcieli stresować psa, zostawiając go samego. Jednak nie można rezerwować psa. I po niedzielnym spacerze, w środę jechaliśmy już po nią. Nie byliśmy za bardzo przygotowani, nie mieliśmy nawet smyczy, obroży, szelek... Czegokolwiek. Trzeba było na szybko coś zamówić.

Podczas przeglądania oferty sklepu internetowego zauważyli, że jest też frisbee. – Miało 120 mm średnicy, więc niewielkie. Ale i pies zaledwie 6,5-kilogramowy, więc dla niego – akurat – opowiada Paweł.

Państwo Jakubowscy zmienili suczce imię, teraz to Beza — bo jest tak słodka. Zabrali ją do domu i – chcąc zatroszczyć się o jej szczęście, zaczęli kupować zabawki. – Przyszła paczka, zaczęliśmy Bezie rzucać to frisbee i zauważyliśmy, że jest bardzo zainteresowana...


[...]

Czytaj e-wydanie

To tylko fragment artykułu. Cały przeczytasz we wtorkowym (6 października) wydaniu Gazety Olsztyńskiej

Aby go przeczytać kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ja #2981635 | 188.147.*.* 7 paź 2020 08:47

    No i wszyscy zadowoleni, a o to w końcu chodzi.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz