Sarna i dzik zagrozili kierowcom i pasażerom

2020-10-01 19:48:46(ost. akt: 2020-10-01 20:40:27)

Autor zdjęcia: policja

Tylko 30 września na drogach powiatu kętrzyńskiego doszło do dwóch zdarzeń drogowych z udziałem dzikich zwierząt. To bardzo ważne aby nie lekceważyć znaków drogowych ostrzegających o takim zagrożeniu.
Do pierwszego zdarzenia doszło wczoraj o godz. 18:50. Oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów otrzymał zgłoszenie, że na trasie Muławki - Wilkowo w gminie Kętrzyn doszło do zderzenia ze zwierzyną leśną. Na wskazaną trasę pojechali policjanci z ruchu drogowego, którzy ustalili, że na jezdnię z pobliskiego pola wbiegła sarna wprost pod nadjeżdżający pojazd dacia. Kierującemu oraz dwójce pasażerów na szczęście nic się nie stało.

Do kolejnego zdarzenia z udziałem dzikiej zwierzyny doszło godziną później w rejonie skrzyżowania na wysokości miejscowości Wandajny w gminie Korsze. Tam również zostali wysłani policjanci z ruchu drogowego, którzy ustalili, że na jezdnię pod osobowego opla, którym kierował 40-latek wybiegł dzik. Na szczęście kierujący oraz pasażerowie nie doznali obrażeń.

Znak A18b jest często spotykany na odcinkach dróg przebiegających przez tereny leśne. O tej porze roku przy złej widoczności szczególnie wieczorową porą kierowca jest narażony na zderzenie z dzikimi zwierzętami. Często się zdarza iż użytkownicy dróg lekceważą ostrzeżenia. - Należy pamiętać że zwierzęta nie trzymają się utartych szlaków, omijających ciągi komunikacyjne, lecz często przebiegają przez drogę - przypomina asp. Ewelina Piaścik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie. - Ubarwienie sierści bardzo utrudnia zobaczenie ich z bezpiecznej odległości. Nie wspominając o wykonaniu gwałtownego manewru pojazdem, co przy śliskiej nawierzchni jest bardzo niebezpieczne. Zdarza się również że zwierzę oświetlone reflektorami samochodowymi zatrzymuje się na jezdni - dodaje.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ja #2979507 | 83.5.*.* 2 paź 2020 09:37

    Droga DZ36 Na Stary Olsztyn -Szczęsne biegnaca równolegle do obwodnicy ma identyczny problem z dziką zwierzyną . Na obwodnicy GDDIA w Olsztynie na ustawiła znaki A18b obowiązujące na odcinku 4,5 km i wybudowała pod nią przejście dla dużych zwierząt z którego te bezwzględnie korzystają! Tylko że już na drodze DZ36 (do Szczęsnego przez Stary Olsztyn już takich znaków A18b ostrzegających o wtargnięciu zwierząt na jezdnię ,już NIE! Jest to miejsce szczególnie newralgiczne bo stworzone przez człowieka dla innego człowieka. Tylko że wykonawcą tej inwestycji zabrakło wyobraźni jakie tej fuszerki mogą być konsekwencje.

    odpowiedz na ten komentarz