Quantcast

Czwartek, 28 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Na Warmii i Mazurach bony aktywowało już ponad 33 tys. osób

2020-10-02 07:10:23 (ost. akt: 2020-10-01 14:54:25)

Autor zdjęcia: Pixabay.com

Od 1 sierpnia przyznano już jeden milion bonów turystycznych na kwotę około 856 mln złotych. Liczba zarejestrowanych płatności wyniosła prawie 300 tys.

Zobacz także: Bon turystyczny nie tylko na wakacje. Nie trzeba się spieszyć z jego wykorzystaniem Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu Od 1 sierpnia rodzice za wakacje z dzieckiem mogli płacić bonem turystycznym. Tym, którzy jeszcze z niego nie skorzystali przypominamy, że bon jest ważny...
Zobacz także: Bon turystyczny w pytaniach i odpowiedziach [SONDA] Bon turystyczny w pytaniach i odpowiedziach [SONDA] Za nami pierwszy weekend, w czasie którego można było korzystać z bonu turystycznego. W poniedziałek przed południem ZUS informował, że beneficjenci wykonali...
Ponad 54 tys. przelewów na łączną kwotę przekraczającą 200 mln zł. Tyle pieniędzy już trafiło bezpośrednio z projektu bon turystyczny na rynek turystyczny. Ponad 17,5 tys. podmiotów turystycznych zostało zarejestrowanych w bazie Polskiej Organizacji Turystycznej.

Na Warmii i Mazurach bony aktywowało już ponad 33 tys. osób.

Za pomocą bonu można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski. Bon jest ważny do końca marca 2022 roku i nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze. Lista zarejestrowanych podmiotów jest dostępna na stronach Polskiej Organizacji Turystycznej www.bonturystyczny.gov.pl oraz na www.polska.travel.

Bon to elektroniczny dokument przyznawany na dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy z programu "Rodzina 500 plus". Dotyczy to także dzieci, których rodzice pobierają świadczenie rodzinne za granicą i "500 plus" im nie przysługuje. Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. W przypadku dziecka z niepełnosprawnością wsparcie jest dwa razy wyższe i wynosi 1000 zł.

Polski Bon Turystyczny można aktywować od 1 sierpnia 2020 roku. Na platformie Platformie Usług Elektronicznych ZUS mogą to robić rodzice dzieci do 18. roku życia. Profil na PUE można założyć m.in. przy pomocy Profilu Zaufanego oraz bankowości elektronicznej. Po wejściu na PUE rodzice aktywują bon i otrzymają kod. Sam proces płatności odbywa się poprzez przekazanie numeru bonu podmiotowi oraz za pomocą dwóch kodów potwierdzających zakup w momencie płatności za usługę. Bonem można płacić wielokrotnie, aż do wyczerpania środków.

Źródło: ZUSCzytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Zdzich #2979524 | 89.228.*.* 2 paź 2020 10:07

    Ostatnio byłem z rodziną w Termach Warmińskich. Chwalą się, że można u nich wykorzystać bon. Nie wspomnieli tylko, że bonem można płacić jedynie za cały pakiet spa-basen-obiad co dla naszej czwórki wyszło 270 zł. Tylko ten pakiet jest dostępny za bon.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)