Bon turystyczny nie tylko na wakacje. Nie trzeba się spieszyć z jego wykorzystaniem

2020-09-08 12:47:12(ost. akt: 2020-09-08 13:18:45)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Tomasz Więcek

Od 1 sierpnia rodzice za wakacje z dzieckiem mogli płacić bonem turystycznym. Tym, którzy jeszcze z niego nie skorzystali przypominamy, że bon jest ważny do końca marca 2022 roku. Można z niego skorzystać także w następne lato, jak też w ciągu roku płacąc za weekendowe wyjazdy z dzieckiem bądź ferie zimowe w kraju.
Polski Bon Turystyczny jest wsparciem nie tylko dla polskich rodzin, ale także dla branży turystycznej, która ucierpiała w wyniku COVID-19. Bon przyznawany jest na każde dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy Rodzina 500 plus.

Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. Dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością dostaną dwa bony w wysokości 500 zł, jednak, aby otrzymać drugi, należy złożyć odpowiednie oświadczenie na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

— Z wykorzystaniem bonu nie trzeba się spieszyć. Można nim płacić za noclegi i imprezy turystyczne na terenie Polski nie tylko w wakacje. Wyjazd może odbyć się przy innych okazjach. Ważne by płatność bonem, która rezerwuje pobyt w wybranym miejscu, była wykonana najpóźniej w 31 marca 2022 roku — informuje Anna Ilukiewicz, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie warmińsko-mazurskim.

W całej Polsce z bonów może skorzystać ponad 4 mln osób. Do tej pory aktywowano już 890 tys. bonów. 238 tys. bonów na kwotę 173 mln złotych zostało już wykorzystanych na zapłatę za noclegi w hotelach i usługi turystyczne.

— Mieszkańcy naszego województwa nie są liderami w kraju jeśli chodzi o aktywację bonów turystycznych. Najwięcej bonów aktywowano w województwie mazowieckim, ponad 124 tys. Na Warmii i Mazurach jest to prawie 28 tys. Co czwarty uprawniony do bonu już pobrał w systemie PUE bon turystyczny. W sumie w województwie warmińsko-mazurskim przygotowano 146 tys. bonów — mówi rzeczniczka.

Bonem można płacić podmiotom, które zarejestrowały się na liście Polskiej Organizacji Turystycznej. Do tej pory zarejestrowanych jest ponad 17 tys. firm. Ich lista jest dostępna na stronach www.bonturystyczny.gov.pl , www.pot.gov.p oraz www.polska.travel.

Źródło: ZUSCzytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Joanna #2970038 | 37.47.*.* 9 wrz 2020 16:03

  Córka wykorzysta swój bon w następnym roku, w tym nie chciałam jej nigdzie puszczać. Na drugi rok pojedzie sobie z butem na wakacje, upatrzyła sobie tam jakiś konkretny obóz.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Jakub #2969419 | 176.221.*.* 8 wrz 2020 13:39

  Bony na wyjazdy w okresie pandemii to nie był dobry pomysł. Jeszcze niedawno pomimo dużo mniejszej liczby zakażeń były stosowane drastyczne grzywny nawet za wyjazd na myjnię. i jazdę rowerem po parku.

  Ocena komentarza: warty uwagi (16) odpowiedz na ten komentarz

 3. Pytanie ??? #2969418 | 37.8.*.* 8 wrz 2020 13:39

  A co będzie z tymi bonami jak PiSS pójdzie w PiSSdu . Czy bony pójdą też w PiSSdu czy zostaną i będą nam zycie zaśmiecać

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz