Pacjenci oddziału chirurgii ujemni. Trwają badania pracowników w kierunku SARS-CoV-2

2020-09-30 11:10:04(ost. akt: 2020-09-30 11:21:27)
szpital Giżycko

szpital Giżycko

Autor zdjęcia: S.K.

We wtorek 29 września u pacjentów oddziału chirurgii, którzy mieli kontakt z zakażonym pracownikiem wykonano badania w kierunku SARS-CoV-2, wyniki badań są ujemne, co świadczy o tym, że nie doszło do przeniesienia zakażenia z personelu na pacjentów — poinformowała nas Małgorzata Misteria, dyrektor ds. pielęgniarstwa szpitala w Giżycku.
— Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Giżycku udostępniliśmy dane pacjentów wypisanych wcześniej ze szpitala i to oni objęli tych pacjentów nadzorem sanitarnym. Pracownicy z kontaktu zostali skierowani na kwarantannę — dodaje pani dyrektor.

Obecnie pozostałymi w oddziale pacjentami zajmują się pielęgniarki, które przez ostatnie 10 dni nie miały kontaktu z zakażonym pracownikiem i lekarz. W środę 30 września pobrano wymazy pracownikom, którzy na dzisiaj kwalifikowali się do takich badań. W kolejnych dniach będą testowani kolejni pracownicy z kwarantanny. Jako medycy mogą być testowani po 7 dobie od daty ostatniego kontaktu z osobą zakażoną.

— Pacjenci, którzy kwalifikują się do wypisu będą stopniowo wypisywani z oddziału. Oddział jest dezynfekowany, a po dezynfekcji dodatkowo przeprowadzimy fumigację wszystkich pomieszczeń i dokładne wietrzenie — przekazuje dyrektor Mistera. — W poradni chirurgicznej pracuje lekarz, który
nie miał kontaktu z oddziałem i zakażonym pracownikiem.

Od 29 września oddział chirurgii wstrzymał przyjęcia nowych pacjentów.
KT

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. do rozsądnego #2978508 | 31.0.*.* 30 wrz 2020 14:19

  Nie gorączkuj się to po prostu wyrzucanie kasy przy kondycji finansowej szpitala , skoro mają firmę sprzątającą to czemu nie mogą tego zrobić w ramach świadczonej usługi? No chyba że ktoś na tym przy okazji zarobi.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. CIEKAWSKI #2978461 | 31.0.*.* 30 wrz 2020 13:00

   Mam pytanie , tak na marginesie dla tych co czytają bezkrytycznie ten artykuł. Fumigacja to – zwalczanie szkodników (np. owadów i gryzoni) za pomocą substancji chemicznych w formie dymu, pary lub gazu (Wikipedia) To w takim razie na oddziale maja szkodniki czy koronawirusa?

   odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)