Młodzież nie trzyma dystansu

2020-09-29 19:25:22(ost. akt: 2020-09-29 16:55:45)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Na plaży miejskiej w Olsztynie tętni życie towarzyskie. Odbywają się imprezy, które nazywane są połowinkami. W ten piątek bawiło się V LO, za tydzień szykuje się XI LO. Szkoły jednak odcinają się od wydarzenia. Uczniowie wręcz przeciwnie.
— Jestem mamą 18-latka. Wraz z innymi rodzicami mam teraz wojnę w domu. Nie chcę puścić syna na imprezy, które organizowane są na plaży miejskiej. Jeden z klubów, który się tam mieści, organizuje imprezy pod nazwą połowinki. W ten piątek bawiła się młodzież z V LO, a za tydzień będzie XI LO — opowiada nam pani Anna, mama jednego z uczniów. — Myślałam, że dyskoteki są zakazane. A w Olsztynie co tydzień odbywa się ogromna impreza, w której uczestniczą uczniowie z różnych szkół. To impreza coroczna. W minionym roku na połowinkach bawiło się nawet 200 osób. Mam wrażenie, że w tym roku jest podobnie.

Pierwsze połowinki odbyły się w ten piątek. Gościem specjalnym imprezy była Sandra Mosakowska — modelka, influencerka i uczestniczka I edycji Hotel Paradise. O klimat zadbali didżeje. „Wyjątkowy melanż wymaga wyjątkowej oprawy. Wiemy, gdzie czujecie się najlepiej” — można przeczytać w opisie imprezy. Z kolei, gdy mowa o przyszłym tygodniu, szykuje się impreza w podobnym klimacie: „To będzie prawdziwy ogień, na który wszyscy czekamy. Neony, lampy UV, stylówka lat '90. Najlepsza jakość to u nas standard”. Organizator podkreśla również, że impreza odbędzie się w reżimie sanitarnym.

Marina młodzież zabawa

Marina młodzież zabawa

— Czym dla nas może się skończyć udział w takiej zabawie? I jakie konsekwencje będą po tym wydarzeniu? — zastanawia się pani Anna. — Stwierdzono u mnie wynik dodatki zakażenia koronawirusem. Syn był niedawno na osiemnastce, na której była osoba zakażona. Błyskawicznie się to rozprzestrzeniło. Syn również złapał wirusa, zaraził mnie i męża. Ale miał tylko lekkie objawy. Ze mną już jest znacznie gorzej. Syn teraz odlicza już dni do zakończenia izolacji i szykuje się na imprezę w przyszły piątek. Tłumaczę mu, że to niebezpieczne, ale nie chce mnie słuchać. Wiem, że młodzi chcą się bawić. Ale jednocześnie nie stronią od alkoholu. Zresztą zanim impreza się rozpocznie, spotykają się wcześniej, żeby się rozweselić. Bo zwykle drinki i piwo w klubie są drogie. A kiedy szumi w głowie, ma się dobry humor, zapomina się o kłopotach. Nie wspomnę już o dystansie, którego się nie pilnuje...


[...]

Czytaj e-wydanie

To tylko fragment artykułu. Cały przeczytasz we wtorkowym (29 września) wydaniu Gazety Olsztyńskiej

Aby go przeczytać kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Komentarze (16) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Mazur #2978781 | 79.124.*.* 30 wrz 2020 21:51

  Młodzież zachowuje się tak ponieważ przykład bierze od polityków którzy olewają obostrzenia które sami wprowadzili

  odpowiedz na ten komentarz

 2. ORMO #2978513 | 10.10.*.* 30 wrz 2020 14:23

  Wspaniały budujący artykuł. Społeczeństwo donosicieli powiększa się. Osoby w maskach będa atakować te bez masek. Oto chodzi!

  odpowiedz na ten komentarz

 3. Monika #2978435 | 81.15.*.* 30 wrz 2020 12:06

  Gdzie jest straż miejska i policja? Jak jest w Mięcie na Starowce, jak jest w Face Clubie na Nagórkach???

  odpowiedz na ten komentarz

 4. wiesz, że #2978426 | 176.221.*.* 30 wrz 2020 11:48

  Zapewne nie wszyscy, ale wyhodowano wielu młodych potencjalnych morderców bez uczuć, bez empatii, bez wyobraźni, a głupota jest najgorsza, nie rozumieją, że każde działanie wywołuje skutek. Natomiast skutki zarażenia są długofalowe, oni będą dalej się bawić a po 2 latach okaże się, że nie mają płuc i to co czynią innym powróciło do nich ? Ale przynajmniej wiemy już jacy jesteśmy, wiadomo stare porzekadło mówi, że przyjaciół poznaje się w biedzie...

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. SCIEMA #2978337 | 83.15.*.* 30 wrz 2020 08:38

   Łukasz Sz.też nie trzyma dystansu bo mówił,że jest zarażony a był widziany na zakupach? No to jak to jest? Normalnie ściema i robienie z grypopodobnego wirusa sensacji i paranoi!!

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (16)