Prezes PiS będzie wicepremierem?

2020-09-24 14:10:33(ost. akt: 2020-09-24 12:24:28)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Było prężenie muskułów i chyba na tym koniec. Kryzys w Zjednoczonej Prawicy wydaje się być zażegnany, choć bardziej była to sprzeczka kochanków niż kłótnia małżeńska, która mogła doprowadzić do rozwodu, czyli rozpadu koalicji rządzącej.
PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Zbigniew Ziobro ciągle w grze

Zbigniew Ziobro ciągle w grze

Spotkanie za spotkaniem i tylko przecieki włącznie z tym, że Jarosław Kaczyński ma wejść do rządu jako wicepremier i odpowiadać za sprawy bezpieczeństwa, ale żadnych oficjalnych informacji. Tak wyglądają ostatnie dni rządowego przesilenia po tym, jak Solidarna Polska nie poparła tzw. ustawy futerkowej i ustawy o bezkarności urzędniczej. Wczoraj miały paść już jakieś konkret.

— Wszystko jest na najlepszej drodze, ale o tym powiemy dopiero w środę około godz. 15-16 — mówił wczoraj szef klubu PiS Ryszard Terlecki, przed naradą kierownictwa PiS na Nowogrodzkiej.
— Jestem optymistą, bez względu na to, czy będą to zmiany polegające na odchudzeniu koalicji o Solidarną Polskę, czy będą zmiany, z których będzie wynikało, że idziemy dalej razem — powiedział dziennikarzom, dodając, że politycy Solidarnej Polski chcieli się bardzo rozepchać. — My im to uniemożliwiliśmy. Teraz zobaczymy, czy zaakceptują nasze stanowisko — powiedział.

Spotkanie na Nowogrodzkiej zakończyło się przed godziną 16, ale — wbrew zapowiedziom — nie pojawił się żaden komunikat dla mediów, co do dalszych losów koalicji. Być może dlatego, że od godziny 15 trwały już rozmowy zarządu Solidarnej Polski, który miał zaakceptować warunki PiS dalszego pozostania „ziobrystów ” w Zjednoczonej Prawicy. Pozostało tylko czekać.

Przypomnijmy. W poniedziałek prezes PiS spotkał się w cztery oczy z Zbigniewem Ziobro. Miał mu przedstawić warunki dalszego pozostania Solidarnej Polski w ZP. Rzeczniczka PiS informowała we wtorek, że prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas poniedziałkowego wieczornego spotkania z szefem Solidarnej Polski Zbigniewem Ziobrą przedstawił warunki dalszego trwania koalicji. — W tej chwili czekamy na decyzję, na odpowiedź Solidarnej Polski — powiedziała Anita Czerwińska na antenie Polskiego Radia...


[...]

Czytaj e-wydanie

To tylko fragment artykułu. Cały przeczytasz w czwartkowym (24 września) wydaniu Gazety Olsztyńskiej

Aby go przeczytać kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Karol Kuligowski #2978317 | 94.254.*.* 30 wrz 2020 07:56

  Panie Jarosławie, proszę, niech Pan idzie na emeryturę!

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Czytelnik #2976462 | 83.12.*.* 24 wrz 2020 20:31

  Kiedy myślisz że już gorzej być nie może ...

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz

 3. er ce #2976412 | 79.186.*.* 24 wrz 2020 18:40

  Rząd rządzi partia kieruje. Już to przerabialiśmy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

 4. Prosto z "mostu". #2976393 | 95.49.*.* 24 wrz 2020 18:21

  A to byłby numer.. ..szef ..czyli Corleone podwładnym ..Mateuszka kłamczuszka .członka tej partio-mafio-kreacji ..Takiej struktury jeszcze na świecie nikt nie stosował. A czemu nie premierem...? To może nie w-ce premier tylko super premier ..taki nad premier . Co te (K...y) wymyślają.....?. A pan panie Ziobro kiedy wsadzisz pan tego Mateuszka za ten derywat frankowy w BZ WBK ...? .UOKiK właśnie ukarał Santandera za przekręty BZ WBK , za stosowanie niedozwolonych postanowień umownych (własnych kursów..spread'ów z własnych tabel ..dowolnie ustalanych) kwota ponad 23 mln zł. ??

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) odpowiedz na ten komentarz

 5. Azazel #2976334 | 37.248.*.* 24 wrz 2020 16:17

  Rozumiem że zawiesi emeryturę ?? Czy jak cała reszta będzie nas dymał na kasę bo mu też się należy ??

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (8)