Stomil Olsztyn ma nowego prezesa. To strzelec ostatniego gola Stomilu w Ekstraklasie

2020-09-21 14:53:55(ost. akt: 2020-09-21 15:07:03)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Michał Brański w oficjalnym oświadczeniu poinformował, kto zajmie miejsce Wojciecha Kowalewskiego. Nowym prezesem zarządu Stomilu Olsztyn został Grzegorz Lech.

Poniżej przedstawiamy oświadczenie Przewodniczącego Rady Nadzorczej Michała Brańskiego.


Szanowni Kibice Stomilu Olsztyn!

W dniu dzisiejszym Rada Nadzorcza odwołała Prezesa Zarządu Stomilu Olsztyn S.A. Wojciecha Kowalewskiego. Jednocześnie Rada zdecydowała się powierzyć tę funkcję Grzegorzowi Lechowi. Legendzie klubu. Strzelcowi ostatniego gola Stomilu w Ekstraklasie.

Grzegorz w trakcie piłkarskiej kariery pokazał, że Stomil jest nie tylko jego domem, ale i życiem. W moim przekonaniu nikt z zewnątrz nie będzie tak zaangażowany w to, by Stomil był klubem zwycięskim. Zdając sobie sprawę z tego, że przeskok z piłkarskiej szatni do gabinetu jest dużym wyzwaniem, chcemy wraz z całą Radą obudować Grzegorza doświadczonymi ludźmi w trzech kluczowych pionach – administracyjno-organizacyjnym, finansowym i marketingowo-sprzedażowym. Prezes będzie bezpośrednio kierować działem sportowym, co oznacza, że nie będzie w najbliższej przeszłości stanowiska dyrektora sportowego.

Ponadto w ciągu najbliższych miesięcy Rada Nadzorcza będzie na bieżąco wspomagała Grzegorza. Zamiast jednego odpowiedzialnego – jak to było do tej pory – stawiamy na drużynę. I jak na boisku w meczu z Widzewem po zejściu Janka Bucholca, kapitanem tego zespołu będzie Grzegorz Lech.

Kiedy rozpoczynaliśmy emisję akcji mówiłem, że to test dla lokalnej społeczności. Otrzymywałem sygnały, że wielu fanów nie decyduje się na uczestnictwo w niej z uwagi na zastrzeżenia co do pracy klubu. Jak właściciel klubu piłkarskiego jestem na początku drogi, ale już pokonaliśmy kilka kryzysów. Stomilowcy cechują się charakterem i zażartą walką o nasz klub, kolejny raz dostaliśmy tego dowód. To jest wielki kapitał Stomilu.

Nie można zaprzeczać – zaliczyliśmy falstart sportowy. Dlatego przez następne dwa tygodnie będziemy pracować nad wzmocnieniami. Chciałbym jednak wyraźnie zaznaczyć, że liczymy na każdego zawodnika i każdemu damy taką samą szansę. Bo dziś potrzebujemy wszystkich.

Kiedy przyszedłem do Olsztyna powstał projekt Nowego Stomilu. I proszę zwrócić uwagę, że mimo kryzysów po drodze uważam, że dużo osiągnęliśmy – jesteśmy klubem stabilnym, wiarygodnym, wypłacalnym. Ale to część sportowa wymaga teraz naszej najwyższej uwagi i pracy. Liczymy, że trener Adam Majewski i zespół staną na wysokości zadania. To dopiero start sezonu, ale naszym priorytetowym celem staje się ustabilizowanie sportowe.

Na koniec zwracam się z prośbą do wszystkich kibiców Stomilu, gdziekolwiek są: bądźcie teraz i zawsze z nami! Potrzebujemy każdego kibica, każdego gardła z trybun, tak jak każdego piłkarza gotowego walczyć za Stomil. Bądźmy znów jednością jak wiosną 2019 roku, gdy trzeba było bić się o każdy punkt. Gorąco wierzę, że z przedstawionymi ludźmi, którzy od dziś będą odpowiadać za stronę organizacyjną Stomilu najgorsze za nami. A teraz najlepsze przed nami.

Grzegorzowi i Adamowi oraz drużynie, sztabowcom i zespołowi administracyjnemu życzymy sukcesów. Do zobaczenia na trybunach, biało-niebiescy!


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Komentarze (25) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Wielebny #2975406 | 79.191.*.* 22 wrz 2020 12:53

  A gdyby nierobów po przegranym meczu, tak do fabryki.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. chyba #2975377 | 5.184.*.* 22 wrz 2020 11:58

  w sumie jak popatrzeć to nie tylko piłka stoi prrzesami AZS tak samo Warmiia energia chyba też

  odpowiedz na ten komentarz

 3. serpiko #2975371 | 37.248.*.* 22 wrz 2020 11:48

  chłop zasłużył awansem ale tych grajków trzeba trochę ostudzić kasą bo kto płaci w firmie za lenistwo i fuszerkę ślepy i nie widzi że tonie statek dla tego nad załogą powinien być sternik doskonały a nie po jednodniowym kursie

  odpowiedz na ten komentarz

 4. Marzyciel ... #2975303 | 79.191.*.* 22 wrz 2020 09:55

  A gdyby, toto zaorać ..., kwietną łąkę stworzyć, tak dla ludzi. Nie dla bydła.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Zeno #2975290 | 88.220.*.* 22 wrz 2020 09:28

   Słuszna decyzja z ta zmianą prezesa. Niektórzy idioci negują zasługi Lecha dla Stomilu a on był kiedyś wiceliderem ligi w zdobytych bramkach. Dzisiaj Stomil nie ma takich zawodników. Obawiam się ,że Lech nie bedzie mieć kasy na zakup 2-3 dobrych napastników lub pomocników umiejących strzelać bramki.

   odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (25)