Liderzy olsztyńskich Klubów Konfederacji boją się bezkarności polityków

2020-09-15 07:46:59(ost. akt: 2020-09-15 08:06:02)

Autor zdjęcia: Stanisław Kryściński

Boją się, że politycy próbują zapewnić sobie bezkarność i dlatego zaczęli odwiedzać biura poselskie rządzącej koalicji. Chcą przekonać posłów, żeby odrzucili zmiany w prawie związanym ze zwalczaniem COVID-19.
Pikieta połączona z konferencją prasową przeciwników zaostrzania prawa w okresie zwalczania epidemii koronawirusa odbyła się wczoraj pod olsztyńskim biurem poselskim Michała Wypija i Wojciecha Maksymowicza. Organizatorami byli działacze Klubów Konfederacji. To ruch społeczny sympatyków ugrupowania politycznego o tej samej nazwie.

— To fatalny pomysł i może skończyć się dla nas wszystkich założeniem kagańca dużo gorszego niż maseczki — przekonuje Paweł Borysowski z olsztyńskiego Klubu Konfederacji.

— Przekażemy swoją petycję wszystkim parlamentarzystom rządzącej koalicji z naszego terenu — zapowiada Arnold Łowicki, szef wszystkich olsztyńskich Kubów Konfederacji.

Członkowie Klubów Konfederacji obawiają się nowelizacji ustawy o "Szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych". Politycy PiS chcą, aby zostało dopisane, że "nie popełnia przestępstwa, kto w celu przeciwdziałania COVID-19 narusza obowiązki służbowe lub obowiązujące przepisy, jeżeli działa w interesie społecznym i bez naruszenia tych obowiązków lub przepisów podjęte działanie nie byłoby możliwe lub byłoby istotnie utrudnione". Zdaniem klubowiczów, może to prowadzić do poważnych nadużyć.

— Począwszy od działań policji, która będzie bezkarna przy łamaniu prawa np. wyciągając z autobusu osobę bez maseczki, po organizatorów zakupu sprzętu medycznego łamiących przepisy przetargowe — przekonuje Arnold Łowicki.

Przedstawiciele Klubów Konfederacji przyszli do posła Michała Wypija prosić go, żeby głosował przeciw poprawce, która ich zdaniem gwarantuje bezkarność funkcjonariuszom publicznym w okresie pandemii.
Fot. Stanisław Kryściński
Przedstawiciele Klubów Konfederacji przyszli do posła Michała Wypija prosić go, żeby głosował przeciw poprawce, która ich zdaniem gwarantuje bezkarność funkcjonariuszom publicznym w okresie pandemii.

Pikietujących przyjął poseł Michał Wypij. Zapewnił ich, że będzie rozmawiał na temat zmian w przepisach z kolegami z klubu poselskiego. — To dobrze, że ludzie patrzą nam na ręce — powiedział do delegacji, która przyniosła petycję.

SKCzytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Komentarze (15) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Nick #2973174 | 37.201.*.* 16 wrz 2020 23:02

  To by bylo w porzadku gdyby Straz Miejska czy Policja wyrzucala pasazerow z pojazdow komunikacji publicznej. Mam tez astme i dla wlasnego zdrowia zakladam maske .

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 2. Toja #2972909 | 5.184.*.* 16 wrz 2020 12:29

  Cała filozofia tej partii w kontekście walki z koronawirusem opiera się na bojkocie maseczek. Są mądrzejsi od epidemiologów i wirusologów? Głośny krzyk z prostymi hasełkami oznacza tylko niski poziom inteligencji...

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 3. Jakub #2972873 | 176.221.*.* 16 wrz 2020 11:07

  Zawsze były stosowane wyższe kary by zapobiec nadużyciom, o które łatwiej w takiej sytuacji. Podczas wojny 1920 wobec urzędników dopuszczających się nadużyć stosowano nawet karę śmierci. Dlaczego teraz dopuszcza się możliwość bezkarnego dorobienia się na ludzkim nieszczęściu ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 4. Katon M70 #2972847 | 95.49.*.* 16 wrz 2020 10:20

  A kiedy Morawiecki odpowie za tzw. "kredyty frankowe".....w byłym BZ WBK S.A.....? Jeszcze 450 tyś. "żywych" konsumentów czeka na odpowiedź , a kolejnych 400 tyś. oszukanych także nie pogodziło się z tą "bajońską" LI CHF Ą !!! Dlaczego "władza "prawych i sprawiedliwych" kpi sobie z obywateli uwikłanych w nieuczciwą praktykę rynkową i tym samym ignoruje art. 76 Konstytucji...?????? a szczytem ekwilibrystycznej obłudy PIS-u było mianowanie tego pana na stołek prezesa RM, z dochodem średnio - miesięcznym 10 razy niższym niż miał w banku za rok.2008. ps. czy aby nie żyjemy w krainie absurdów ..w której wygodnie poruszają się rządzący , jest im fajnie , nepotyzm szaleje a obłuda , kłamstwo i hipokryzja to już standard .??? ps. młodzi rozejrzyjcie się dookoła ...rzeczywistość krzyczy , ona Was po prostu woła...wola o pomoc ..o zmiany.!!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 5. DO PAKI Z NIMI #2972553 | 81.15.*.* 15 wrz 2020 14:52

  ALE SASIN I MORAWIECKI POWINNI ODPOWIEDZIEĆ ZA DRUKOWANE KARTY, BEZ WGLĘDU NA COVID 19

  Ocena komentarza: warty uwagi (21) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (15)