Protestowali przeciwko maseczkom. Kim są olsztyńscy antycovidowcy?

2020-09-14 10:24:19(ost. akt: 2020-09-14 10:27:56)

Autor zdjęcia: fot. Stop Covid Olsztyn

W manifestacji przeciw antycovidowym ograniczeniom uczestniczyło kilkudziesięciu aktywistów z Olsztyna. Chcą założyć stowarzyszenie. W Warszawie do manifestantów przemawiali m.in. Grzegorz Braun z Konfederacji i Justyna Socha ze STOP NOP.
Maseczki to tresura, zrzućcie kagańce — skandowali w sobotę na ulicach Warszawy manifestanci, którzy przyjechali z całego kraju, również z Warmii i Mazur. Manifestacja w zapowiedziach organizatorów miała dorównać tym, które przetoczyły się przez kraje Europy Zachodniej. I choć sobotni przemarsz przez Warszawę zebrał kilka tysięcy uczestników rodzącego się w Polsce ruchu antycovidowego, to daleko było mu od ich niemieckiego czy brytyjskiego pierwowzoru. Na szczęście również pod względem przebiegu manifestacji. Nikt do antycovidowców ani — tak jak w Berlinie — nie strzelał, ani ich nie rozganiał.
— Zorganizowanych i znających się ludzi było od nas kilkanaście osób, ale spotkaliśmy kilkudziesięciu olsztynian, którzy nie należą do naszej grupy. Przyciągał ich nasz baner — relacjonuje Piotr Wyszyński z Olsztyna.

Liczba aktywistów z Warmii i Mazur zaangażowanych w działania przeciw antycovidowym przepisom stałe się powiększa. Do Warszawy miała pojechać jedynie garstka najbardziej zaangażowanych osób, które od kilkunastu dni prowadzą w stolicy Warmii i Mazur działania propagujące ideę STOP COVID.
— Mamy w planach założenie stowarzyszenia, organizowanie legalnych happeningów. Nie wykluczamy zgromadzeń, na których będziemy cytowali naukowców, lekarzy, genetyków, statystyków, analityków i biochemików, którzy z powodu niewłaściwej narracji nie są dopuszczani do mediów głównego nurtu kształtujących opinie społeczeństwa. Mówiąc delikatnie, poddają w wątpliwość zasadność tak radykalnych ograniczeń — Piotr Wyszyński.

Antycovidowy aktywista wskazuje przykłady Holandii i Norwegii, gdzie — jego zdaniem — już dawno zapomniano o tzw. pandemii. Według Wyszyńskigo, Stop Covid Olsztyn ma...
— ...skłonić do samodzielnego zauważenia absurdów, jakie mają miejsce w kraju i na świecie, ale i wskazania na łamanie podstawowych praw zapisanych w konstytucji — wyjaśnia Piotr Wyszyński.

Kim są olsztyńscy antycovidowcy? To przede wszystkim młodzi ludzie, dla których ograniczenia związane z zakazami mającymi w swoim założeniu chronić przed rozprzestrzenianiem się wirusa COD-19, są nie do zaakceptowania. Uważają, że rządy celowo tworzą atmosferę paniki wokół epidemii. W poprzedni weekend rozdali w Olsztynie ulotki propagujące ich punkt widzenia...

[...]

Czytaj e-wydanie

To tylko fragment artykułu. Cały przeczytasz w poniedziałkowym (14 września) wydaniu Gazety Olsztyńskiej

Aby go przeczytać kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Komentarze (27) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Jestem kasjerem #2972604 | 91.223.*.* 15 wrz 2020 17:10

  Z punktu widzenia kasjerów: https://jestemkasjerem.pl/an tycovidowcy-szturmuja-sklepy-hejt-na-kas jerow

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. typ #2972175 | 88.156.*.* 14 wrz 2020 19:55

  Właśnie w tym problem, że 80% społeczeństwa myśli, że my protestujemy przeciwko zarazie. Wirus jest oczywiście. My walczymy z zepsutym systemem, który spowodował lawinę zwolnień, długów, zamkniętych interesów bo państwo nie dba o interes publiczny, tylko o swój. Pod przykrywką plandemii wykorzystało wasz strach i na lewo zrobili to co zrobili. Pod latarnią najciemniej. My im tego nie zapomnimy. Pozdrawiam myślących.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

 3. Mieszkaniec #2972130 | 5.172.*.* 14 wrz 2020 19:00

  Z tonu artykułu wynika, że Gazeta Olsztyńska zgadza się z tymi ludźmi i ich popiera. Czy to prawda?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. /?/ #2972129 | 176.221.*.* 14 wrz 2020 18:57

   z jakiego miasta to zdjęcie ?

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. Jaki #2972090 | 217.99.*.* 14 wrz 2020 17:49

    Zapytam jeszcze raz, ponieważ wcześniej nie dostałem żadnej odpowiedzi od antymaseczkowców. Ta "świetna" inicjatywa niesiona jest oklepanym tematem, w którym część ekspertów (w mniejszości) neguje postawy solidarnościowe. Nie są w stanie podjąć się trudnych tematów, a chcą zabłyszczeć. To łatwizna. A może tak zacząć walczyć o zdrowie na inne sposoby. Na przykład zacząć ludzi uświadamiać, żeby nie palili na balkonach i nie smrodzili sąsiadom, którzy muszą wdychać ich tytoniowe wyziewy. To też jest trucie i niszczenie zdrowia. Może pikieta w sprawie nie wyrzucania gdzie popadnie i nie używania plastiku? Wiem, że nie zmierzycie się z takim pro-zdrowotnym tematem, bo jesteście za słabi. Być może wielu z was pali (właśnie na balkonach) i zaśmieca świat plastikiem, ale pouczacie tylko w sprawach, które są dla was wygodne i łatwe. Słabo. GRATULACJI NIE BĘDZIE!

    Ocena komentarza: warty uwagi (16) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    Pokaż wszystkie komentarze (27)