Jeziorańska Qźnia zorganizowała „Festiwal Jogi”

2020-09-14 23:22:39(ost. akt: 2020-09-14 23:24:40)

Autor zdjęcia: Lech Wąsowski

W sobotę 5 września o godzinie 13:30 wiele samochodów parkowało przed obiektem OSiR w Jezioranach. To właśnie tu odbył się „Festiwal Jogi Qźnia Jeziorany”, którego organizatorem była Dorota Jachimowicz założycielka jeziorańskiej Qźni. OSiR był współorganizatorem tego wydarzenia.
Partnerami Festiwalu byli: Decathlon Olsztyn, Osada Dębowo, Kwaśne Drzewo Sauerbaum, nauczyciele jogi, Yasuni, Wydawnictwo Świadome Życie i zespół „3 Spotkania”.
Po wejściu do pięknie udekorowanej sali rzucało się w oczy stoisko Decathlonu z wyposażeniem do jogi, który można było testować i rozłożone maty do ćwiczeń, oczywiście rozmieszczone w reżimie sanitarnym i pięknie zastawiony stół głównego organizatora z napojami i przeróżnymi kolorowymi owocami.
Kolejne stoisko wystawiło Kwaśne Drzewo Sauerbaum. Zaprezentowało własne wyroby z mleka koziego i owczego. Były to sery, słodkości i kosmetyki.
Była możliwość zakupu naturalnych kosmetyków do ciała, które przywiozła ze sobą nauczycielka jogi Katarzyna Enerlich.
Wydawnictwo Świadome Życie zaprezentowało książki, które mówią o zdrowym żywieniu, zdrowym stylu życia i sposobach zrozumienia własnego ciała i duszy.
Po zapoznaniu się ze stoiskami Dorota Jachimowicz, jako założyciel Qźni przywitała wszystkich obecnych i przedstawiła plan działania na sobotnie popołudnie i wieczór.
Rozpoczął się główny temat spotkania, czyli joga. Okazuje się, że jest około sześciu głównych nurtów tych ćwiczeń. W czasie spotkania uczestnicy zapoznali się z większością z nich. Zajęcia prowadzili z niewielkimi przerwami na odpoczynek doświadczeni instruktorzy i nauczyciele: Małgorzata Wierzbicka, Katarzyna Enerlich i Ryszard Lewanowicz. W czasie zajęć był czas na relaks, dobrą zabawę, uśmiech, ale była też ciężka praca z ciałem na macie. Zajęcia tego bloku trwały do godziny 18:30 i przyniosły uczestnikom wiele radości.
Równolegle z zajęciami na dużej sali odbywały się zajęcia dla dzieci prowadzone przez wspaniałą nauczycielkę jogi Małgorzatę Ostropolską. Był tu czas na rysowanie, dużo zabawy i ćwiczenia gimnastyczne. Była joga prowadzona metodą zabawową, zajęcia z różnorodnymi instrumentami muzycznymi, animacje, ale również czas na wyciszenie i medytację.
Kolejną salę zajęła Yasuni, czyli Anna Edyta Węgrzynowicz, która za pomocą leczniczych kamertonów dostrajała ciała uczestników do właściwej częstotliwości. Była to terapia indywidualna.
Po zakończeniu ćwiczeń nastąpił kolejny emocjonujący punkt dla wszystkich uczestników, a mianowicie losowanie upominków. Były to akcesoria do jogi ufundowane przez Decathlon i książki przekazane przez Wydawnictwo Świadome Życie.
Po tych emocjach związanych z ćwiczeniami, w których uczestnicy pracowali nad doskonaleniem swojego ciała, czyli realizowali podstawowe hasło Qźni „Wykuwamy aktywność i zdrowie” przyszedł czas na odpoczynek, wyciszenie i doznania muzyczne. Wszyscy przeszli do Sali Lustrzanej i o godzinie 19:00 rozpoczęła się tu półgodzinna medytacja. Była to METTA, czyli Medytacja Miłującej Dobroci prowadzona przez Katarzynę Enerlich.
Na zakończenie programu wystąpił zespół „3 Spotkania”. Jest to zespół, w którym występuje trzech panów: Zibi, Soda i Jerz. Jak sami o sobie mówią są tak różni jak instrumenty, na których grają. Zibi to mistrz wavedrum, Jerz wydobywa w niewiarygodny sposób dźwięki z mis kryształowych, a Soda to specjalista od dmuchania w didgeridoo. Choć są tak różni, to jednak połączenie ich w jedną całość daje niesamowite efekty. Jak zwykle zaczarowali wszystkich słuchaczy, którzy słuchali jeszcze po zakończeniu koncertu.
To było udane popołudnie i wieczór, a właściwie też noc, bo wszystko zakończyło się po godzinie 22:00. Wszyscy byli bardzo zadowoleni i jak zwykle w Qźni bardzo długo trwały pożegnania. Każdy chciał porozmawiać z artystami, dotknąć instrumentów i spróbować wydobyć jakiś dźwięk. Okazuje się, że nie jest to proste, a wykonawcy faktycznie mają dużo talentu.
Sobotnie spotkanie dobiegło końca, ale to koniec wydarzeń, które proponuje Qźnia. Już 19 września w Jezioranach odbędzie się spotkanie biegaczy. Można będzie wybrać jeden z dwóch dystansów 5, albo 10 kilometrów. Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy chcą się zmierzyć, głównie ze sobą na trasie biegowej.
Więcej informacji na stronie Qźni: https://www.facebook.com/qzniajezioranyŹródło: Artykuł internauty