List tygodnia: Może lekarze i urzędnicy powinni przyjmować w supermarkecie?

2020-09-12 11:10:23(ost. akt: 2020-09-11 12:37:35)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Pixabay

Jak to możliwe, że zakupy robimy bez problemu, chodzimy do kina, na basen, podróżujemy. Bawimy się na koncertach, odbyły się dożynki, ludzie spotykają się na weselach. I wszystko jakoś działa. Tylko do urzędu i do lekarza dostać się normalnie nie można.
Mieszkam w małym miasteczku, u nas jest tylko oddział ZUS-u. Mieści się w budynku urzędu miasta. Założyłam sobie konto na platformie ePUAP, aby aktywować bon turystyczny. Po wypełnieniu formularza dostałam maila, że w ciągu 7 dni mam potwierdzić swoją tożsamość w placówce ZUS. Poszłam zatem od naszego urzędu, a tam drzwi zamknięte na trzy spusty.

Milion informacji na kartkach. Wśród nich zobaczyłam, że ZUS nieczynny do odwołania. Pojechałam zatem do sąsiedniego powiatu i tam załatwiłam sprawę, aczkolwiek zajęło mi to pół dnia.

Sama wizyta w urzędzie przypominała wejście do jakiejś mocno strzeżonej twierdzy. Po wyjściu z urzędu poszłam do pobliskiego sklepu. Tam ekspedientka uśmiechała się tylko mówiąc "nam trudno się dostać do urzędu, ale urzędnicy bez problemu mogą wejść do zatłoczonego sklepu".

Podobnie jest z wizytą do lekarza. Na prywatną wizytę nie ma problemu, aby się dostać, ale do przychodni wejść się nie da. A próbowałam, bo leczenie przez telefon nie przynosiło skutków, tylko ciągnęło po kieszeni. Kupowałam kolejne zalecone leki, które nie pomagały. Bo diagnoza przez telefon okazała się błędna. Zatem może lekarze i urzędnicy powinni przyjmować w supermarkecie?

Joanna B.Autorka listu otrzyma książkę ,,Smaki dwóch regionów Ziemi Lubawskiej i Ziemi Kujawskiej".Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Komentarze (33) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Piotr #2972842 | 79.188.*.* 16 wrz 2020 10:03

  Popieram list w 100% .Pracuję normalnie od początku pandemii od marca i mam codziennie kontakt z dużą ilością ludzi bo pracuję w handlu. A lekarzom i urzędnikom się we łbach porąbało. Co ciekawe prywatnie często przyjmują normalnie. To jest po prostu chamstwo . Może lekarze i urzędnicy powinni przestać robić zakupy w sklepach skoro tak boją się tego niby wirusa.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Miejscowy #2971908 | 89.231.*.* 14 wrz 2020 10:34

  Ciekaw jestem, kiedy ktoś złoży pozew o nieudzielenie pomocy.

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Ilu z szanownych lekarzy #2971696 | 31.182.*.* 13 wrz 2020 14:47

   było w tym roku na wakacjach za granicą??? Majorka, Grecja, Hiszpania- nawet były minister nie urlopuje w kraju i co nie bali się, przecież tam trup ściele się gęsto??? Nie bali się, że przywiozą do kraju nowe ognisko, zmutowane, o innym przebiegu???? A kasjerka w biedronce pewnie nawet nie dostała urlopu...

   Ocena komentarza: warty uwagi (11) odpowiedz na ten komentarz

  2. Xx #2971669 | 95.160.*.* 13 wrz 2020 13:15

   Przychodnia olmed Wyszyńskiego - dzwonię od rana (od samego otwarcia) - a to raz, ze zajęte, a to dwa ze nie ma takiego numeru, za którymś razem w ogóle mnie rozłącza, myśle idę zobaczę o co chodzi. Stoję koło recepcji i dzwonię na ich numer, ku mojemu zdziwieniu „nie ma takiego numeru”. Pani z recepcji popija kawkę, a słuchawka telefonu leży odłożona na stole. Pytajac czemu nie można się dodzwonić Pani twierdzi ze nikt nie dzwoni. Pokazałem jej, ze właśnie do nich dzwonię oburzona odłożyła słuchawkę na swoje miejsce. Taka właśnie mamy służbę zdrowia na która co miesiąc płacimy ciężko pracując, A gdy jesteśmy w potrzebie traktują nas jak idiotów

   Ocena komentarza: warty uwagi (13) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Mazur #2971627 | 79.124.*.* 13 wrz 2020 11:47

    w przychodniach lekarze nie przyjmują pacjentów z powodu wirusa , ale bez problemu przyjmują w swoich prywatnych gabinetach - tam covid-19 już nie ma

    Ocena komentarza: warty uwagi (16) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

    Pokaż wszystkie komentarze (33)