List tygodnia: Podróż pociągiem w dobie koronawirusa

2020-09-05 12:10:23(ost. akt: 2020-09-04 14:32:38)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Pixabay.com

W wakacje miałam okazję podróżować pociągiem. Kupiłam bilet do Sopotu przez Internet. Nie udało mi się kupić biletu z datą i godziną, które mnie interesowały z powodu braku miejsc na dany pociąg. Wybrałam inny.
Wraz z synem zajęliśmy swoje miejsca w przedziale. Dwa miejsca z ośmiu, wszystkie zajęte. Na drogę powrotną udało nam się kupić bilety z miejscami... stojącymi. Wiadomo, było lato i każdy chce podróżować. I nie dziwiłoby mnie to w ogóle, gdyby nie nieustannie puszczane komunikaty, zarówno na peronie, jak i w pociągu podczas podróży. Komunikaty, w których pasażerowie proszeni są o zachowanie 2-metrowych odległości w pociągu i zajmowane miejsc także z dala od innych.

Zatem nasuwa się pytanie, dlaczego PKP sprzedaje bilety do oporu, a potem bombarduje takimi komunikatami? Przecież kupując bilet, nie wiem ile osób będzie w pociągu. A skoro kupiłam bilet, znaczy, że w pociągu będzie dla mnie miejsce. Zatem jak podporządkować się komunikatom PKP? Jak zachować odległość w ośmioosobowym przedziale ze wszystkimi miejscami wykupionymi i zajętymi?

Katarzyna Wołowska
Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. M. #2968337 | 93.157.*.* 5 wrz 2020 16:03

  Ktoś tutaj solidnie manipuluje faktami: obecnie sprzedaż biletów blokowana jest po sprzedaniu 100% miejsc siedzących, więc jazda na stojąco nie jest możliwa (przynajmniej w pociągu PKP Intercity). Jak więc widać Pani dość solidnie mija się z prawdą, nie do końca rozumiem też upublicznianie takiego listu w portalu. Czy to działanie ma na celu przestraszenie ludzi chcących skorzystać z usług kolei?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Kaska #2968307 | 81.190.*.* 5 wrz 2020 14:31

   Rowniez jechalam pociagiem do Sopotu w przedzial caly zajety a malo tego korytarze pelne ludzi!!!

   Ocena komentarza: warty uwagi (15) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. x #2968286 | 91.236.*.* 5 wrz 2020 13:21

    To jest bardzo proste - zysk za wszelką cenę. A jak coś się stanie (zakażenie), to będzie oczywiście tylko wina podróżnych - po co tyle osób jeździ ? dlaczego ne zachowali dystansu - mimo komunikatów ? To samo będzie z otwartymi szkołami, z leczeniem wirusa na poziomie POZ i z wieloma innymi sprawami. Tak właśnie działa obecny nie - rząd... wszyscy winni, tylko nie oni. A swoją drogą - ktoś przecież ich wybrał, to czemu teraz narzekania ? Rządzili już 4 lata i jak widać - za mało naród dostał po 4 literach, skoro tak wybrał. Naród, który za 500+ sprzedał swoją przyszłość nie jest wart troski. A teraz minusujcie do woli...

    Ocena komentarza: warty uwagi (31) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)