Wojewoda przekazał Ełkowi karetkę o wartości 530 tys. zł

2020-09-10 12:56:33(ost. akt: 2020-09-10 13:21:15)

Autor zdjęcia: Stanisław Kryściński

Wojewoda Artur Chojecki przekazał kluczyki do nowej karetki z pełnym wyposażeniem. Otrzymała je Bożena Szelągowska, prezes szpitala w Ełku. I przekazała je zespołowi, który będzie nią ratował mieszkańców.
Karetka kosztowała ponad 530 tys. zł. Została zakupiona z rezerwy finansowej na zwalczanie epidemii. Jest wyposażona w najnowszy sprzęt.
— Bardzo dziękuję w imieniu mieszkańców Ełku, ale i pracowników ratownictwa medycznego — mówiła, odbierając kluczyki, Bożena Szelągowska.
— Karetka została zakupiona co prawda z funduszy związanych z epidemią, ale przecież będzie służyła także do innych celów — powiedział nam wojewoda Artur Chojecki.
— Teren, gdzie trafi karetka, potrzebuje wsparcia sprzętem — dodaje Krzysztof Kuriata, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i arządzania Kryzysowego w Urzędzie Wojewódzkim.

Zdaniem Kuriaty, ogląd potrzeb w regionie inaczej wygląda, kiedy patrzy się jedynie z perspektywy lokalnych potrzeb, a inaczej, kiedy spojrzeć z perspektywy całego województwa. Wówczas lepiej widać, gdzie należy kierować szczególne wsparcie. A takim wsparciem jest właśnie karetka.
— To bardzo potrzebne dla nas wsparcie. W tej chwili, gdyby któraś z naszych karetek potrzebowała przeglądu technicznego lub naprawy, to nie mielibyśmy pełnej obsady mogącej jechać z pomocą do pacjentów. Dzięki tej karetce mamy tę rezerwę — powiedziała nam dyrektor szpitala.

Zadowolenia z przekazanego do Ełku sprzętu nie krył obecny na miejscu poseł Wojciech Kossakowski. Nieoficjalnie wiadomo, że pochodzący z Ełku parlamentarzysta o to zabiegał.
— Chciałbym częściej uczestniczyć w takich uroczystościach — powiedział nam wojewoda.

SKCzytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl