Jezus w koronie na billboardzie w Olsztynie. Co to za akcja?

2020-09-08 09:01:39 (ost. akt: 2020-09-08 15:32:40)

Autor zdjęcia: Kapłańskie Radio Chrystusa Króla z Chicago/ FB

Od 1 sierpnia w dużych miastach Polski pojawiło się około 20 billboardów ukazujących wizerunek Jezusa Chrystusa. Jeden z nich pojawił się na ul. Dworcowej w Olsztynie. Inicjatorem akcji jest Radio Chrystusa Króla z Chicago, które stawia sobie za cel ewangelizację Polski.
Plakaty pojawiły się m.in. w: Warszawie, Olsztynie, Częstochowie, Łodzi, Lublinie, Gdańsku, Rzeszowie, Białymstoku, Krakowie, Poznaniu i Szczecinie.

Na billboardach umieszczono wizerunek Jezusa Chrystusa z koroną na głowie oraz berłem w dłoni. Towarzyszą mu różne hasła oraz cytaty z Pisma Świętego. Oto niektóre z podpisów: „Trzeba bowiem, ażeby królował”, „Tylko w Bogu Wszechmogącym ocalenie”, „Jezus Chrystus Królem Polski”, „Króluj nam, Chryste”, „Panie, ratuj nas, giniemy”, „Nie pokładajmy nadziei w ludziach, tylko w Bogu”, „Jeśli Bóg z nami, to któż przeciwko nam”, „Beze Mnie nic dobrego uczynić nie możecie”, „Nie lękajcie się, Jam zwyciężył świat”, „Maryjo, Królowo Polski, módl się za nami, prowadź nas do Swojego Syna”, „Któż jak Bóg”, „Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię”.

Plakaty mają być obecne w przestrzeni miejskiej do uroczystości Chrystusa Króla. W tym roku to święto wypada 22 listopada. Na utrzymanie kampanii do tego terminu radio pobiera donacje.


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Komentarze (37) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. dunnde #2981575 | 5.184.*.* 6 paź 2020 22:32

  Niezmiernie się cieszę z tych plakatów. Bardzo profesjonalnie, jest w tej akcji amerykański polot, tego nam brakuje w katolicyzmie. Fajnie że Polonia Amerykańska jest w łączności z rodakami , i to w dobrej intencji , nie dajmy się zdeprawować! Obudź się śpiący olbrzymie!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. starszy #2978882 | 83.23.*.* 1 paź 2020 08:10

  Żyd królem Polski ?! Plakom odbija, palma ! Świat bajek obłudy i cwaniactwa facetów w sukniach . Czerwone czapeczki na łbach , krzyż w tłustych łapach i wielkie sakwy u pasa .

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 3. az #2970507 | 89.64.*.* 10 wrz 2020 12:52

  Wierzą w Boga a obok nich bród, smród i ubóstwo !! Znam takich nawiedzonych co za nic mają dobro wspólne, czystość czy szacunek dla sąsiadów. Ogródki brudne, mieszkania wynajmowane " na lewo" ale katolik całą gębą. Od takich ludzi strzeż nas Panie!

  Ocena komentarza: warty uwagi (13) odpowiedz na ten komentarz

 4. j. #2969895 | 217.99.*.* 9 wrz 2020 11:06

  " -Nie będziesz miał innych bogów obok mnie. -Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! -Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Jahwe, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą.""

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) odpowiedz na ten komentarz

 5. Taka prawda #2969787 | 95.160.*.* 9 wrz 2020 07:54

  Ja już znałem jednego niewierzącego w religię chrzescijańską, który naśmiewał się z niej i był jej wrogiem. Wszystko zmieniło się jak zachorował na raka to szybko zmienił swoje nastawienie, przez 3 lata modlił się o zdrowie ale to były jego ostatnie 3 lata. Jak boli to do bozi.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-10) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (37)