Wezwał policjantów, by... zrobić na złość konkubinie

2020-09-02 12:01:16 (ost. akt: 2020-09-02 12:03:24)

Autor zdjęcia: Policja

Mandatem karnym ukarany został mieszkaniec gminy Małdyty, który zadzwonił na numer alarmowy twierdząc, że jego konkubina zajmuje się dziećmi pod wpływem alkoholu. Jak się okazało, w ten sposób chciał zrobić kobiecie na złość.
W poniedziałek (31.08) wieczorem na numer alarmowy zadzwonił mężczyzna zgłaszając nietrzeźwą kobietę opiekującą się dziećmi. Policjanci pojechali we wskazany adres sprawdzić to zgłoszenie.

Na miejscu okazało się, że kobieta jest trzeźwa i prawidłowo opiekuje się swoimi dziećmi. W mieszkaniu był również jej konkubent- zgłaszający całą interwencję. Jak okazało się, to mężczyzna był pijany i jak oświadczył policjantom, wzywając ich chciał zrobić partnerce na złość.
Za bezpodstawne wezwanie funkcjonariuszy mężczyzna został ukarany mandatem karnym.

Policjanci przypominają:
Niepotwierdzone zgłoszenia, głupie żarty, głuche telefony, czy też bezpodstawne wezwania wydłużają czas reakcji policjantów w sytuacjach, gdzie faktycznie potrzebna jest pomoc.

Bezpodstawne wezwanie służb ratunkowych jest wykroczeniem.
Zgodnie z art. 66 Kodeksu Wykroczeń:

Kto, chcąc wywołać niepotrzebną czynność, fałszywą informacją lub w inny sposób wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 zł.


Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. zzz #2967258 | 10.10.*.* 2 wrz 2020 14:50

    Rzeczywiscie, wspaniała kara, pijaczysko kasy nie ma, wiec zapłaci jego kobieta by był świety spokój i mniej kasy dla niej i dzieci, wiec kogo oni ukarali?

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD