Z pól zebrano plony, więc przyszedł czas na dożynkowe świętowanie... [NOWE ZDJĘCIA!!!]

2020-08-31 11:08:52(ost. akt: 2020-08-31 17:38:17)
Starostowie dożynkowi i wójt gminy Kurzętnik

Starostowie dożynkowi i wójt gminy Kurzętnik

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

W Otrębie (gm. Kurzętnik) świętowano dożynki gminno – parafialne. Była to jedyna uroczystość święta plonów, jaką w tym roku zorganizowano na terenie gmin powiatu nowomiejskiego.
Zgodnie z tradycją dożynki rozpoczęła msza święta, którą sprawowali proboszczowie parafii w Skarlinie, Mikołajkach i Brzoziu Lubawskim.

Potem odbyła się część oficjalna i wręczono wyróżnienia rolnikom z gminy Kurzętnik.

Odznaki honorowe „Zasłużony dla Rolnictwa” otrzymali: Beata Ewa Kasprowicz z Otręby, Wiesław Kastrau z Otręby, Adam Zbigniew Kotewicz z Mikołajek, Edmund Stanisław Kwiatkowski z Tereszewa, Czesław Henryk Pilarski z Kącików, Stefan Prokop z Małych Bałówek, Tadeusz Krzysztof Sochacki z Wawrowic, Zdzisław Topy z Lipowca i Zofia Zellma z Nielbarka.

Statuetki za wybitne osiągnięcia w rozwoju rolnictwa i na rzecz rolnictwa otrzymali: Barbara i Andrzej Cherkowscy z Tomaszewa, Iwona i Piotr Cieszewscy z Tereszewa, Anna i Piotr Drzewieccy z Wielkich Bałówek, Krystyna i Zygmunt Golubscy z Tomaszewa, Tomasz Jaroszewski z Kamionki,
Barbara i Mateusz Kordalscy z Bratuszewa, Katarzyna i Adam Kotewiczowie z Brzozia Lubawskiego, Tomasz Rzemiński z Marzęcic, Beata i Piotr Wardowscy z Lipowca, Gabriela i Piotr Wojenkowscy z Otręby.

Nieodłącznym elementem święta plonów były wieńce dożynkowe. Pierwsze miejsce przyznano Kołu Gospodyń Wiejskich z Szafarni. Drugie zajęło KGW Romanowo, a trzecie KGW Otręba. Za pozostałe wieńce przyznano wyróżnienia dla KGW ze wsi Kąciki, Bratuszewo i Sugajenko.

Następnie rozpoczął się piknik dożynkowy z degustacjami i strefą zabaw dla najmłodszych. ul


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. burek #2966434 | 178.213.*.* 31 sie 2020 11:44

    Ze stoiskami była lipa, tylko te łupanie kamnieni i wolowina ratowaly sprawe. Wioska się postrala

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz