Brawura i alkohol na drodze kończą się źle

2020-08-18 09:20:07 (ost. akt: 2020-08-18 10:01:02)

Autor zdjęcia: Policja

Od piątku do niedzieli na terenie naszego powiatu doszło do 10 kolizji oraz 3 wypadków drogowych. W letnie dni kierowcy czują się pewnie i chętniej dociskają pedał gazu. Policjanci apelują o rozwagę i ostrożną jazdę.
Do pierwszego z nich doszło w sobotę w nocy na terenie gminy Łukta. Kierujący skodą 29- latek w celu uniknięcia zderzenia z innym pojazdem zjechał na pobocze, wjechał do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo. Mężczyzna trafił do szpitala z obrażeniami ciała.

Do drugiego wypadku doszło w sobotę (15.08) około godz. 18:00 na terenie gminy Grunwald. 43- latek kierujący czterokołowcem typu buggy stracił panowanie nad pojazdem i wywrócił się. Jak okazało się, mężczyzna był pijany. Miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Wraz z 43- latkiem pojazdem typu buggy jechał 26- latek. On również był pijany. Na szczęście nie odniósł żadnych obrażeń.

W niedzielę (16.08) około godz. 17:00 w Ostródzie przy ul. Parkowej doszło do trzeciego wypadku drogowego. Według wstępnych ustaleń 13- letni chłopiec wtargnął na jezdnię spomiędzy zaparkowanych samochodów wprost pod nadjeżdżające bmw. Nastolatek ze złamaną nogą został przetransportowany do szpitala.

Weekend to niezmiennie czas wzmożonej pracy policjantów ostródzkiej drogówki. Policjanci podczas codziennej służby kontrolują trzeźwość kierowców, sprawdzają wyposażenie pojazdów oraz kontrolują prędkość z jaką poruszają się kierujący. Nadmierna prędkość bowiem jest wciąż jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych w Polsce. Apelujemy więc o rozwagę i spokojną jazdę.Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Policjant złapany na gorącym uczynku #2965443 | 83.25.*.* 28 sie 2020 10:17

    W Rzeszowie na gorącym uczynku przyłapano 34-latka, który fotografował smartfonem miejsca intymne nieznajomej w sklepie. Wsunął jej pod sukienkę aparat i wtedy za rękę złapał go mąż kobiety.Mieszkaniec Rzeszowa chciał z ukrycia nagrać film i zrobić kilka zdjęć miejscom intymnym niczego nieświadomej kobiety - podaje Eska. Kobieta robiła w tym czasie zakupy, a wokół znajdowali się ludzie.Mężczyzna został zatrzymany, a za wykroczenie grozi mu teraz nawet kara więzienia. Zdjęcia robił bardzo ostrożnie, ale pomimo tego został zauważony i przyłapany na gorącym 34-latka zatrzymano w sklepie E.Leclerc w Rzeszowie. Wkroczył mocno zbulwersowany mąż kobiety, który podszedł do mężczyzny, a następnie z pomocą pracowników sklepu zatrzymał go. Sprawdzili jego tożsamość. Nie mogli uwierzyć własnym oczom Na miejsce powiadomiono policję, która aresztowała 34-latka. Szybko okazało się, że jest nim... policjant. Teraz sprawą zajmie się prokuratura, a policjant może w pracy dostać nawet naganę. Za godny pożałowania czyn może także zapłacić wysoką grzywnę

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  2. ostródzianin #2962975 | 83.25.*.* 22 sie 2020 18:46

    Dlaczego p[olicjanci drogówki chowaja sie motocyklami w krrzakach w Szyldaku?

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD