Quantcast

Niedziela, 24 stycznia 2021. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Zasady powrotu do szkół

2020-08-13 07:26:41 (ost. akt: 2020-08-13 07:33:45)

Autor zdjęcia: Krystian Maj / KPRM

Szkoły wracają do stacjonarnego trybu nauczania, a Ministerstwo Edukacji Narodowej podaje im wytyczne, do których mają się stosować. Projekty rozporządzeń trafiły do konsultacji.

Zobacz także: Konferencja prasowa MEN i GIS: zasady bezpieczeństwa przed powrotem do szkół [LIVE VIDEO] Konferencja prasowa MEN i GIS: zasady bezpieczeństwa przed powrotem do szkół [LIVE VIDEO] — W tej chwili najważniejsza jest organizacja nowego roku szkolnego. Opracowaliśmy rozporządzenia, które pomogą dyrektorom szkół w organizacji lekcji w...
Zobacz także: Konferencja ministra edukacji Dariusza Piontkowskiego. Czy uczniowie wrócą do szkół? [LIVE VIDEO] Zdjęcie jest tylko ilustracją tekstu Minister Edukacji Narodowej przestawił dzisiaj (5 sierpnia) działania ministerstwa podejmowane w ramach organizacji roku szkolnego 2020/2021.
Jeżeli ktokolwiek miał cień wątpliwości, czy szkoły wrócą do standardowego trybu nauczania, to rozwiał je wczoraj minister edukacji.
— Przytłaczająca większość powiatów w Polsce jest w standardowej sytuacji epidemicznej, która pozwala na to, aby dyrektorzy przygotowywali się do powrotu tradycyjnych zajęć w szkołach. Jedynie w tych kilku powiatach „żółtych” i „czerwonych” mogą być dodatkowe obostrzenia — mówił wczoraj podczas konferencji prasowej Dariusz Piontkowski.

W konferencji brała też udział Izabela Kucharska, zastępca głównego inspektora sanitarnego.

Usłyszeliśmy, że obecna sytuacja epidemiczna według Ministerstwa Zdrowia i GIS pozwala na otwarcie szkół praktycznie w całym kraju. MEN, podejmując decyzję o powrocie do szkół, kierował się „nie tylko polskimi doświadczeniami, ale również tym, co dzieje się w różnych krajach Europy i świata”.

MEN udostępniło projekty rozporządzeń jeszcze przed konferencją. Zgodnie z zapisami pierwszego projektu rozporządzenia dyrektorzy będą mogli zawiesić lekcje, jeśli sytuacja epidemiologiczna będzie zagrażać uczniom, nauczycielom i pracownikom. Jak jednak informowaliśmy w „Gazecie Olsztyńskiej”, do tego za każdym razem będzie potrzebna zgoda organu prowadzącego oraz pozytywna opinia Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego...


[...]

Czytaj e-wydanie

To tylko fragment artykułu. Cały przeczytasz w czwartkowym (13 sierpnia) wydaniu Gazety Olsztyńskiej

Aby go przeczytać kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. On #2959681 | 174.192.*.* 13 sie 2020 21:35

  Racja....szkoly powinny byc otwarte .skoro rodzice a dziecmi jezdzili na urlop... uzyewajc BONY ...nie Bali sie ...to dlaczego teraz strach...a moze powinni dostac nastepne BONY....do szkoly

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. kto wie #2959473 | 31.0.*.* 13 sie 2020 12:14

   Może i zamkną szkoły jeszcze we wrześniu a może nie, nikt nie wie jak to się dalej rozwinie. Ciekawe jak w przypadku zamknięcia szkół rozwiążą kwestię klas 1-3, które w czerwcu już chodziły, a teraz wiadomo, że na zasiłki dla rodziców kasy brak

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. bel #2959463 | 84.129.*.* 13 sie 2020 12:03

   PiS-owski minister pieprzy bzdury.

   Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. ja #2959436 | 91.236.*.* 13 sie 2020 10:56

   Dlaczego nie jestem zdziwiony ? Jak zwykle - odpowiedzialność na dyrektorów szkół, finansowanie na samorządy... aby jak najdalej od odpowiedzialności rządu. My dajemy "wytyczne" - i to im głupsze, tym lepsze - a Wy wykonujecie, odpowiadacie i finansujecie. Mam wrażenie graniczące z pewnością, że jak szybko otworzymy szkoły, tak jeszcze szybciej je zamkniemy. Będzie to efektem braku dyscypliny w okresie wakacyjnym. Jak ostatnio donoszą media - dzieci też chorują na COVID 19, niestety.

   Ocena komentarza: warty uwagi (18) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. $ #2959404 | 81.15.*.* 13 sie 2020 09:39

    - z czego go sklonowali?

    Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (7)