Pogoda na Warmii i Mazurach: przed nami piękny tydzień!

2020-08-11 08:10:23 (ost. akt: 2020-08-10 17:00:13)

Autor zdjęcia: Pixabay.com

Początek sierpnia przyniósł upały. Termometry pokazywały nawet 33°C. Nie obyło się bez burz. Jaka pogoda czeka nas w najbliższych dniach na Warmii, Mazurach i Powiślu? Sprawdziliśmy.
Wszystko wskazuje na to, że przed nami pogodowy super tydzień. Dużo słońca, ale za to bez upałów.
— W województwie warmińsko-mazurskim do niedzieli na horyzoncie nie widać upałów. Temperatury nie podskoczą powyżej 30 kreski. Jak na drugą połowę wakacji jest to wyśmienita pogoda. Więc, jeżeli ktoś zaplanował sobie urlop w sierpniu, to powinien być zadowolony — mówi Grzegorz Walijewski, rzecznik prasowy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Państwowego Instytutu Badawczego.

Jaka pogoda czeka nas w najbliższych dniach?
We wtorek temperatura maksymalna wyniesie od 24 do 26°C. Będziemy mieć trochę więcej chmur, z których raczej nie powinno padać. Kolejna noc będzie dużo chłodniejsza, ponieważ w nocy z wtorku na środę temperatura spadnie miejscami od 11 do 13°C. Nastąpi chwilowe ochłodzenie za sprawą chłodnego, polarnomorskiego powietrza, które napływa z północy.

— W środę będziemy mieć maksymalnie 23°C, ale za to więcej słońca. Będzie to fajny dzień do odpoczynku szczególnie na Warmii i Mazurach, gdzie jest co robić na zewnątrz. Gdy mamy wysoką temperaturę, nawet powyżej 28°C, to musimy na siebie uważać, ponieważ możemy odwodnić organizm i może dojść do nieszczęścia. 23-24°C to fajna pogoda, aby wyjść na zewnątrz i pojechać np. do Olsztynka do skansenu, w którym można spędzić cały dzień — zachęca rzecznik IMGW-PIB.

Na jakie warunki atmosferyczne możemy liczyć w drugiej połowie tygodnia?
— W czwartek zacznie się trochę ocieplać. Temperatury maksymalne do 25°C. Nadal bez opadów deszczu. Sporo słońca. W piątek czeka nas napływ ciepłego powietrza z Europy południowo-zachodniej. Temperatura maksymalna na Warmii i Mazurach wyniesie 27°C — opowiada. — Weekend ponownie zapowiada się bardzo sympatycznie. Wartości na termometrach pokażą 26-27°C, miejscami nawet 28°C — zapewnia Walijewski.

Czego możemy się spodziewać we wrześniu? W całym kraju na ogół powyżej normy.

MS


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Maciej #2958476 | 95.160.*.* 11 sie 2020 09:43

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Nasze społeczeństwo LGBT to przyszłość Polski, prędzej czy później będziemy rządzili tym krajem i Wami. Za każde złe spojrzenie na LGBT, złe słowo, zły zwrot, złe intencje będziecie surowo karani. Za nami stoi Bruksela, a za Wami śmieszny polski rząd, który prędzej czy później minie.

  1. zot #2958436 | 94.254.*.* 11 sie 2020 08:17

   Koronawirus chciałby polubić ten artykuł ale nie ma rączek by dać łapkę w górę.

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

  2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

  GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

  Unia Europejska

  VISA MASTER CARD