Hit lata? Flamingi niestety!

2020-08-10 20:10:16 (ost. akt: 2020-08-10 12:31:17)
Wybierając materac kierujmy się bezpieczeństwem, a nie modą

Wybierając materac kierujmy się bezpieczeństwem, a nie modą

Autor zdjęcia: źródło: pixabay

Modne materace w kształcie flamingów na środku jeziora, zdezelowane łódki, alkohol i brak opieki nad dziećmi... Lista grzechów, jakich dopuszczamy się, odpoczywając nad wodą, jest bardzo długa. Na szczęście błędów możemy uniknąć.
Materace w kształcie flamingów to hit tego lata. Prezentują się bardzo ładnie i są fotogeniczne. Jeszcze kilka lat temu na tego typu materacach opalały się celebrytki. Dziś każdy chce je mieć. Ale czy dmuchane flamingi są bezpieczne?
— To jest sprzęt basenowy — zauważa Piotr Krawcewicz, strażak z OSP Gutkowo, który wiele lat pracował jako ratownik wodny. — Na tego typu urządzeniach powinniśmy pływać jedynie przy brzegu. Ale coraz więcej osób na takich materacach wypływa na środek jeziora. A co gorsza, ludzie opalają się na tych flamingach, a potem mocno rozgrzani wskakują do wody. Tak gwałtowna zmiana temperatury może doprowadzić do zatrzymania akcji serca i do skurczów.

Nie tylko flamingi, ale także arbuzy, lody, jednorożce... Materace można kupić w wybranym kształcie za bardzo przystępną cenę. Na portalach sprzedażowych aż roi się od tego typu ogłoszeń. Okazuje się, że uleganie modzie może nas kosztować zdrowie, a nawet życie. Bo design materaca jest ostatnią rzeczą, o której powinniśmy myśleć, dbając o swoje bezpieczeństwo.
— Wystarczy naprawdę drobny podmuch wiatru i materac jest już 10 metrów od nas. I kąpiący się ma dylemat: czy wrócić na brzeg, czy gonić ten materac za 20 zł. I często ludzie wybierają tę drugą opcję — podkreśla Krawcewicz...

[...]

Czytaj e-wydanie

To tylko fragment artykułu. Cały przeczytasz w poniedziałkowym (10 sierpnia) wydaniu Gazety Olsztyńskiej

Aby go przeczytać kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. uuuuuu #2958451 | 213.73.*.* 11 sie 2020 08:47

    Artykuł o bezpieczeństwie nad wodą czy o flamingach :)

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

Unia Europejska

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.