Macocha zgotowała nam piekło

2020-07-31 20:44:23 (ost. akt: 2020-07-31 14:26:20)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Jest matką 3-letniego dziecka. Kocha go nad życie. Jej samej choroba zabrała mamę, gdy miała zaledwie 7 miesięcy. Kiedy ojciec ponownie się ożenił, ona i jej siostra przeżyły prawdziwy koszmar, który zgotowała im macocha. — Nie życzyłabym nikomu takiego życia, nawet największemu wrogowi — mówi Urszula.
Pani Urszula nie lubi wracać do swojego dzieciństwa i lat młodości. Woli sięgać po zdjęcia swojej mamy i jedyne, jakie mają razem — z jej chrztu. Więcej nie udało się zrobić, bo mama zachorowała i zmarła, kiedy pani Urszula miała 7 miesięcy, a jej siostra 4 lata.

— Najbardziej boli mnie, że nie pamiętam mamy — mówi ze łzami w oczach.— Nowotwór zabrał ją tak szybko... Była taka piękna i młoda, miała zaledwie 29 lat. W tak młodym wieku ludzie nie powinni umierać, a jednak mama odeszła. Czasem myślę o tym, jak inne byłoby nasze życie, gdyby była z nami. Bardzo mi jej brakuje, szczególnie teraz odczuwam jej brak. Byłaby babcią. Rodzina i sąsiedzi opowiadali mi, że była bardzo dobrym człowiekiem. Życzliwa, pomocna, uśmiechnięta. Mogę to sobie wyobrazić, bo z każdego zdjęcia patrzy na mnie uśmiechnięta kobieta o dużych, pięknych i mądrych oczach. Jej odejście spowodowało w naszym życiu ogromne zmiany.

Początkowo ojcu pani Urszuli w opiece nad dziećmi pomagała rodzina. Matkę zastępowała im babcia pani Urszuli. To ona uczyła dziewczynki pierwszych słów, chodzenia i podstawowych czynności. Po dwóch latach od śmierci mamy, w ich domu zaczęła pojawiać się "ciocia Grażynka". Początkowo była miła dla dziewczynek, chodzili razem na spacery, wspólnie jadali posiłki. Dzieci lgnęły do niej, bo były spragnione miłości kobiety-matki.

Czytaj e-wydanie

To tylko fragment tekstu. Cały przeczytasz w piątkowym (31 lipca) wydaniu Gazety Olsztyńskiej

Aby go przeczytać kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. olsztynianka #2955545 | 5.173.*.* 2 sie 2020 15:41

  taka sytuacja jest może lepsza niż tak jak moja straciłam mieszkanie przez siostrę i jej synów ,a sąsiedzi wiecznie do mnie mieli pretensje, a nie do niej ,ale dla młodych mam szczerą rade jak skończycie 18 lat to idzcie do pracy i na stancję i jak najdalej od rodziny wiem coś o tym i załuję ,że jak miałam 18 lat to nie poszłam na stancję najlepiej bym na tym wyszła .

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 2. mm #2955375 | 176.97.*.* 1 sie 2020 22:23

  ciekawe co ten babsztyl zrobił ,?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 3. Ola #2955090 | 188.147.*.* 1 sie 2020 03:01

  Jednak prawdą jest to co powiedziała mi moja sąsiadka, że kobieta może urodzić, ale też może zabić człowieka! I dalej: że kobiety są gorsze od mężczyzn!

  Ocena komentarza: warty uwagi (15) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

  Unia Europejska

  GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.