Policja zna tożsamość motocyklisty, który potrącił 6-latkę w Olsztynie

2020-07-29 09:27:28(ost. akt: 2020-07-29 10:17:16)

Autor zdjęcia: KMP Olsztyn

Olsztyńscy policjanci ustalili sprawcę potrącenia 6-letniej rowerzystki, do którego doszło pod koniec czerwca na jednym ze skrzyżowań w mieście. 36-latek będzie odpowiadał teraz przed sądem.
Przypomnijmy, do zdarzenia doszło 25 czerwca 2020 roku na jednym z olsztyńskich skrzyżowań. Z ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynikało, że mężczyzna kierujący motocyklem, przejeżdżając przez przejazd rowerowy (w rejonie przejścia dla pieszych) potrącił 6-letnią dziewczynkę. Mężczyzna odjechał z miejsca zdarzenia przed przybyciem służb. Na szczęście dziecku nic poważnego się nie stało.

Zdarzenie zarejestrowała kamera w autobusie miejskim, a nagranie zostało opublikowane w internecie. Policjanci weryfikowali każdy otrzymany sygnał. W końcu znaleźli motocykl, który był zaparkowany w jednym z podziemnych garaży. — Jego właścicielem okazał się 36-letni mieszkaniec Olsztyna. Mężczyzna został przesłuchany i złożył obszerne wyjaśnienia. Sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że w ogóle nie powinien on wsiadać za kierownicę motocykla, ponieważ nie posiada wymaganych uprawnień, a pojazd, którym się poruszał nie miał tablicy rejestracyjnej — informuje Andrzej Jurkun z KMP w Olsztynie.

36-latek odpowie za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, kierowanie bez uprawnień oraz pojazdem niedopuszczonym do ruchu drogowego. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Twierdził, że bezpośrednio po tym, jak potrącił 6-latkę, zatrzymał się i sprawdził, czy nie potrzebuje ona pomocy, po czym odjechał.

Policjanci sporządzili wniosek o ukaranie mężczyzny. Grozi mu grzywna do 5 tysięcy złotych, sąd może orzec wobec mężczyzny zakaz prowadzenia pojazdów.

Policja dziękuje

— Podziękowania należą się mieszkańcom Olsztyna oraz mediom. To zaangażowanie przyczyniło się od ustalenia sprawcy. To też pokazało, że nie ma i nie będzie przyzwolenia na agresywne oraz niebezpieczne zachowania na drodze. To od nas wszystkich zależy, czy poziom bezpieczeństwa na naszych drogach będzie wzrastał. Dlatego każdy, kto przysłuży się do tego, że inni kierowcy nie będą stwarzać zagrożenia na drodze, a sprawcy takich zdarzeń poniosą konsekwencje, zasługuje na słowa uznania — dodaje Andrzej Jurkun.

KMP Olsztyn/(aj)Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plKomentarze (18) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ols #2954097 | 213.184.*.* 30 lip 2020 07:32

  a czy matka też dostanie mandat za jazdę po ddr z dzieckiem dla lat 10? wg. przepisów jest tojeszcze pieszy i powinien jechać po chedniku, czyli przez przejście musieli przeprowadzać rowery.

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz

 2. Lis #2954040 | 195.136.*.* 29 lip 2020 22:16

  Tchórzliwy pajac bez prawka wyprzedzał na przejściu, potrącił dziecko, a ta patola niżej próbuje zwalić winę na matkę. Pewnie koledzy tego jełopa.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  1. ceb #2954009 | 88.156.*.* 29 lip 2020 20:33

   Kolejny sukces policji. Szkoda że media musiały rozpowszechniać informacje. Teraz czas na mandacik dla mamusi.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

  2. Marta #2953998 | 31.0.*.* 29 lip 2020 19:52

   Niestety, tu jest polska, w polsce mężczyzna nie ma żadnych szans z kobietą, kobiety to świętość w tym sfeminizowanym kraju!

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Ja #2953970 | 31.0.*.* 29 lip 2020 18:32

    Tak małego dziecka na rowerze przejeżdżającego przez ulice w miejscu do tego dozwolonym zwyczajnie nie widać A poza tym tak małe dziecko nie powinno samodzielnie przemieszczać się przez jezdnię za jadąca z przodu matka która nawet nie popatrzyła ani do boku w lewo ani nie spojrzała gdzie ten małych jest za nią Powinna zejść z roweru i ona i dziecko i przeprowadzić po pasach Nie widać aby spojrzała w lewo jak wjeżdżała nawet nie zwolniła Tyle tytułem kto jest winien Facet oczywiście też zwłaszcza że się szybko zwinął

    Ocena komentarza: warty uwagi (9) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (5)

    Pokaż wszystkie komentarze (18)