Dziki zrobiły sobie imprezę na parkingu przy placu Bema w Olsztynie [ZDJĘCIA, AKTUALIZACJA]

2020-07-24 10:37:43 (ost. akt: 2020-07-24 16:39:33)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Dziki mają chyba dość buntowniczą naturę, bo imprezy urządzają sobie tam, gdzie im się podoba. Rzecz w tym, że mniej podoba się to ludziom. Plac przed starostwem został całkiem niedawno wyremontowany. Nasadzenia, które dziki poniszczyły, to także niemały koszt...
Dzisiaj (24 lipca) około 10 rano nasz fotoreporter spotkał stadko dzików pod budynkiem starostwa w Olsztynie. Gdyby na chwilę zapomnieć o stratach, jakie dziki akurat wyrządzają, można byłoby z przyjemnością śledzić ich działania. Bo były tu wszystkie motywy nie tylko dobrego filmu przyrodniczego, ale wręcz hollywoodzkiego: walka o władzę (w wykonaniu dwóch dzików), walka o przetrwanie (a konkretniej: pożywienie), a w końcu walka z przeciwnościami losu (czyli ludźmi).


Dzikom niestraszne były wszędobylskie kamery i aparaty, nic sobie także nie robiły z uważnego spojrzenia, jakie zawiesił na nich sam gospodarz powiatu olsztyńskiego. Starosta, który pojawił się przed urzędem, powodów do radości nie miał, ale do nieproszonych gości podszedł ze spokojem. Można wręcz powiedzieć, że wykazał się gościnnością, bo zwierzętom zrobił nawet zdjęcie.A skoro o zdjęciach mowa, to, przymrużając oko coraz bardziej, może powinniśmy zapytać olsztynian, czy dziki nie powinny się stać odpowiednikiem wrocławskich krasnali? Można byłoby rozpisać konkursy: kto znajdzie więcej dzików w Olsztynie w ciągu godziny? Kto zrobi zdjęcie dzikowi na przystanku, a kto w autobusie?

Dziki są problemem Olsztyna nie od dziś. Sytuację skomplikowała sprawa ASF i zakazu wywozu dzików do lasu. Teraz dziki można przegonić w inne miejsce albo... uśpić. Choć mieszkańcy miasta powoli przyzwyczaili się już do widoku gości z lasu, coraz częściej skarżą się na straty, jakie dziki wyrządzają. W grę wchodzą przecież nie tylko kwestie estetyczne, ale przede wszystkim finansowe.

Do tematu dzików w Olsztynie, już na poważniej, wrócimy w poniedziałkowym wydaniu Gazety Olsztyńskiej.


AKTUALIZACJA:

Jak przystało na gospodarza, starosta sam sprząta po gościach:


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Komentarze (31) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Pilnie szukasz finansów? olgaelena0001@gmail. #2975441 | 197.234.*.* 22 wrz 2020 13:53

  Pilnie szukasz finansów? Jeśli nie udało Ci się w banku, to nadal masz szansę na uzyskanie kredytu, nawet jeśli masz małe wpisy w rejestrze lub niższe dochody. Udzielamy pożyczki za pośrednictwem licencjonowanej firmy pozabankowej. Rozważymy Twoją aplikację Online bez odwiedzania oddziału. Jeśli jesteś zainteresowany, możemy oczywiście wybrać osobiste spotkanie w oddziale. Pracujesz na podstawie umowy o pracę? czy jesteś w biznesie? Oddzwoń do nas. Jeśli potrzebujesz pożyczki, nie wahaj się skontaktować z prawdziwym legalnym pożyczkodawcą z 100% gwarancją: E-mail: olgaelena@yahoo.com ***- olgaelena0001@gmail.com

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Janusz #2967046 | 5.173.*.* 2 wrz 2020 00:53

  Za pieniądze podatnika baluj....hahha

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 3. Lem #2963186 | 31.60.*.* 23 sie 2020 09:45

  Ten to ma parcie na szkło.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 4. Wojownik. #2954625 | 88.156.*.* 31 lip 2020 09:58

  Piękny jest widok na ul.Wojska Polskiego . Portiernia szpitala M.S.W I.A w Olsztynie sławna Poliklinika . Pozaklejane okna , drzwi , kartka w oknie telefonować do ochrony na numer taki i taki , śpię albo oglądam TV. W godzinach nocnych ciemno tylko gra TV i chrapanie przed budynkiem pety na trawniku rzucane przez Pracowników niepełnosprawnych ochrony. Brawo dla Pani Dyrektor.

  odpowiedz na ten komentarz

 5. ... #2952748 | 88.156.*.* 26 lip 2020 05:17

  Na FB jest grupa DZIKI W OLSZTYNIE, gdzie miłośnicy tych szkodników wstawiają zdjęcia, selfie, filmiki, oswajają je, rozczulają się nad nimi a najczęstsze komentarze mówią, że dziki nikomu nie przeszkadzają. Tak sobie myślę że to oni powinni być odpowiedzialni za usunięcie szkód powodowanych przez dziki. Dzik powinien być dziki i jako taki bać się człowieka (nie wchodzić do miasta). Podchodzenie do nich, karmienie z reki, próby głaskania czynią większą szkodę, niż rzucanie w nich kamieniem. Oswojony dzik zostanie złapany i uśpiony...

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (31)