Wracamy do tematu: ratusz kontroluje odpady

2020-07-25 08:10:23(ost. akt: 2020-07-24 09:52:59)

Autor zdjęcia: Mirosław Arczak

Śmietniki na tyłach Aury cały czas straszą. Choć prezydent zapewnia, że porządek jest tu pod kontrolą.
Przypomnijmy. Przy parkingu przy ul. 22-stycznia na tyłach Aury stoją kontenery, z których korzystają okoliczni mieszkańcy i firmy. Kiedy się tam nie pójdzie, widok jest niezmienny — panuje tam wieczny bałagan. W internecie można już nawet znaleźć żarty na ten temat: „Dziki były tu wczoraj. Sprawdzały, czy coś się zmieniło”. Albo: „Za ten śmietnik odpowiedzialne są dziki, a nie ludzie. Ludzie tak nie bałaganią”.

— Z racji dużej liczby osób dzierżawiących teren oraz możliwości ogólnego dostępu do punktu gromadzenia odpadów komunalnych przez osoby postronne punkt ten objęty jest kontrolą celem zapewnienia porządku — podkreśla Piotr Grzymowicz.

Tylko jaką kontrolą, skoro cały czas walają się tam śmieci? A ostatnio, co zauważył radny Mirosław Arczak, zniknął stamtąd jeden kontener na papier.

— Kontrole odbywają się średnio raz w tygodniu i weryfikują, jakie odpady znajdują się wokół i w kontenerach, jak często są odbierane i czy mieszkańcy prawidłowo segregują śmieci. Kontrolerzy sprawdzają, czy firma odbierająca odpady wywiązuje się ze swoich obowiązków, czy odbiera śmieci zgodnie z harmonogramem — tłumaczy Marta Bartoszewicz, rzeczniczka Urzędu Miasta. — Dodatkowo za każdym razem, gdy w punkcie gromadzenia odpadów komunalnych panuje nieporządek lub znajdują się tam odpady remontowo-budowlane, które nie są odbierane w ramach opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, informujemy o tym administratora lub dzierżawcę terenu, który odpowiada za ich uprzątnięcie. Pamiętajmy, że utrzymanie dzierżawionego terenu w należytym stanie sanitarno-porządkowym należy właśnie do obowiązków administratora lub dzierżawcy.

ar


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Komentarze (17) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. przestańcie pieprzyć to głupoty #2952895 | 37.8.*.* 26 lip 2020 18:09

  że nieposprzątane... Zacznijcie się zastanawiać kto syfi? Bo w 90% to wasi sąsiedzi. Albo i wy sami wrzeszczący że trzeba sprzątać. Dodatkowo sprzątanie kosztuje. Nikt za darmo tego nie zrobi. Dlaczego ludzie ze wspólnot mają płacić za paru syfiarzy we wspólnocie?

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Mieszkaniec #2952855 | 188.147.*.* 26 lip 2020 13:13

  Jestem tutaj mieszkańcem i cały czas widzimy jak ludzie dowożą swoje śmieci, ci co przyjeżdżają do pracy z okolicznych firm też przywożą śmieci, bo można za darmo się pozbyć a my za to płacimy, a jak zwrócisz komuś uwagę to wielka morda. Po tym artykule przyjechał pan porządkować w niedzielę i jak to ruszył to smród straszny. Tuptusie i nie tylko załatwiają tu również swoje potrzeby fizjologiczne, masakra. A po 23 w nocy Pycha Kebab przywozi wory śmieci. Ciekawe czy mają podpisaną umowę żeby tu wyrzucać.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 3. Krzysztof Jarzyna z Olsztyna #2952641 | 188.146.*.* 25 lip 2020 15:53

  Zapraszam na ul. Słowackiego w Olsztynie. Tam jest syf cały rok. Smród, śmieci wielkogabarytowe czy bio ponad miesiąc zalegają. Miasto powiadomione i nic się nie dzieje.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

 4. gys #2952636 | 31.0.*.* 25 lip 2020 15:25

  Wielki problem postawić kamerę z dobrym trybem nocnym. Transmisja 24h ze śmietnika rozwiąże problem.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Anna #2952621 | 178.142.*.* 25 lip 2020 14:06

   To wkoncu czym zajmuje sie prezydent i jego sztab w pieknych biurowcach ratusza. Dzikami mie, smieciami nie, dziurami na ulicach nie, okolica wysokiej bramy od lat wyglada gorzej jak po wojnie, znikome zyvie muzyczne w Olsztynie, niech mi ktos powie, co oni robia przez 8-10 godzin w pracy. Za co biora pieniadze. O dworcu i Urani nic nie wspimne. Przez tyle lat , zeby nic kie robic to jest szok normalnie. Niech ktos sie tym miastem pozadnie zajmie bo inaczej za 10 lat to pies z kulawa noga tu nie zajrzy.

   Ocena komentarza: warty uwagi (11) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Pokaż wszystkie komentarze (17)