Quantcast

Wtorek, 19 stycznia 2021. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Wracamy do tematu: ratusz kontroluje odpady

2020-07-25 08:10:23 (ost. akt: 2020-07-24 09:52:59)

Autor zdjęcia: Mirosław Arczak

Śmietniki na tyłach Aury cały czas straszą. Choć prezydent zapewnia, że porządek jest tu pod kontrolą.

Zobacz także: Dziki parking w śródmieściu Olsztyna cały czas za darmo Dziki parking w śródmieściu Olsztyna cały czas za darmo Miasto mogłoby zarabiać na tym miejscu, ale nic z tym nie robi. Chodzi o dziki parking na tyłach CH Aura. Kierowcy wiedzą, że mogą tu parkować za darmo,...
Przypomnijmy. Przy parkingu przy ul. 22-stycznia na tyłach Aury stoją kontenery, z których korzystają okoliczni mieszkańcy i firmy. Kiedy się tam nie pójdzie, widok jest niezmienny — panuje tam wieczny bałagan. W internecie można już nawet znaleźć żarty na ten temat: „Dziki były tu wczoraj. Sprawdzały, czy coś się zmieniło”. Albo: „Za ten śmietnik odpowiedzialne są dziki, a nie ludzie. Ludzie tak nie bałaganią”.

— Z racji dużej liczby osób dzierżawiących teren oraz możliwości ogólnego dostępu do punktu gromadzenia odpadów komunalnych przez osoby postronne punkt ten objęty jest kontrolą celem zapewnienia porządku — podkreśla Piotr Grzymowicz.

Tylko jaką kontrolą, skoro cały czas walają się tam śmieci? A ostatnio, co zauważył radny Mirosław Arczak, zniknął stamtąd jeden kontener na papier.

— Kontrole odbywają się średnio raz w tygodniu i weryfikują, jakie odpady znajdują się wokół i w kontenerach, jak często są odbierane i czy mieszkańcy prawidłowo segregują śmieci. Kontrolerzy sprawdzają, czy firma odbierająca odpady wywiązuje się ze swoich obowiązków, czy odbiera śmieci zgodnie z harmonogramem — tłumaczy Marta Bartoszewicz, rzeczniczka Urzędu Miasta. — Dodatkowo za każdym razem, gdy w punkcie gromadzenia odpadów komunalnych panuje nieporządek lub znajdują się tam odpady remontowo-budowlane, które nie są odbierane w ramach opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, informujemy o tym administratora lub dzierżawcę terenu, który odpowiada za ich uprzątnięcie. Pamiętajmy, że utrzymanie dzierżawionego terenu w należytym stanie sanitarno-porządkowym należy właśnie do obowiązków administratora lub dzierżawcy.

ar


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (17) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. przestańcie pieprzyć to głupoty #2952895 | 37.8.*.* 26 lip 2020 18:09

  że nieposprzątane... Zacznijcie się zastanawiać kto syfi? Bo w 90% to wasi sąsiedzi. Albo i wy sami wrzeszczący że trzeba sprzątać. Dodatkowo sprzątanie kosztuje. Nikt za darmo tego nie zrobi. Dlaczego ludzie ze wspólnot mają płacić za paru syfiarzy we wspólnocie?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Mieszkaniec #2952855 | 188.147.*.* 26 lip 2020 13:13

  Jestem tutaj mieszkańcem i cały czas widzimy jak ludzie dowożą swoje śmieci, ci co przyjeżdżają do pracy z okolicznych firm też przywożą śmieci, bo można za darmo się pozbyć a my za to płacimy, a jak zwrócisz komuś uwagę to wielka morda. Po tym artykule przyjechał pan porządkować w niedzielę i jak to ruszył to smród straszny. Tuptusie i nie tylko załatwiają tu również swoje potrzeby fizjologiczne, masakra. A po 23 w nocy Pycha Kebab przywozi wory śmieci. Ciekawe czy mają podpisaną umowę żeby tu wyrzucać.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Krzysztof Jarzyna z Olsztyna #2952641 | 188.146.*.* 25 lip 2020 15:53

  Zapraszam na ul. Słowackiego w Olsztynie. Tam jest syf cały rok. Smród, śmieci wielkogabarytowe czy bio ponad miesiąc zalegają. Miasto powiadomione i nic się nie dzieje.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. gys #2952636 | 31.0.*.* 25 lip 2020 15:25

  Wielki problem postawić kamerę z dobrym trybem nocnym. Transmisja 24h ze śmietnika rozwiąże problem.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Anna #2952621 | 178.142.*.* 25 lip 2020 14:06

   To wkoncu czym zajmuje sie prezydent i jego sztab w pieknych biurowcach ratusza. Dzikami mie, smieciami nie, dziurami na ulicach nie, okolica wysokiej bramy od lat wyglada gorzej jak po wojnie, znikome zyvie muzyczne w Olsztynie, niech mi ktos powie, co oni robia przez 8-10 godzin w pracy. Za co biora pieniadze. O dworcu i Urani nic nie wspimne. Przez tyle lat , zeby nic kie robic to jest szok normalnie. Niech ktos sie tym miastem pozadnie zajmie bo inaczej za 10 lat to pies z kulawa noga tu nie zajrzy.

   Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Pokaż wszystkie komentarze (17)