Koronawirus. Żołnierze WOT wspierają polskich przewoźników

2020-07-24 07:16:37(ost. akt: 2020-07-24 07:26:28)

Autor zdjęcia: WOT

Wojska Obrony Terytorialnej rozpoczęły współpracę ze Stowarzyszeniami Przewoźników Międzynarodowych i wesprą działania organów administracji publicznej. Wszystko w ramach wsparcia działań związanych z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa. Współpraca jest bezterminowa.
W ramach podjętych działań na rzecz pomocy polskim transportowcom, WOT nawiązało współpracę z właściwymi sobie terytorialnie Stowarzyszeniami Przewoźników Międzynarodowych. Dowódcy Brygad Obrony Terytorialnej nawiązali kontakt i rozeznali się w potrzebach polskich transportowców zrzeszonych w Stowarzyszeniach Przewoźników Międzynarodowych.

Przewoźnicy mogą zgłaszać swoje potrzeby poprzez aplikację „Trwała Odporność”. Zakres współpracy jest szeroki - począwszy od interwencyjnego pobierania wymazów od chętnych kierowców, którzy czują taką potrzebę lub przypuszczają, że mogli być w kontakcie z osobą zakażoną, aż do odkażania, dekontaminacji pojazdów floty przewoźników oraz ich sprzętu.

Z poziomu Dowództwa WOT, przewoźnicy będą otrzymywali informacje o otwartych ogniskach zakażeń wraz z rekomendacjami jak postępować w wypadku transportowania tam swoich towarów. Żołnierze WOT, będą także szkolić przewoźników w zakresie działań przeciw epidemiologicznych.

Całość przedsięwzięcia koordynują wyznaczeni do kontaktów z przewoźnikami oficerowie łącznikowi z poziomu każdej Brygady OT.

Źródło: WOT


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ??? #2953333 | 109.42.*.* 28 lip 2020 08:36

    Czy ty "wojska" są w stanie przeczytać książkę, czy to przekracza ich możliwości umysłowe ? "FAŁSZYWA PANDEMIA KRYTYKA NAUKOWCÓW I LEKARZY Praca zbiorowa"......... https://allegro.pl/o ferta/falszywa-pandemia-krytyka-naukowco w-i-lekarzy-9523988739?utm_source=ceneo& utm_medium=cpc&utm_campaign=feed

    odpowiedz na ten komentarz

  2. A #2952098 | 46.83.*.* 24 lip 2020 11:55

    Jestem przeszczęśliwy plus!

    odpowiedz na ten komentarz