Potrącił dziewczynkę i odjechał. Matka szuka sprawcy

2020-07-22 11:31:21(ost. akt: 2020-07-22 12:50:45)
Na rondzie Ofiar Katastrofy Smoleńskiej w Olsztynie motocyklista potrącił dziewczynkę jadącą rowerkiem. Mężczyzna odjechał z miejsca zdarzenia. Dziecku na szczęście nic poważnego się nie stało. Kobieta poszukuje sprawcy potrącenia.
Do zdarzenia doszło 25 czerwca o godzinie 15.50. "LIli na szczęście fizycznie się nic poważnego się nie stało. Ale była to nasza pierwsza przejażdżka "po ulicy" Ja jechałam na przodzie, LILI za nami. Miałyśmy dojechać na drugą stronę przejścia nad jezioro Długie, 15 min od naszego domu. Przez tego ... nie udało się. Motocykl nadjechał od strony Likuz przeciskając się między ustępującymi nam pierwszeństwa autami" — opisuje sytuację matka dziewczynki (pisownia oryginalna).

Po zdarzeniu mężczyzna zsiadł z motocykla. "Przyniósł mi rowerek i przeprosił (zapytał bądź stwierdził) "nic się nie stało" nie czekając na odpowiedź zwiał" — twierdzi kobieta. I dodaje: "Nie miał rejestracji, więc policja umorzyła sprawę".

— To, że policja umorzyła postępowanie w danym momencie, nie znaczy, że policjanci zapominają o sprawie — tłumaczy Tomasz Markowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. — W tamtym momencie nie było możliwości ustalenia tożsamości tego mężczyzny. Ze względu na to, wówczas sprawa ta została umorzona. Ale tak jak i w wielu innych przypadkach, gdy pojawiają się nowe okoliczności, policjanci wracają to spraw i dążą do ustalenia sprawców — dodaje Tomasz Markowski.

Apel kobiety na Facebooku:


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl
Komentarze (22) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. j. #2953741 | 83.5.*.* 29 lip 2020 09:12

  Były na temat tego zdarzenia dwa artykuły. I co? Nic! Nie słychać żeby sprawcę zatrzymano lub choćby ustalono. Miałem dziwne wrażenie że kilku komentujących zna go bardzo dobrze. I jak ktoś z nich się wyraził: "konfitura"... Albo tak po nowemu: "sygnalista"...

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. Kierowca #2951589 | 5.184.*.* 23 lip 2020 05:18

  Przede wszystkim należy dokładnie zapoznać się z treścią całego filmu, a nie stóp klatką. Sporą część winy ponosi kierowca autobusu, który nagrywał przebieg całego zajścia. Widząc zbliżających się do przejazdu rowerzystów, wjechał na przejście dla pieszych zatrzymując się dopiero przed rzeczonym przejazdem. A to zasadniczy błąd. Powinien zatrzymać się już przed przejściem dla pieszych (z odpowiednim dystansem), nie zasłaniając tzw. trójkąta widoczności. Zawodowy kierowca kierujący autobusem, czy też pojazdem ciężarowym powinien mieć świadomość, że innym zasłania sporą część drogi, a w takich miejscach, jak przejścia dla pieszych ma to niebagatelne znaczenie. W tej sytuacji, kierujący motocyklem, mógł (choć powinien zachować szczególną ostrożność) sądzić że skoro kierowca autobusu tak ochoczo wjeżdża na przejście dla pieszych to z prawej strony nikt się nie zbliża.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. k #2951539 | 81.190.*.* 22 lip 2020 22:20

   Chwast na motocyklu. Życzę mu aby on i jego dzieci szybko zostali dawcami organów. Takie nic nie zasługuje na miano człowiek.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-9) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. CO MIAŁ WPIEPRZYC MATCE #2951489 | 88.156.*.* 22 lip 2020 20:12

    ZA NIEDOPEŁNIENIA OPIEKI NAD DZIECKIEM

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

    1. Aneta #2951488 | 5.184.*.* 22 lip 2020 20:10

     Umorzono spraw, przecież to jakaś kpina. Czy temu dziecku musiało się coś stać aby ustalono sprawcę

     Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

    Pokaż wszystkie komentarze (22)