Jeden weekend, dziewięć zdarzeń na drogach w powiecie

2020-07-20 12:15:46(ost. akt: 2020-07-20 12:19:31)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Podczas minionego weekendu policjanci giżyckiej drogówki pracowali na miejscu 9 zdarzeń drogowych. Do najgroźniejszego zdarzenia doszło w Giżycku na skrzyżowaniu ulic Białostockiej z Gdańską, gdzie został potrącony 39-letni motocyklista.
Do potrącenia motocyklisty doszło w niedzielę, 19 lipca w Giżycku na skrzyżowaniu ulic Białostockiej z Gdańską. Jak wynika z ustaleń kierujący Skodą jadąc ulicą podporządkowaną nie dostosował się do znaku STOP i nie udzielił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu motocykliście.

W wyniku czego doszło do zderzenia osobówki z motorem. 39-letni motocyklista w wyniku zderzenia doznał obrażeń głowy i złamań. Kierowcy byli trzeźwi.

Także do potrącenia motocyklisty doszło w miejscowości Sucholaski w gminie Wydminy. Tam w sobotę kierujący osobowym Kia nie zachował należytej ostrożności w trakcie wyprzedzania, w wyniku czego doszło do bocznego zderzenia z motocyklistą. Na szczęście w tym przypadku nikt nie ucierpiał.

Natomiast do potrącenia rowerzysty doszło w Giżycku na przejściu dla pieszych. Kierowca Mercedesa został ukarany mandatem karnym. Rowerzysta nie odniósł obrażeń.

Na drodze podczas minionego weekendu nie zabrakło także piratów drogowych i nietrzeźwych kierowców. Kierowca Audi jadąc przez miejscowość Szczybały Orłowskie gm. Wydminy przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 56 km/h. Kontrola zakończyła się utratą prawa jazdy na okres 3 miesięcy oraz mandatem karnym i punktami karnymi. Natomiast 81-letni mężczyzna postanowił wsiąść za kierownicę Nissana w stanie nietrzeźwości. Jadąc przez miejscowość Wilkasy zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo. Podczas zdarzenia mężczyzna nie odniósł obrażeń. Wynik badania wskazał, ze miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Brakiem wyobraźni wykazał się również 19-latek, który postanowił po alkoholu jeździć skuterem. Badanie wykazało, że miał 0,7 promila alkoholu w organizmie. Natomiast pijany rowerzysta wydmuchał ponad 2,5 promila alkoholu.

Policjanci ponownie apelują do wszystkich kierowców o rozwagę na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Szczególnie teraz, kiedy mamy sezon urlopowy i na drogach jest wzmożony ruch. Pamiętajmy o tym, że na drodze nie jesteśmy sami.
źródło: KPP Giżycko

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Xyz #2950626 | 5.184.*.* 20 lip 2020 23:51

    I nadal przynajmniej lusterka nie ma na skrzyżowaniu Białostockiej z Gdańską. A naprawdę jak pod byłymi alkoholami stanie właściciel nowego lokum jadąc od dworca nic nie widać. Jest to dość kolizyjne skrzyżowanie

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  2. mieszkaniec #2950505 | 89.229.*.* 20 lip 2020 18:31

    rowerzysta na przejsciu dla pieszych kierowca ukarany mandatem cos tu nie gra , to rowerem mozna jezdzic po pasach ?

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz