1 września ma ruszyć inwestycja na plaży, w którą zaangażowany jest Robert Lewandowski

2020-07-17 09:15:00(ost. akt: 2020-07-17 12:02:10)

Autor zdjęcia: Arch. Pracownia Architektoniczna www.chiliart.pl

Pierwsze prace przy budowie restauracji na wodzie na plaży miejskiej w Giżycku mają rozpocząć się 1 września tego roku. Jest to część większego projektu "Wodny Świat", którego wartość wynosi w sumie ponad 71 mln zł.
W lipcu ubiegłego roku pisaliśmy, że Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wybrała do dofinansowania i realizacji projekt „Wodny Świat”, który ma być realizowany w Giżycku i Gajewie. Jednym elementów ma być restauracja na wodzie, w której powstanie zaangażowany jest Robert Lewandowski.

— Jesteśmy po przetargach, na dniach podpisujemy umowy i 1 września ruszamy z budową — mówi Paweł Petrusewicz z jednej z firm realizujących projekt. — Mamy plan, aby restaurację na plaży uruchomić w maju 2022 roku. Projekt przewiduje realizacje obiektów także w innym miejscach, ale rozpoczynamy od restauracji na wodzie, bo taka budowa jest najbardziej wymagająca i czasochłonna.

Projekt realizują cztery firmy: Krzysztof Lickiewicz, Nowe Mazury 8 sp. z o. o. sk. w której udziały ma Robert Lewandowski), Paweł Petrusewicz Firma Usługowo Handlowa sp. z o. o. oraz Karolina Czupryniak CHILIART. Koszt całkowity inwestycji ma wynieść 71 704 695 zł, a kwota dofinansowania: 40 727 550 zł.

>> O projekcie
Projekt przewiduje utworzenie produktu sieciowego – „Wodnego Świata”, sieci miejsc skupionych wokół wody, gdzie każda część składowa ma budować skojarzenia z wodą. Wdrożenie projektu wzmocni świadome korzystanie z zasobów wodnych poprzez dbanie o czystość, obserwację naturalnego środowiska wodnego oraz uczestnictwo w połowach ryb, ich przyrządzaniu i konsumpcji.

Projekt skupiony jest wokół dwóch rdzeni, stanowiących podstawę do tworzenia produktu sieciowego tj.: Świadome Wędkarstwo i Żeglarstwo — w ramach tego działania zbudowana zostanie Osada Żeglarza, która będzie pełniła funkcję przystani jachtowej wraz z możliwością korzystania z licznych atrakcji edukacyjnych i prospołecznych.

Osada Żeglarza będzie stanowić Centrum Wodnego Świata. W obiekcie tym znajdzie się Centrum rekreacji i edukacji oparte o technologie VR, gdzie w formie zabawy zdobywać będzie można wiedzę związaną z wodą. Jedną z główny atrakcji będzie symulator wędkarski opracowany specjalnie dla Wodnego Świata (z prawdziwą topografią jeziora Niegocin, w ramach którego można się będzie przenieść do dawnej osady rybackiej).

Kolejny element, który zostanie zlokalizowany w Osadzie Żeglarza to Centrum Historii Szlaku Wód Wielkich Jezior Mazurskich, w którym znajdą się m.in. akwarium mazurskie.

Gastronomia na Wodzie, wybudowany zostanie obiekt na wodzie, w którym będzie można zamówić posiłek z menu bazującego ma na świeżo złowionych rybach. W ramach działania zbudowana zostanie wielofunkcyjny obiekt z możliwością cumowania jednostek pływających. Wydzielona zostanie sekcja „self-cooking”, gdzie turyści będą mogli samodzielnie przygotowywać posiłki pod opieką szefów kuchni oraz udostępniony zostanie moduł „La Petit Chef”, dzięki któremu klienci będą zapoznawać się z przygotowywaniem serwowanych im dań.

KT

Komentarze (29) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Hańba dla Giżycka #2978123 | 31.60.*.* 29 wrz 2020 14:41

  Jak informuje „Puls biznesu”, a za nim inne media, biznesowy partner Roberta Lewandowskiego w spółce Nowe Mazury 8 ma na koncie wyroki m.in. za wyłudzanie kredytów i posiadanie bomb. Paweł Petrusewicz to właściciel fermy drobiu i biznesmen prowadzący na Mazurach kilka restauracji – razem z Robertem Lewandowskim zaangażował się w budowę super luksusowej „pływającej restauracji” na Mazurach – ma być ona główną atrakcją kompleksu rozrywkowego „Wodny świat” w Giżycku. Inwestycja ma kosztować ok. 71 mln zł (ponad 40 mln zł pochodzić będzie z funduszy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości) – latem rozpisywały się o niej media. Wspólnik „Lewego” prowadzi też smażalnie ryb i zajmuje się ich hodowlą, posiada fermę drobiu ​„Puls biznesu” cytowany już przez inne media, pisze o nim tak: „Paweł Petrusewicz jest osobą wielokrotnie skazywaną prawomocnymi wyrokami za przestępstwa przeciwko mieniu, bezpieczeństwu powszechnemu, wymiarowi sprawiedliwości, wiarygodności dokumentów i obrotowi gospodarczemu i w związku z popełnieniem części z nich przesiedział w areszcie i więzieniu prawie dwa lata”. IKEA © Sputnik . Yuri Streletc Tomasz Karolak versus IKEA. Poszło o brak maseczki Miał zostać skazany m.in. na 2,5 roku bezwzględnego więzienia m.in. za posiadanie i sprzedaż lub detonację „przyrządów wybuchowych w postaci bomby ze zdalnie sterowanym zapalnikiem” i nielegalne posiadanie broni w postaci kuszy mechanicznej i aż 957 sztuk różnej amunicji. Gazeta podaje, że materiały wybuchowe pozyskiwał dla grupy przestępczej z Mazur, zwanej „gangiem Daszyniaków”. Według dziennikarskiego śledztwa to nie wszystko: wspólnik piłkarza ma mieć jeszcze wyroki za próbę wyłudzenia odszkodowania z PZU i „używanie przemocy lub groźby”. W styczniu 2020 miał zostać skazany na karę grzywny za „sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa zdarzenia powszechnie niebezpiecznego”. Miał też podrabiać zaświadczenia o zatrudnieniu i dochodach, aby wyłudzić trzy kredyty między innymi na dwa samochody. Robert Lewandowski ani też Paweł Petrusewicz nie chcieli komentować medialnych doniesień. Robert Lewandowski zdecydował, że na razie powstrzyma się od komentarzy i odpowiadania na pytania dziennikarzy, gdyż przedstawione informacje mogą mieć pośrednie lub bezpośrednie znaczenie zarówno dla sądu jak organów kontrolnych, które powinny je poznać od osoby zainteresowanej, a nie za pośrednictwem mediów – powiedziała redakcji „Pulsu Biznesu” Monika Bondarowicz, rzeczniczka „Lewego”.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. Vortex #2955343 | 46.215.*.* 1 sie 2020 20:49

  Uśmiałem się czytając komentarze. Kto tak naprawdę krzyczy? Ci co boją się konkurencji. Miasto się rozwija i bardzo dobrze ze powstają takie obiekty. Problem w tym ze akurat w tym miejscu z natura lubi sama syf w postaci wodorostów itp pozostawiać, więc z utrzymaniem porządku właściciele będą mieli spory problem. Kto z mieszkańców giżycka pamiętający Niegocin z czasów zanieczyszczeń kąpie się jeszcze na tej plaży? ... Tylko nieświadomi turyści. Bardzo dobrze że powstają takie miejsca.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz

 3. Xx #2950611 | 5.173.*.* 20 lip 2020 22:44

  Po co kolejna knajpa że śmierdzącymi frytkami .

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) odpowiedz na ten komentarz

 4. Hhh #2950592 | 89.64.*.* 20 lip 2020 21:53

  A czy ktoś Wrócił uwagę że ten betonowy kloc zajmje połowę widoku na jezioro z publicznej plaży. No ale będzie przynajmniej drogi mcdonald ala lewandowski i kilka wpisów w internecie o niby inwestyctjnym sukcesie w mieście, tylko jakim kosztem! Na wieki stanie na plaży kloc.

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) odpowiedz na ten komentarz

 5. obłęd #2950293 | 5.184.*.* 20 lip 2020 09:47

  Pytanie do "władzy" DLACZEGO ROBICIE TO TO SWOIM MIESZKAŃCOM??? Czy nie widzicie jak wielki sprzeciw jest w Mieszkańcach? No tak, odpowiedź jest zawsze taka sama miasto zadłużone a nas macie w d**ie

  Ocena komentarza: warty uwagi (11) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (29)