Sprawcy kradzieży ekskluzywnych aut na terenie gminy Stawiguda zatrzymani [ZDJĘCIA, VIDEO]

2020-07-15 15:39:35(ost. akt: 2020-07-15 15:55:13)

Autor zdjęcia: KWP Radom

Policjanci rozbili grupę kradnącą ekskluzywne sportowe samochody. Mundurowi odnaleźli dziuplę, gdzie pojazdy były demontowane. 5 członków grupy już trafiło do aresztu. Grozi im do 10 lat więzienia.
PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Złodzieje kradną w pięć minut

Złodzieje kradną w pięć minut

Kilka dni temu na terenie gminy Stawiguda w powiecie olsztyńskim doszło do kradzieży dwóch wysokiej klasy samochodów. Jeden z nich, to mercedes stuningowany przez znaną firmę, o wartości ponad 700 tys. zł, a drugi, to audi A6 o wartości przekraczającej 100 tys. zł.

Przestępcy w obu kradzieżach wykorzystali metodę na tzw. walizkę czyli urządzenie, które służy do przechwytywania sygnału z klucza zbliżeniowego do auta. Po „odebraniu” takiego sygnału, wyjeżdżali z posesji kradzionym samochodem.

Informacja o kradzieży trafiła do policjantów z KWP zs. w Radomiu. Już w kilka godzin później policjanci trafili do dziupli na terenie powiatu makowskiego. Na jednej z posesji znaleźli oba skradzione samochody. Mercedes był już częściowo zdemontowany.

Funkcjonariusze na gorącym uczynku przestępstwa zatrzymali 5 mężczyzn (34-39 lat). Cała piątka trafiła do policyjnego aresztu, a później do Prokuratury Rejonowej w Przasnyszu, gdzie usłyszeli zarzuty paserstwa mienia o znacznej wartości, za które grozi im do 10 lat więzienia. Mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Czynności w tej sprawie policjanci z KWP zs. w Radomiu prowadzą pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Przasnyszu.

Fot. KWP Radom

Fot. KWP Radom

Jak chronić się przed kradzieżą metodą "na walizkę":

Metoda „na walizkę” nazywana jest tak, gdyż urządzenie, którym posługują się złodzieje często przypomina właśnie walizkę. Złodzieje nie ograniczają się tylko do kradzieży np. w momencie, gdy właściciel wyjdzie z auta i pójdzie na zakupy, ale działają również w okolicach domów. Liczą na to, że kierowca położył kluczyk w miejscu, gdzie uda się go wykryć z zewnątrz - np. blisko drzwi czy okna. W takiej sytuacji złodzieje nie muszą się nawet zbliżać do ofiary.

Przede wszystkim w domu nie należy kłaść kluczyków przy wejściu, w przedpokoju, na parapecie czy nawet przy ścianie zewnętrznej budynku. Najlepiej włożyć kluczyk do metalowego pudełka, specjalnego pokrowca, czy zawinąć w folię aluminiową. Dobrze kupić specjalne etui lub inne opakowanie na kluczyk zbliżeniowy do auta, które tłumi sygnały radiowe i zmniejsza ryzyko przechwycenia przez złodziei sygnału emitowanego przez kluczyk. Takie profesjonalne etui są już dostępne na rynku.


Źródło: KWP Radom


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Komentarze (12) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. pijany rycho #2948925 | 83.20.*.* 16 lip 2020 13:23

  Nawet mój wczorajszy komentarz ukradli

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

 2. POGO #2948739 | 178.36.*.* 16 lip 2020 08:40

  BRAWO POLICJA !!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 3. Łowca koniokradów #2948734 | 185.240.*.* 16 lip 2020 08:29

  Wieszać złodziei tak jak koniokradów na Dzikim Zachodzie. Gwarantuję , że problem zniknie. Druga sprawa ta taka , że gdyby nie mieli komu sprzedać tych części to kradzież byłaby bez sensu.

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) odpowiedz na ten komentarz

 4. zniesmaczony #2948725 | 188.147.*.* 16 lip 2020 08:22

  drogie auta powinny mieć zamontowane GPS-y, a złodziejom bebechy na przeszczepy - reszta do utylizacji

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Student #2948625 | 37.47.*.* 15 lip 2020 21:56

   Ehhh typowa polska mentalność. Jedni twierdzą ,że to złodzieje skoro mają taką furę. Drudzy jak niejaki "Y",że każdy może mieć takie auto bo na pewno w leasingu i nic ich to nie kosztuje. To co teraz zadam pytanie. Ile masz firm w Olsztynie? Setki? Tysiące? Ile Brabusów za 700 tyś jeździ po Olsztynie? No właśnie. Także chłopie nie pier... bo żeby mieć takie auta to trzeba mieć niezły biznes. Stary ma kasę to korzysta. Co zarabia miliony a ma synowi kupić poloneza za 1000 bo co powiedzą zawistne Polaczki? Masakra;/

   odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Pokaż wszystkie komentarze (12)