Zapadł wyrok w sprawie Rosjanina oskarżonego o wzięcie i przetrzymywanie zakładnika

2020-07-09 14:54:50(ost. akt: 2020-07-09 15:06:59)

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Sąd Okręgowy w Olsztynie skazał Karena V. na karę łączną 6 lat pozbawienia wolności. Oskarżony mężczyzna został uznany za winnego popełnienia przestępstw polegających m.in. na wzięciu i przetrzymywaniu zakładnika.
Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Południe w dniu 24 kwietnia 2019 r. skierowała do Sądu Okręgowego w Olsztynie akt oskarżenia przeciwko Karenowi V., obywatelowi rosyjskiemu oskarżonemu o popełnienie pięciu przestępstw na terenie Rosji i Polski.

Karen V. został zatrzymany 8 listopada 2018 roku, a następnie decyzją Sądu zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Proces Karena V. rozpoczął się 26 czerwca 2019 r. przed Sądem Okręgowym w Olsztynie. Karen V. nie przyznał się do popełnienia żadnego z zarzucanych mu przestępstw i złożył obszerne wyjaśnienia, wskazując, że obciążający go świadkowie złożyli fałszywe zeznania motywowane zemstą i chęcią wyeliminowania go z granicy polsko-rosyjskiej, ponieważ miał on stanowić przeszkodę w nielegalnym procederze, który uprawiali.


Wyrok w tej sprawie zapadł 8 lipca 2020 r. Sąd Okręgowy w Olsztynie uznał oskarżonego za winnego popełnienia czterech z pięciu zarzucanych mu czynów, w tym czynu dotyczącego wzięcia i przetrzymywania zakładnika, i skazał go za to na karę łączną 6 lat pozbawienia wolności.

Sąd orzekł wobec oskarżonego także obowiązek naprawienia szkody w kwocie 4387 zł na rzecz Artura K. oraz w kwocie 50 tys. zł na rzecz Teresy S.. Ponadto, względem oskarżonego orzeczony został zakaz kontaktowania się bezpośrednio i za pośrednictwem innych osób, jak również przy użyciu wszelkich form komunikacji oraz zakaz zbliżania się na odległość mniejszą niż 100 metrów wobec pokrzywdzonych Artura K., Teresy S., Łukasza S. i Krzysztofa W. – na okres 10 lat co do każdego z nich.

Tym samym wyrokiem Sąd uniewinnił Karena V. od zarzutu kierowania gróźb karalnych wobec Artura K. w dniu 26 października 2018 r. w jednej z miejscowości na terenie gminy Bartoszyce.

W ocenie Sądu Okręgowego w Olsztynie analiza całości materiału dowodowego w tej sprawie wskazuje, że zdarzenia dotyczące m.in. wzięcia i przetrzymywania zakładnika niewątpliwie miały miejsce.

Wyrok w tej sprawie nie jest prawomocny.

Źródło: Sąd Okręgowy w Olsztynie


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Kolega z Braniewa #2952419 | 5.173.*.* 24 lip 2020 22:49

    Artur K vel D. Kolejny Bartoszycki gangus :) Artek rządzić możesz w Tokyo i proszę nie idź znowu na kapo.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

  2. pola44 #2946056 | 83.31.*.* 9 lip 2020 15:16

    mafia pomogła swojemu żołnierzowi

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz