Mieszkanka Olsztyna padła ofiarą oszustwa internetowego

2020-07-08 12:56:09(ost. akt: 2020-07-08 13:45:28)

Autor zdjęcia: KMP Olsztyn

Olsztyńscy policjanci otrzymali informację o fałszywych aukcjach internetowych. Jedną z osób poszkodowanych była mieszkanka Olsztyna, która po wpłaceniu pieniędzy za zamówione medykamenty odebrała przesyłkę, w której stwierdziła brak zamówionego towaru.
Policjanci ustalili, że osób, które padły ofiarą oszusta było więcej. Sześcioro poszkodowanych to mieszkańcy m.in. Torunia czy Bełchatowa. Okazało się również, że w jednym przypadku, oszust chciał dwukrotnie wprowadzić w błąd swoją klientkę co do zamiaru wywiązania się z umowy.

Podejrzanym o dokonanie oszustw okazał się 35-letni mieszkaniec Warszawy, który na nielegalnym procederze wzbogacił się o blisko 5 tys. zł. Mężczyzna oferował do sprzedaży różnego rodzaju medykamenty, a nawet materiały pomocnicze do egzaminów na ratownika medycznego. Policjanci ustalili również, że sprawca oszustw już w przeszłości miał konflikt z prawem za dokonanie przestępstw o podobnym charakterze za które odbywał wyrok pozbawienia wolności. Niestety, odbyta kara niczego go nie nauczyła i nie sprowadziła mężczyzny na dobrą drogę, w konsekwencji czego poszukiwany był on listem gończym.

Olsztyńscy policjanci ustalili miejsce przebywania 35-latka. Funkcjonariusze pojechali do Warszawy, gdzie zaskoczyli oszusta w wynajmowanym przez niego mieszkaniu.

Mężczyźnie przedstawiony został zarzut oszustwa, w którym jest mowa o osiągnięciu korzyści majątkowej poprzez doprowadzenie innej osoby do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem, za co grozi mu kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Wymierzając karę, sąd będzie musiał wziąć pod uwagę fakt, że sprawca był już wcześniej karany za przestępstwo o podobnym charakterze co świadczy o jego działaniu w warunkach tzw. recydywy.

Źródło: KMP Olsztyn


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Koltun. #2945615 | 95.160.*.* 8 lip 2020 16:07

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Rząd PiS pokazał mu, jak otumaniać ludzi i nieźle sobie z tym radzi.

  1. Ciekawski... #2945566 | 37.8.*.* 8 lip 2020 14:43

   Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Jakie jest prawdopodobieństwo ze duduś go ułaskawi jeszcze przed wyborami ????

  2. Tadeusz R. #2945558 | 31.63.*.* 8 lip 2020 14:08

   Serio jestem przerażony razem z siostrą Marianną. Patrzymy na ten świat nowych technologii i sami złodzieje dookoła. Pamiętajcie w Radio nikt was nie oszuka!

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. wot #2945557 | 83.9.*.* 8 lip 2020 14:03

    "Funkcjonariusze pojechali do Warszawy, gdzie zaskoczyli oszusta w wynajmowanym przez niego mieszkaniu." A gdyby go nie zastali? Ha, ha, ha.

    odpowiedz na ten komentarz