To dlatego jest wniosek o areszt dla właściciela schroniska w Radysach! Zobacz zdjęcia

2020-06-19 18:29:35 (ost. akt: 2020-06-19 19:51:11)
Akcja ratowania zwierząt ze schroniska w Radysach

Akcja ratowania zwierząt ze schroniska w Radysach

Autor zdjęcia: Pogotowie dla Zwierząt

Właściciel schroniska dla zwierząt w Radysach dostał zarzuty znęcania się nad zwierzętami i nielegalnego posiadania amunicji. Prokuratorzy z Olsztyna zawnioskowali o jego tymczasowe aresztowanie. Zdjęcia z akcji ratowania zwierząt ze schroniska pokazują, co zastali tam policjanci.
To chyba największa akcja ratowania zwierząt w Polsce. I to ratowania... ze schroniska dla zwierząt. Policjanci wolontariuszy organizacji obrońców zwierząt oraz prokuratorzy sprawdzali co dzieje się w schronisku w Radysach (powiat piski). I są już efekty tej pracy!

Ze schroniska zabrano ponad 70 zwierząt. Śledczy właścicielowi schroniska postawili poważne zarzuty. - Pierwszy z nich, to znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem, w nieokreślonym czasie do 17 czerwca 2020 roku - potwierdza prokurator Krzysztof Stodolny, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.
Za to mężczyźnie grozi do pięciu lat więzienia. Jednak to nie wszystko. Właściciel schroniska w Radysach dostał też drugi zarzut. - Podczas przeszukania znaleziono ponad 200 sztuk amunicji. Za nielegalne jej posiadanie grozi od 6 miesięcy do 8 lat więzienia - powiedział nam prokurator Krzysztof Stodolny.

Śledczy złożyli również wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie właściciela schroniska. Według informacji, do których dotarła "Gazeta Olsztyńska", jest małe prawdopodobieństwo, żeby sąd zdążył jeszcze w piątek ten wniosek rozpatrzyć. W tej sytuacji właściciel schroniska, najbliższe godziny spędzi w policyjnej celi - czekając na decyzję sądu, która powinna zapaść w poniedziałek.

"Gazeta Olsztyńska" nieoficjalnie ustaliła również, że jednym z wątków badanych przez śledczych jest niewywiązywanie się powołanych do tego urzedów z obowiązku rzetelnego nadzoru nad schroniskiem.

Radysy to jedno z największych z największych w Polsce schronisk. Zwierzęta miały tu znaleźć opiekę. Jednak, jak wynika z relacji interweniujących na miejscu społeczników z Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt, znalazły tu głód, ból i cierpienie. To, co wolontariusze z organizacji obrońców zwierząt, policjanci i śledczy zobaczyli na miejscu, wszystkimi wstrząsnęło.

- Tu jest taki obóz koncentracyjny dla zwierząt, a nie schronisko - mówi nam Paweł Gebert z OTOZ Animals, który uczestniczy w interwencji.

Akcja ratunkowa była szykowana w tajemnicy. Na miejscu pojawili się jednak nie miejscowi policjanci i prokuratorzy, ale ich koledzy aż z Olsztyna.

- Najchętniej zabralibyśmy wszystkie zwierzęta. W tej chwili wywozimy kolejne, a do tej pory zabraliśmy 70 psów i jednego kota - powiedział na w piątek w południe Grzegorz Bielawski z Pogotowia dla Zwierząt, który zarządzałi akcją wolontariuszy z różnych organizacji obrońców zwierząt.

SK

Akcja ratowania zwierząt ze schroniska w Radysach
Fot. Pogotowie dla Zwierząt
Akcja ratowania zwierząt ze schroniska w Radysach

Akcja ratowania zwierząt ze schroniska w Radysach
Fot. Pogotowie dla Zwierząt
Akcja ratowania zwierząt ze schroniska w Radysach

Akcja ratowania zwierząt ze schroniska w Radysach
Fot. Pogotowie dla Zwierząt
Akcja ratowania zwierząt ze schroniska w RadysachKomentarze (12) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Basia #2936680 | 5.173.*.* 21 cze 2020 14:33

  W klatkę i obwozic po schroniskach i to nagiego bez jedzenia i picia a jak będzie zdychal to skarmic i dalej wozić i pokazywać ku przestrodze.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. Lem #2936413 | 37.47.*.* 20 cze 2020 22:03

  Czy ktoś się zastanawiał dlaczego są schroniska dla zwierząt?

  odpowiedz na ten komentarz

 3. no logo #2936334 | 37.47.*.* 20 cze 2020 19:36

  Jezeli to prawda ze weterynarz woj i prokuratura wiedziała od lat o mordowaniu w schronisku - to jest państwo nawet nie teoretyczne tylko mafijne .

  Ocena komentarza: warty uwagi (16) odpowiedz na ten komentarz

 4. ADOPTOWAŁEM #2936201 | 83.9.*.* 20 cze 2020 16:45

  ALE PAŁACU mu nie zabiorą. Weterynarz z Ełku stęplował wszysto co podsuneli ,zabiegi k tórychy nie było też, Żywność z marketów zamiast dla zwierzat miała drugi obieg,pracownicy to głównie bezdomni za nocleg i 5złotycvh,plus fajki z przemytu ,HRABIA był hojny ale się skończyło ,kolesiom płacił za wypozyczanie psów jak dostawał cynk o kontroli ,ale w końcu byli szybsi

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

 5. Ad #2936080 | 88.220.*.* 20 cze 2020 12:12

  Nawet najsurowsze kary za te zarzuty tak naprawdę nie będą są współmierne do tego czego ten człowiek się dopuścił. Proponowałbym potraktować go tak jak on traktował zwierzęta, w kojec, bez wody, teraz lato więc i w miarę sprzyjające warunki pogodowe do odbywania takiej kary i trzymać tak długo jak trzeba czyli do skutku, dokładnie tak jak ten człowiek to robił, nic więcej, no ale to też niezbyt sprawiedliwa kara no ale jedna zawsze jej bliższa bo co za to co ten człowiek uczynił to z pewnością nie przyjdzie mu sprawiedliwie zapłacić. W ciupie du*a mocno będzie trzeszczała. Tam tacy 'ludzie' są baaaardzo nisko w hierarchii (oczywiste zero nawet jak na tamte warunki) no i w kryminale nie ukryjesz co zrobiłeś choćbyś i chciał.

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (12)