Ósmoklasiści napisali egzamin z języka polskiego. Z jakimi zadaniami się zmierzyli? [VIDEO, ARKUSZ]

2020-06-16 14:12:52 (ost. akt: 2020-06-16 14:50:15)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Absolwenci szkół podstawowych napisali dzisiaj (16 czerwca) pierwszy z trzech egzaminów. Na początek zmierzyli się z zadaniami z języka polskiego.
W tym roku na egzaminie ósmoklasisty pojawiły się m.in. fragmenty "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza oraz "Artysty" Sławomira Mrożka. Na egzaminie należało też napisać ogłoszenie – o tym, że w naszej miejscowości odbędzie się spotkanie z człowiekiem z niezwykłą pasją. W swoim ogłoszeniu należało przedstawić dwa argumenty przemawiające za tym, że warto przyjść na to spotkanie. Poza tym ósmoklasiści zostali poproszeni o napisania komentarza, który byłby głosem w dyskusji toczącej się w internecie.

Jeśli chodzi o wypracowanie, to w tym roku uczniowie nie musieli pisać rozprawki, która jest bardzo popularną formą wypowiedzi na egzaminach. Mieli do wyboru opowiadanie lub przemówienie.

Co poza tym? >>> Arkusz egzaminacyjnyCzytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. K #2934482 | 79.191.*.* 17 cze 2020 08:45

    Quo Vadis to trudna lektura, zbyt trudna dla ósmoklasistów do zrozumienia. Rozprawki były zawsze i przez nauczycieli mocny nacisk na rozprawki a tu rozprawki brak. Szkoda,że MEN w ten sposób podeszło.

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD