Był pijany, miał zakaz prowadzenia pojazdów, poszukiwała go policja. Wpadł, gdy jechał oplem

2020-06-15 12:15:23(ost. akt: 2020-06-15 12:16:27)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Policjanci giżyckiej drogówki zatrzymali do kontroli 56-latka kierującego oplem. Jak się okazało był kompletnie pijany, badanie wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Na dodatek posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Giżycku.
W piątkowe (12.06.2020 r.) popołudnie policjanci z Giżycka otrzymali telefoniczne zgłoszenie, że pijany mężczyzna jeździ Oplem Astrą po miejscowości Kamionki gm. Giżycko. Policjanci z drogówki udali się we wskazane miejsce. Patrolując teren na trasie Dziewiszewo – Doba gm. Giżycko zatrzymali do kontroli drogowej kierującego wskazanym Oplem.

Podczas kontroli funkcjonariusze wyczuli od kierowcy woń alkoholu. Badanie wykazało ponad 2,5 promila alkoholu. W wyniku kolejnych sprawdzeń wyszło na jaw, że 56-latek miał orzeczony dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i mało tego był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Giżycku w celu odbycia kary 10 miesięcy pozbawienia wolności. Mężczyznę przetransportowano do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych, skąd trafi do zakładu karnego.

Teraz mężczyzna będzie odpowiadał za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz poniesie konsekwencje za złamanie zakazu sądowego.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Gość #2933840 | 37.5.*.* 15 cze 2020 19:32

    Wódka naprawdę odbiera rozum. Zatęskniło się facetowi za jazdą autem. Ja w takiej sytuacji wsiadłbym chociaż trzeźwy. Brawo sąsiedzi, podpier...nie w dobrej wierze. Popieram, może uratowali komuś życie, przed bezmyślnym.

    odpowiedz na ten komentarz