Rada Miejska w Ostródzie apeluje o udział w referendum, partia Lewica Razem za odwołaniem burmistrza Zbigniewa Michalaka

2020-06-09 15:18:34 (ost. akt: 2020-06-09 15:32:41)

Autor zdjęcia: Gazeta Ostródzka/MT

W Ostródzie trwa kampania referendalna przed niedzielnym głosowaniem w sprawie odwołania burmistrza Zbigniewa Michalaka. Głos w tej sprawie zabrali radni i partia Lewica Razem.
Na dzisiejszej sesji Rada Miejska w Ostródzie przyjęła stanowisko, apelując do mieszkańców o wzięcie udziału w referendum w sprawie odwołania Zbigniewa Michalaka z funkcji burmistrza.

— Ma jako radni wyczerpaliśmy już wszelkie możliwości podjęcia współpracy z burmistrzem, bez skutku — mówi radny Waldemar Graczyk. — Burmistrz nie przychodzi na sesje, ignoruje nas, nie podejmuje żadnej współpracą z radą. Całe szczęście, że mieszkańcy wzięli sprawy w swoje ręce.

Również dziś stanowisko w sprawie referendum opublikowała partia Lewica Razem, zachęcając mieszkańców do udziału w głosowaniu i odwołania burmistrza.

— Zwolennicy obecnego burmistrza zniechęcają mieszkanki i mieszkańców Ostródy do udziału w referendum. Dla naszej partii demokracja i prawa z nią związane są ważne, ponieważ tylko one gwarantują wpływ na los swojego miasta — powiedziała nam Emilia Bartkowska-Młynek, członkini Partii Lewica Razem.

Dlaczego członkinie i członkowie Partii Lewica Razem chcą odwołania burmistrza Ostródy?
— Nie zgadzamy się ze sposobem, w jaki pan Zbigniew Michalak zarządza miastem. Nie jest to tylko nasz głos, stąd też jest referendum — mówi Piotr Krajewski, członek Partii Lewica Razem— Lewica Razem stoi po stronie praw pracowniczych. Dochodziło już do sytuacji zwolnień dyscyplinarnych osób zatrudnionych przez miasto Ostróda, w tym również wieloletniego dyrektora Centrum Kultury w Ostródzie, Juliana Pawłowskiego.

Krajewski przypomniał też, że w marcu na terenie Ostródy miał odbyć się koncert, na którym mogły pojawić się treści rasistowskie i ksenofobiczne, ale po Lewicy Razem koncert szybko został odwołany.

— Panu burmistrzowi udało się również skonfliktować z obrońcami praw zwierząt, prowadzącymi ostródzkie schronisko dla bezdomnych psów i kotów, a nam los zwierząt nie jest obojętny — dodaje Piotr Krajewski.


Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. JOJO #2932833 | 5.173.*.* 12 cze 2020 17:43

  Jest o co walczyć.Państwowy stołek już od dawna jest najbardziej kasodajnym sposobem zarabiania dobrych pieniążków dla siebie,dla rodziny,dla znajomych,dla znajomych rodziny,koleżanek,kolegów,przyjaciół ,przyjaciółek oraz znajomych królika itd.Mylę się?

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 2. anstu #2932436 | 89.64.*.* 11 cze 2020 11:13

  Byłem w Ostródzie i co widzę .Nowe czyste i regularnie kursujące autobusy komunikacji miejskiej. Wykonany remont na całej długości ul Plebiscytowej. Dokończony wiadukt nad torami. Wykonany park dla mieszkańców na przystani; Sokoła ; Plaża i infrastruktura nad jeż. Kajkowskim. To wszystko zrealizował wasz BURMISTRZ i chwała mu za to. A że pognał nieudaczników to dobrze.

  odpowiedz na ten komentarz

 3. ostródzianin #2932408 | 89.228.*.* 11 cze 2020 09:58

  mam pytanko czy ten ten pan co sie wypowiada PAN PIOTR KRAJEWSKI to ten sam co byl radnym O TAK OSZUKAŁ BIEDNO DZIECKO ?JAK TO PAN TO PAN POWINIEN WYNIEŚĆ SIE Z...Z OSTRODY I TYM BARDZIEJ SIE WOGOLE NIE WYPOWIADAĆ BO TAKIEGO OSZUSTA JAK PAN NIE MA

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. JANIE #2932390 | 178.37.*.* 11 cze 2020 09:19

   Wybory są co 4-5 lat i wtedy trzeba się sprężyć i wybierać swego kandydata. Trzeba umieć przegrywać i nie narażać mieszkańców na wyrzucanie pieniędzy z naszych podatków. Ci którzy tak sie pchają do władzy i liczą na stołki niech wyłożą pieniądze na referendum z własnych kieszeni. Ile osób skorzysta na zmianie burmistrza, może 15-20 , a miasto straci setki tysięcy złotych. Proszę przyjechać na Osiedle Drwęcki i zobaczyć jak wygląda plac zabaw za kościołem, Za część tych pieniędzy można by wybudować kilka nowych miejsc zabaw . Ponad to skoro jesteście tacy transparentni to proszę podajcie nazwiska kandydatów na przyszłego burmistrza niech mieszkańcy wiedzę kto jest chętny na tą posadę. Jeśli ktoś mi powie że nie ma jeszcze kandydatów to mu powiem że to ściema. Mieszkańcy powinni mieć znać nazwiska osób które będa kandydować na to stanowisko jeszcze przed referendum. Odwagi.

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

  2. Stomil Fans Hooligans #2932185 | 89.230.*.* 10 cze 2020 15:03

   Jestem za odwołaniem burmistrza ale wypowiadający się pseudo polityk który tanczy teraz z lewakami Piotr Krajewski już się kiedyś skompromitował jeśli chodzi o pomaganie chorym dzieciom więc jakim cudem ktoś taki bez kręgosłupa moralnego zasiada w radzie???

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   Pokaż wszystkie komentarze (8)
   2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

   GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

   Unia Europejska

   VISA MASTER CARD