Przejęli kokainę o wartości ponad 3 miliardów złotych!

2020-06-09 13:18:07(ost. akt: 2020-06-09 14:10:31)

Autor zdjęcia: CBŚP

Przejęcie kokainy o wartości ponad 3 miliardów złotych, to sukces odniesiony dzięki współpracy CBŚP, Straży Granicznej i gdańskiego wydziału Prokuratury Krajowej. Gigantyczna ilość kokainy, została wysłana z Ekwadoru przez Hamburg do Polski.
Śledczy CBŚP w Olsztynie i Morskiego Oddziału Straży Granicznej ustalili, że w jednym z gdyńskich magazynów, należącym do legalnie działającej firmy, przechowywane są 144 metalowe beczki o pojemności 250 kilogramów mające zawierać zamrożoną pulpę ananasową. Towar, na zlecenie jednej ze spółek, został sprowadzony z Ekwadoru drogą morską do portu w Hamburgu, potem transportem drogowym do Gdyni.

Jak się okazało, w beczkach było ponad 3,2 tony substancji z zawartością kokainy. Można z tego przygotować około miliona porcji narkotyku o czarnorynkowej wartości co najmniej 334 mln zł. Gdyby towar trafił do obrotu, jego wartość na rynku detalicznym byłaby dziesięciokrotnie wyższa i wynosiłaby ponad 3 miliardy złotych.

W sprawie zatrzymano trzech mężczyzn w wieku od 64 do 71 lat, mieszkańców województwa pomorskiego. Wszyscy zostali tymczasowo aresztowani. Sprawa ma charakter rozwojowy, badany jest udział innych osób oraz działalność firmy, która sprowadziła narkotyki do Polski.

mat. MOSG i CBŚP