Wyspa Wydmińska: konsultacje społeczne z drona

2020-06-04 08:11:56(ost. akt: 2020-06-04 08:13:17)

Autor zdjęcia: Arch. UG Wydminy

Mieszkańcy gminy Wydminy już wkrótce zostaną zaproszeni do współdecydowania o przyszłym kształcie plaży w Wydminach oraz całej Wyspy Wydmińskiej.
Gmina ubiega się o grant unijny na przeprowadzenie konsultacji planu zagospodarowania przestrzennego wyspy.

Dzięki ewentualnym środkom i zaangażowaniu nowoczesnych metod komunikacji, każdy mieszkaniec będzie mógł wypowiedzieć się w sprawie jednej z największych atrakcji turystycznych w gminie.
Wójt gminy Wydminy Radosław Król podpisał umowę z Dariuszem Łaguną - właścicielem MD PROJECT Pracowni Projektowej z Olsztyna - na opracowanie planów zagospodarowania przestrzennego obejmujących teren Wyspy Wydmińskiej oraz południowo-zachodnią część półwyspu w Sucholaskach. Decyzję o przystąpieniu do sporządzenia obu miejscowych planów podjęła w marcu Rada Gminy Wydminy.

Działki w Wydminach — zgodnie z ustaleniami "Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Wydminy" — mogą pełnić funkcje sportowe i rekreacyjne, usługowo-turystyczne, pensjonatowe. Z kolei działkom w Sucholaskach można nadać funkcję usługową, turystyczną oraz rekreacji indywidualnej.

Konsultacje społeczne w sprawie planu zagospodarowania przestrzennego Wyspy Wydmińskiej odbędą się w dwóch etapach: pierwszy rozpocznie się w maju i potrwa do października. Drugi etap zaplanowano na styczeń – marzec 2021 r. Działania zakończą się przedłożeniem projektu planu zagospodarowania przestrzennego Radzie Gminy Wydminy. Szerokie działania konsultacyjne będą realizowane ze środków unijnych, które można pozyskać w konkursie ogłoszonym przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Nasza Suwalszczyzna. Maksymalna wysokość dofinansowania może wynieść 56 tys. zł.

Konsultacje zostaną przeprowadzone tak, aby umożliwić wypowiedzenie się możliwie najszerszej grupie mieszkańców. Pierwotnie przewidziano zorganizowanie dużej debaty z udziałem lokalnej społeczności, jednak ze względu na epidemię koronawirusa trzeba z tego zrezygnować. Wójt Gminy Wydminy Radosław Król ogłosi e-konsultacje oraz zorganizuje zewnętrzny punkt konsultacyjny w centrum miejscowości. Na targowisku zaplanowano zainstalowanie dużego ekranu ledowego, umożliwiającego przekazanie mieszkańcom pełnych informacji dotyczących przyszłego kształtu Wyspy Wydmińskiej oraz możliwości zgłaszania uwag i pomysłów. Mieszkańcy, dzięki filmowi nakręconemu z drona (ma zostać zakupiony z funduszy grantowych), będą mogli przekonać się jak wygląda z góry jedno z najpiękniejszych miejsc na Mazurach – Wyspa Wydmińska.

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Karo #2949674 | 83.9.*.* 17 lip 2020 22:50

  Jak ja nie cierpię zsl

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 2. Porażka PSL cieszy #2942149 | 83.9.*.* 1 lip 2020 19:53

  Jak tam nastroje? Wielu z nas świętowało porażkę PSL. Za 3 lata na bank w wyborach do Sejmu - poniżej progu. Sztandar został wyprowadzony 26 czerwca 2020. Zapamiętajcie tę datę.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 3. Tokyo #2941554 | 83.9.*.* 30 cze 2020 21:17

  Wojewódki wiceszef PSL świętował "sukces" Kosiniaka Kamysza?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz