Przez zieloną granicę do Niemiec. Szli nocą, ukrywali się w zaroślach

2020-06-02 13:21:00 (ost. akt: 2020-06-02 14:44:59)

Autor zdjęcia: Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej

Funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Gołdapi zatrzymali rosyjską rodzinę, która przekroczyła granicę w niedozwolonym miejscu. Celem podróży rodziny były Niemcy.
Straż Graniczną otrzymała informację, że włączyły się urządzenia sygnalizacyjne. Do akcji ruszyły wzmożone patrole i pojazd obserwacyjny. Okazało się, że granicę przekroczyli cudzoziemcy.

— Szli nocą, ukrywali się w zaroślach, wąwozach. 54-letni mężczyzna, 40-letnia kobieta i 14-letni ich syn zostali zatrzymani — informuje kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy W-M Oddziału Straży Granicznej.

Jak przyznali, chcieli pojechać autobusem z Gołdapi w głąb kraju, a następnie do Niemiec. Cel ich podróży potwierdzały też znalezione przy nich dokumenty.

— Rosyjska rodzina złożyła wyjaśnienia i wnioskowała o dobrowolne poddanie się karze. Cudzoziemcom za popełnione przestępstwo wymierzono karę 4 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym jej zawieszeniem na okres 2 lat — dodaje Mirosława Aleksandrowicz.

Rodzina została przekazana rosyjskim służbom.Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


We wtorkowym (2 czerwca) wydaniu m.in.


Najpierw maseczka, potem choroba
Czy maseczki są bezpieczne? Pani Anna przekonała się na własnej skórze, że mogą wyrządzić dużo złego. Od kilku tygodni walczy z grzybicą jamy ustnej. I przestrzega, że jesienią nie będziemy chorować na koronawirusa, ale właśnie na grzybicę.

Napad na kantor Był naczelnikiem, napadł na kantor?
Długo nie udawało się złapać złodziei, którzy we wrześniu 2019 r. okradli kantor w Olsztynie.Teraz wiadomo, skąd bandyci wiedzieli, jak zwodzić śledczych. W szajce byli: były naczelnik policji, jego brat i dawny kolega z pracy. Wpadli w piątek.

Ogródki StarówkaLetnie ogródki po pandemii
Samorządy starają się pomagać przedsiębiorcom, którzy odmrażają działalność. Od 18 maja pracują lokale gastronomiczne. Emocje budzą stawki za ogródki przy nich. Sprawdziliśmy, jak to wygląda w Olsztynie, Elblągu i Ełku.Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. wtre #2928774 | 85.221.*.* 3 cze 2020 06:35

    Może są szpiegami ,może potem w internecie będą wypisywać głupoty pod adresem Polski kto wie co oni są w życiu już ruskie nie takie rzeczy robili.

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD