Dni Literatury Dziecięcej w Olsztynie. Bajka zamieszka nie tylko w bibliotece, ale i w... domu [VIDEO]

2020-06-02 12:04:04(ost. akt: 2020-06-02 13:26:56)

Autor zdjęcia: Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie

Tradycją jest, że początek czerwca to czas, kiedy w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Olsztynie prym wiedzie bajka. Tym razem jednak, żeby dobrze świętować Dni Literatury Dziecięcej, bajkę trzeba zaprosić do swojego domu.
Ponieważ pandemia pokrzyżowała wiele planów, także i Dni Literatury Dziecięcej upływają w jej cieniu.

– W tym roku wyjątkowo chcielibyśmy, abyście zaprosili bajkę do swojego domu. Oswoili to, co nieznane, wyszeptali, wyśpiewali lub po prostu przeczytali w gronie najbliższych, aby później porozmawiać dlaczego, po co i jak… Zachęcamy również do wspólnego świętowania razem z bibliotekarzami, którzy przygotowali przeróżne atrakcje i animacje dla dzieci – przekonują bibliotekarze z MBP w Olsztynie.

– Podczas Dni Literatury Dziecięcej chcemy docenić książkę, która często odgrywa rolę przewodnika po świecie przeżyć i wartości, jest również pierwszym utworem wypełniającym przestrzeń literacką w życiu dziecka. Dlatego w bibliotecznych obchodach nie może zabraknąć książki – tłumaczą przedstawiciele MBP. I dodają: –Zachęcamy do wysłuchania słuchowiska oraz obejrzenia filmów prosto z bibliotecznych filii. Cieszymy się również, że do świętowania dołączyły również pisarki związane z regionem – Agata Grzegorczyk-Wosiek oraz Beata Sarnowska - aranżując czytanki własnych tekstów. To nie koniec atrakcji. Chcielibyśmy również zaprosić was do zabawy, która będzie polegała na poszukiwaniu ukrytych książek na terenie Olsztyna.

– Zazwyczaj sale Multicentrum pełne są czytelników, którzy gremialnie uczestniczą w warsztatach. Choć wciąż nie możemy spotkać się w bibliotece, pracownicy Multicentrum znaleźli sposób, aby pozostać z wami w kontakcie – przygotowali muzyczną niespodziankę. Jest to piosenka o pewnym chorym kotku do słów wiersza Stanisława Jachowicza. Przy okazji możecie nauczyć się jak narysować kota – zdradzają bibliotekarze, którzy zachęcają, by kolejnych atrakcji szukać także na stronach internetowych MBP.Źródło: MBP w Olsztynie, red.Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


We wtorkowym (2 czerwca) wydaniu m.in.


Najpierw maseczka, potem choroba
Czy maseczki są bezpieczne? Pani Anna przekonała się na własnej skórze, że mogą wyrządzić dużo złego. Od kilku tygodni walczy z grzybicą jamy ustnej. I przestrzega, że jesienią nie będziemy chorować na koronawirusa, ale właśnie na grzybicę.

Napad na kantor Był naczelnikiem, napadł na kantor?
Długo nie udawało się złapać złodziei, którzy we wrześniu 2019 r. okradli kantor w Olsztynie.Teraz wiadomo, skąd bandyci wiedzieli, jak zwodzić śledczych. W szajce byli: były naczelnik policji, jego brat i dawny kolega z pracy. Wpadli w piątek.

Ogródki StarówkaLetnie ogródki po pandemii
Samorządy starają się pomagać przedsiębiorcom, którzy odmrażają działalność. Od 18 maja pracują lokale gastronomiczne. Emocje budzą stawki za ogródki przy nich. Sprawdziliśmy, jak to wygląda w Olsztynie, Elblągu i Ełku.