Spada liczba nowych zakażeń koronawirusem, choć są nowe ofiary śmiertelne. Premier: idziemy bezpieczną drogą

2020-06-02 10:29:59(ost. akt: 2020-06-02 11:03:04)
Łukasz Szumowski, Mateusz Morawiecki, Mariusz Kamiński

Łukasz Szumowski, Mateusz Morawiecki, Mariusz Kamiński

Autor zdjęcia: Adam Guz/ KPRM

Dzisiaj (2 czerwca) około 10 rano resort zdrowia poinformował o 107 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Połowa z nich dotyczy mieszkańców Śląska. Z naszego województwa napływają dobre wieści: nie ma zakażeń, są wyzdrowienia. O poprawie sytuacji w Polsce mówili dzisiaj także premier i minister zdrowia.
Na Warmii i Mazurach wyzdrowiały dwie osoby z powiatu mrągowskiego. To młoda kobieta i młody mężczyzna. Oznacza to, że 155 osób ze 179, które zachorowały na COVID-19, poradziły już sobie z koronawirusem.

Jeśli chodzi o polskie statystyki, to najwięcej nowych przypadków zakażenia koronawirusem wykryto, jak to jest od jakiegoś czasu, na Śląsku (53 osoby).

Poza tym nowe zakażenia pojawiły się w województwach:
wielkopolskim (33),
opolskim (10),
zachodniopomorskim (4),
dolnośląskim (2),
podlaskim (2),
lubuskim (2)
i pomorskim (1).

Złe wieści napłynęły także z Raciborza i Zgierza, gdzie zmarło ostatnio aż 7 osób zakażonych koronawirusem. W pierwszej miejscowości zmarli dwaj mężczyźni (86- i 84-letni), a w drugiej pięć (62-letnia kobieta, 77-latek, 64-latek, 59-latka i 70-letnia kobieta)

Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.O sytuacji w Polsce mówił dzisiaj w czasie konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki

Minister Łukasz Szumowski podkreślał, że strategia, jaką rząd przyjął wobec pandemii, przyniosła pozytywne skutki.

- W marcu decydowaliśmy o tym, jak najszybciej zabezpieczyć system zdrowia, o to by polskie fabryki produkowały środki dezynfekcyjne. Przygotowaliśmy 11 tys. łóżek dla pacjentów z koronawirusem - mówił szef resortu zdrowia. I dodał: - W innych krajach były zalecenia, by niektórych pacjentach nie przyjmować do szpitali. My reagowaliśmy. Obiecaliśmy i zrobiliśmy. W Polsce mamy 28 zgonów na koronawirusa na milion mieszkańców.
Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


We wtorkowym (2 czerwca) wydaniu m.in.


Najpierw maseczka, potem choroba
Czy maseczki są bezpieczne? Pani Anna przekonała się na własnej skórze, że mogą wyrządzić dużo złego. Od kilku tygodni walczy z grzybicą jamy ustnej. I przestrzega, że jesienią nie będziemy chorować na koronawirusa, ale właśnie na grzybicę.

Napad na kantor Był naczelnikiem, napadł na kantor?
Długo nie udawało się złapać złodziei, którzy we wrześniu 2019 r. okradli kantor w Olsztynie.Teraz wiadomo, skąd bandyci wiedzieli, jak zwodzić śledczych. W szajce byli: były naczelnik policji, jego brat i dawny kolega z pracy. Wpadli w piątek.

Ogródki StarówkaLetnie ogródki po pandemii
Samorządy starają się pomagać przedsiębiorcom, którzy odmrażają działalność. Od 18 maja pracują lokale gastronomiczne. Emocje budzą stawki za ogródki przy nich. Sprawdziliśmy, jak to wygląda w Olsztynie, Elblągu i Ełku.


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. pis #2928576 | 185.138.*.* 2 cze 2020 13:54

    Jeszcze zostało kilka dni na zdjęcie banerów wyborczych. Do pracy, do pracy!.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz